Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8. Hetes szibériai husky...

8. Hetes szibériai husky (szuka) nem nagyon eszik (? )

Figyelt kérdés
4 napja van nálam a kutya, de nem eszik túl sokat, inkább csak iszik mikor fent van, vagy nem játszik. Pedgree junior tápot és dolly Pets junior konzerves kutya kaját vettem neki( 2félét : csirke és marha). Virslit és levest is próbáltam neki adni.Esetleg lehet hogy normális ez a kis mennyiség ? Próbáltam 4x egy nap adni neki. Vagy lehet még stresszben van? Fereghajtot is kapott rendszeresen( tőlem is már ) oltásával is megvannak
2018. máj. 1. 20:03
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem azt próbáltam le írni, hogy azt vettem??? 😂😂😂😂
2018. máj. 1. 22:18
 12/21 anonim ***** válasza:
83%

9-esnek....

"Féreghajtót 3 havonta szokás adni, ha már az előző helyén is kapott (jó esetben igen) akkor nem biztos, hogy jó ötlet volt ezzel is leterhelni. "

Ezt nem kellett volna.

Minden oltásnál kapnak féreghajtót a kölykök.

2018. máj. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

A konzervtől simán mehet a hasa.

A Dolly nem arról híres, hogy tele van hússal.A zselés anyag nagyon sok kutyát meghajt.

Csak kölyöktáp, felöntve vízzel.

2018. máj. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Rendes a széklete. Nem megy a hasa.
2018. máj. 1. 22:22
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

12-es: Tudom, hogy kölyköknél gyakrabban kell adni féreghajtót, de ha 8 hetesen kapott a kiskutya, akkor még ráér. Tudni kéne mikor volt az utolsó pontosan, hogy 2 hét azért teljen el kettő között.

Új helyen van, az emésztése sem oké, szóval egy kicsit mindenképp várni kellett volna vele szerintem.

2018. máj. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Ma jár le a 2 hét, azt mondtak mikor el hoztam
2018. máj. 1. 22:45
 17/21 anonim ***** válasza:
12%

Kedves Kérdező!

Az írszetter kutyámat én is 8 hetesen hoztam el a tenyésztőtől. Ma már 10 éves, és gyönyörű szép kutya. Egy 8 hetes kutya még nagyon kicsi, fogai sem olyan erősek, hogy állandóan tápot egyen, hiszen nem régen még szopott. Az első időkben - állatorvos tanácsára - rizsnyákot főztem neki (a rizst nagyon megfőzzük, szinte pépessé), külön csirkemellet főztem, majd a kettőt összekeverve adtam neki, napi 3-4-szer. A keverési arány 3/4-ed rizsnyák, 1/4-ed csirkemell, ez utóbbit apró darabokra vágva. A tápot csak fokozatosan kezd el hozzáadni. Majd kb. 4 hónapos kortól kapjon tisztán tápot. A tenyésztő nem adott a kiskutyával valami olyan ruhadarabot, vagy bármit, amivel az anyjával együtt voltak? Mi kaptunk egy rossz pulóvert, és az első időkben a kiskutya azon feküdt, húzkodta, rohangált vele, mert ez az anyjára emlékeztette. Friss vize mindig legyen, és ha sokat iszik, az nem baj, sőt. A féreghajtóval csak óvatosan bánj. Sok sikert, és szép kutyád legyen!

2018. máj. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi nem szóltam, én így értelmeztem: szerinted nekem ezt ajánotta akitől vettem?

Nem úgy, hogy talán mert ezt ajánlotta akitől vettem?

2018. máj. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

8 hetesen már simán meg tudja enni a száraztápot, viszont mindenképp kölyöktápot kapjon. Egyrészt az összetétel miatt, másrészt mert kisebbek a tápszemek.

Már 4 hetes kortól el lehet kezdeni a hozzátáplálást pépes étellel, 2 hónaposan pedig már könnyedén eszik a szilárdat. Fontos is, hogy rágjon a kölyök, szóval szerintem nem ezzel lesz a gond.

Nekem is ír szetterem van, ő 4-5 hónapos koráig csak tápot kapott, azóta nyersezünk. Nem volt probléma soha a rágással :)

2018. máj. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

8 hetesen mehet a táp konzerv/virsli/leves nélkül. Lejetolegg keress valami jobb minőségűt(Josera, Brit Care, Orijen, Acana stb.) es fokozatosan, először keverve válts.

Leteszed elé napi 3x, ha nem eszik 15 percig elveszed es majd kovetkezo etesenel megkapja.

2018. máj. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!