Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 17 éves lányomnak szeretnék...

17 éves lányomnak szeretnék szülinapjára amerikai akita (szuka) kutyát venni. Mit gondoltok örülni fog neki?

Figyelt kérdés

Nagyon szereti a kutyákat és mostanában sokat beszél erről a fajtáról.

Azt olvastam hogy elég öntörvényű kutya de ez nyilván tanítás/foglalkozás kérdése.

Szerétnék tapasztalatokat kérni mire figyeljünk oda, mit kell róla tudni.

Interneten már utána olvastam de mégis érdekel a tapasztalatotok.

(Van egy 10 éves szuka németjuhászunk is nem tudom, hogy kijönnének e egymással)



2018. máj. 2. 16:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ne.


Mi lesz ha 1-2 év múlva másik városba költözik vagy egyetemre megy?

Tenyésztőtől vennéd? Cssk mert szerintem nem adnak kutyát csak úgy ajándékba...

Volt már kutyája? (Nem hiszem, hogy 17 évesen volt) Első saját kutyának ne.

Honnan tudod, hogy van minden nap 2-3 órája foglalkozni vele? Főleg mondjuk érettségi alatt, amikor a kutya kamaszodik, és rohadt sok időt kell rá fordítani?

2018. máj. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Beszéljen, de felesleges neki.


Nem 17 éves gyereknek való kutya, pláne úgy, hogy a lányodnak hamarosan hírét nem fogod látni, 4-5 éven belül, a kutyát pedig sok helyen nem tűrik meg - kolesz, albi.

2018. máj. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Eszméletlen nagy felelőtlenség lenne. Csak a kutya szívná meg, de ő rettentően
2018. máj. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
Ne. Nagyon ne.
2018. máj. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudom tisztában vagy-e ezzel kérdező, de ez nem egy plüss. El nem tudom képzelni, hogy lehet úgy állatot venni valakinek, hogy előtte nem kérdezed meg. Legalább kérdezd már meg bakker.
2018. máj. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ha a lányodnak veszed a kutyát, akkor beszéljétek meg együtt. Ha igazából meg magadnak veszed a kutyát, akkor nyugodtan vegyél/fogadj örökbe kutyát. De egy 17 éves pont abban a korban van, hogy egyre többet jár el otthonról, ha elmegy egyetemre valószínűleg elköltözik otthonról, vagy külföldre, vagy csak másik városba. A kutyára nyílván nem lesz napi 2-3 órája (egy akitával ennyit kell foglalkozni, nem csak fizikailag). Egy akitát nem lehet egész nap egyedül hagyni, mert azt nem bírja. Folyamatosan tanítani, mozgatni, irányítani kell...
2018. máj. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem csatlakozom azokhoz, akik itt aggódnak, hogy biztos elhagyná a lány a kutyát. Miért tenné? Szereti a kutyát, kutya mellett nőtt fel, szerintem nem valószínű.


Az akita viszont igen domináns. Egy fiatal akita szukát egy öreg szuka mellé tenni, hát, nem túl jó ötlet. Mindenkitől meg fogja próbálni megszerezni a falkavezérséget, jó eséllyel zaklatni fogja az öreglányt. Egészen más a természete, mint a német juhásznak.


[link]

2018. máj. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Felejtős.

Egyrészt: ajándékba nem veszünk élőlényt, mert nem biztos, hogy a lányod akar és tud róla felelősséggel gondoskodni.

Másrészt: az akita jellemzően nehezen nevelhető, más kutyákkal is problémás a viszonya. Így ha már a kérdés felmerül, hogy kijönnének-e a német juhásszal, akkor határozottan NE vegyél mellé akitát!

2018. máj. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

akitát azonos nemű kutyával csak nagyon tapasztalt gazdának ajánlanak minden országban, és ezt tapasztalatból is mondom mert az én akitám is utálja az azonos neműeket. Nem ront rájuk, de nem is barátkozik velük. Ha komolyan gondolja és utána olvasott nem csak megnézte a Hachi filmet akkor nem örülne egy Akitának. Én is 17 éves vagyok, a kedvenc fajtám az orosz fekete terrier, de ha a szüleim most meglepnének vele nem tudnék őszintén örülni mert minden tervem felborítaná. Ne vegyél neki ajándékba kutyát, akitát meg főleg ne.

Üdv egy akita gazdi.

2018. máj. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, melyik az a tenyésztő, aki ajándéknak odaad egy kutyát... Hangsúlyozom, tenyésztő, nem olcsó jófogásos szaporító.
2018. máj. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!