Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafajták akik jól bírják a...

Kutyafajták akik jól bírják a hideget? Több lent

Figyelt kérdés

2 éven belül elköltözünk Norvégiába. Ott azért elég hideg van egy rövid szőrű kutyának.


Nagy vagy közepes testű kutyát keresünk. Van egy 3 éves fiunk, szeretnénk ha nem egygazdás kutyus lenne, hanem családcentrikus. majd a későbbiekben megmutatnánk a gyereknek hogy tanítsa a kutyát, szeretnénk ha ő is vele nőne fel, és megszeresse az állatokat. (már nem mintha most nem szeretné őket) Elég aktív életet élünk, most is megyünk túrázni hétvégente, futunk, stb.


Napi 2x fél-1 óra séta és 2x 15 perc eü séta

Tanításra, játékra sok időnk lenne

A túrázások nem maradnak el, csak majd bele kell rázódnunk a havas hideg környezetbe :)

Sportolni szeretnénk vele, konkrét elképzelés még nincs


Természetesen mindent megadnánk neki, szerencsés helyzetben vagyunk, az anyagiak nem szabnak feszes határokat (tehát nem jelent gondot a minőségi táp, felszerelések és az se, ha drágább fajta)


Rajta kívül 3 törpenyúl is a háziállatok sorát képzi. Eddig nekem egy amstaffom, a feleségemnek pedig egy jack russel terrier és egy német juhász kutyája volt.


Német juhászt, huskyt, malamutot nem szeretnénk, valami kevésbé tömegfajtára vágyunk.


berni pásztor, a leonbergi jutott eszünkbe de ők nem igazán sport kutyák

A finn spitz, finn lapphund és a szamojéd esélyesebb.



2018. máj. 1. 14:03
 1/6 BlushyLeo válasza:
100%

Nekünk Bernipásztor kutyánk van!

Igaz,mi Szegeden élünk és hát ugye Szeged a napfény városan jól el van immáron 11 éve.(ami szerintünk csoda,mert a Bernipásztor kutyák általában 6-8 évig élnek.


Én 2 éves voltam mikor apukámék hazahozták,igazán kijött a család összes tagjával. Én rendszeresen nyúztam,lovagoltam rajta és soha,de soha nem bántott.


Mi is tartunk nyulat,jelenleg 5 házinyulunk van,és remekül elvannak a kertben. Eljátszik velük.( Igaz,egyszer volt egy olyan eset,hogy játék közben ráfeküdt a nyuszinkra,és szegény nyuszit agyon nyomta,de nem direkt csinálta)


Nagyon aktív kutya volt amíg fiatal volt,akár 5 órát is sétálhattál vele nem fáradt el.( 9 éves korában műteni kellett a lábát,azóta csak háztömböket bír ki) Télen remekül el van a hóban,nyáron viszont nagyon sajnálom hiszen rettentő melege van és rendszeresen vittük úszni amíg lehetett.


Hátrány:

Óriási szőre van,amit rendben kell tartani vagy beleavasodik és tiszta korpa lesz a kutya szőre. Olyanokat szarik mint egy kisebb póniló. Sokat,nagyot és szagosat


Előny:Minden más! Igazi kis szeretcsomag


Remélem segítettem!

2018. máj. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha sportra szeretnél (közepes-nagy) kutyát, akkor egyértelműen border vagy mali. Az utóbbinak rövid a szőre, szóval nem igazán lenne jó.

Egy munkavonalasabb kennelből kifoghatsz még egy jó tevruerent vagy groenendaelt, nekik hosszú szőrük van, kevésbé elterjedtek.

Az aussie is jó választás lehet.

Azért merem ezeket a fajtáka ajánlani, mert úgy vettem ki az írásodból, hogy benti kutya lenne alapvetően.


A szamojéd a futós sportokhoz tökéletesen alkalmas(bikejöring, canicross, scooter és társai), de agilityben, flyballban, frizbiben, obedienceben max csak egy jót tudtok vele bohóckodni.

A másik két fajtát nem ismerem személyesen, de szerintem a finn lapphund alkalmas lenne a sportra, a finn spitzről viszont azt írják, hogy egy kicsit makacs.

2018. máj. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Husky
2018. máj. 19. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Leonbergi ^^
2018. okt. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akita inu, Landseer?
2018. okt. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Golden retriever azt mondják az jól bírja a hideget
2018. okt. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!