Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertből lakásba szoktatás?

Kertből lakásba szoktatás?

Figyelt kérdés

Kertben élt a kutyusom 5 éven keresztül. Csak amikor nagy hideg volt akkor volt bent a házban. Most viszont elkoltoztem lakásba, és jött velem. Eszembe sem jutott, hogy nem hozom magammal. (Maradhatott volna otthon a szüleimmel is.)

Na most a probléma az, hogy állandóan lent akar lenni. Ha megmozdulok már vinnyog az ajtóban. De szó szerint. Lassan ott tartok, hogy mozdulatlanul ülök az ágyon, ha egy kis nyugit akarok, mert ha kimegyek a konyhába egy pohár vízért, kezdődik a hiszti. Éjszaka pisilni nem tudok kimenni különben éjjel 3-kor is lent lehetnék vele (amúgy vegigaludja az éjszakát). Ha nem vagyok itthon akkor nyugton van (kamerával felvettem és megneztem:D) meg a szomszédok is mondják, hogy csend van. Egyébként naponta 5x setalunk, délután több órát is, hétvégén kirandulunk, de egy egész napos túra után is pihen fel órát aztán jön a hiszti, hogy menjünk le. Ha nem viszem le, akkor nem hagyja abba es egy idő után a pisi-kaki miatt már muszáj. Pedig probaltam, hogy tudomást se veszek róla. Ezen kívül semmi gond vele, az első perctől kezdve szobatiszta, nem rág meg semmit, nem tesz kárt semmiben, csak ez a hiszti, de már hónapok óta és nagyon idegesít. Imádom, de ezt nagyon nehezen viselem már és nem tudom mit csináljak.


2018. máj. 3. 14:00
 1/1 Bogikácska válasza:

Szia!

Nekem is ilyen a kutyám, hogy folyton kint akart lenni, de én sokszor nem engedtem ki, csak akkor mikor már nagyon de nagyon nyüszögött!De nekem mikor kimegy akkor is kint van min. egy félórát. Szerintem foglalkozz vele sokat, tartsd bent a szobidban, és játssz vele, meg minden.. Nekem bevállt, de az se 5nap alatt hanem vagy 1-2- hét volt nekem. Lehet, hogy neked kevesebb lesz, ha beválik!Remélem valamennyire hasznos volt a válaszom!

2018. máj. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!