Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már a kutyátokbam kullancs?

Volt már a kutyátokbam kullancs?

Figyelt kérdés
A kutyámba találtam egy kullancsot 4-5napja, már eléggé megszívta magát! Annyira izgága hogy sajnos nem tudom lefogni és kiszedni is, más embert nem eneged maga köré! Ki fog esni belőle? Vagy nagyon szükséges lenne kivenni? Nektek volt már ilyen szituációtok? Köszönöm előre is!

2018. máj. 2. 11:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha teljesen megszívja magát magától kiesik,de ha a kutya levert nem eszik,iszik,lázas azonnal állatorvos, mert akkor a kullancs fertőzött volt.
2018. máj. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon sok volt már benne...Hiába a nyakörv/csepp/gyógyszer, olyan rossz a környék, hogy belemennek mind a két kutyába.. :( de eddig szerencsére nem volt semmi baj belőle.
2018. máj. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, mi mindig kiszedjük a speckó kiszedővel.
2018. máj. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Minél tovább marad benne, annál több fertőzést őumpál a kutyába.

Valóban leesik, ha teleszívta magát. Viszont utána sok kicsi kullancsgyereket fog ajándékba adni neked.

Számomra érthetetlen, hogy egy gazda ne legyen képes megfogni a saját kutyáját, amikor el kellene látni.

2018. máj. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Volt. Kb 3 db a 9 év alatt. Ebből 2x volt babéziás.

Szerencsére túlélte, mert időben vittem orvoshoz, és erős kutya.

Elsőre nem találtam a kullancsot, utána igen, ki is lett szedve.


Az nem jó, ha nem tudsz a kutyához érni. És ha beleáll valami a mancsába??? Nem tudod kiszedni? Vagy ki kell tisztítani a fülét? Vagy akármi? Jó lenne arra megtanítanod, hogy vannak szituációk, amikor igenis nyugton kell maradni, és eltűrni, amit csinálsz. Még ha kellemetlen, akkor is.

2018. máj. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
43%
Mindkét vizslánkban volt, többször is, mindenféle írtó- meg riasztó nyakörv ellenére. A második vizsla meg is fertőződött (babeziózis), 250 ezerért kikezelték ugyan, de utána már nem lett a régi és 1 év után el is pusztult (nem kizárt a szövődmény).
2018. máj. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

6-os, akkor az vagy nem babézia volt, vagy jól átvertek titeket.

Nálunk az elsőnél már 3x-ra duzzadt a lépe, és így volt 25ezer a kezelés, másodszorra időben észleltem, és 18 ezer volt, 3 napig infúzióra hordtam.


1 évesen, és 2 évesen volt ez. Most 9 éves, egyenlőre nem látom szövődményét a babéziának.

2018. máj. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha te nem tudod kiszedni, akkor állatorvos kiszedi, vidd el.

Fontos lenne, mivel minél tovább marad benne, annál nagyobb a fertőzés esélye.

2018. máj. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél foresto nyakörvet. 10 hónapig hat, én április elején adom rá és december közepéig rajta hagyom. Ha kerül is bele kullancs elpusztul és leesik róla, amit vagy észreveszek vagy nem, de észrevettem amikor az autó ülésen volt a kutya mert mentünk egy távoli felújított futtatót kipróbálni és előtte erdős részen is voltam vele, és amikor hazaértünk rögtön takarítottam az autót és akkor láttam egy egész pici döglött kullancsot a lepedőjén amit az autó ülésre tettem. De többen mondták hogy a nyakörv pontosan ezt teszi a kullancsokkal, elkerülik a kutyát egyrészt, de ha mégis rákerül a kutyára a kullancs, valamiért, bármiért akkor elpusztul, tehát nem is fúrja bele magát.


De volt olyan amikor még nem volt nyakörv akkor szedtem ki 3 kullancsot belőle, közülük egy szívta meg magát elég rendesen, könnyen is kijött, kettő még csak alig alig, de nem volt gond. Igaz átvittem az állatorvoshoz mert a szomszédom az ugye, itt is olt a rendelője csak már átköltözött egy nagyobb épületbe amire már régóta pályázott. Szóval ő megvizsgálta és mondta hogy lehet kell egy éjszaka mikor kijön rajta a fertőzés jele amit a kullancs okozott így mondta hogy figyeljem, ha iszik, eszik reggel, meg jó kedve van akkor nincs baj. Ha nem eszik, nem iszik, maximum kortyolgat, és semmi kedve nincs még játszani sem, akkor vigyem át rögtön és kezeli. Szerencsére eddig soha sem volt gond.

Tesóméknak volt hogy a kutyájuk füléből öt kullancsot szedtek ki, és bizony volt probléma mert a kutyának nagyon erős fülgyulladása lett, és mondta az orvos hogy nagy mázli hogy csak ennyi volt a baja, mert nem hatott ki a teljes szervezetére, meg az hogy időben kapott kezelést így teljesen rendbe jött.

2018. máj. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Soha,de soha egy kutyámban sem volt,pedig hétvégente erdőbe járkálunk, meg úszni is visszük, nagyokat kirándulunk.

Ha te nem tudod kiszedni vidd orvoshoz. Múltkor pont sorba álltunk az orvosnál mikor egy pici kutyát hoztak kullancs volt a feneke mellett, és a gazdik nem merték/tudták kiszedni. Soron kívül kijött az egyik ápoló (mi nem sima rendelőbe, hanem kórház és egyben rendelő állatorvoshoz járunk) hozta a kis csipeszt kicsípte neki fél másodperc alatt. Semmit nem kért érte, csak annyit mondott figyelje a kutyát 5-7 napig, ha levert, hány, nem eszik, akkor azonnal jönnenek vissza.

2018. máj. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!