Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya rázza a fülét, valóban...

Kutya rázza a fülét, valóban elegendő csak fülcseppel kezelni?

Figyelt kérdés
Ma felhívtam az állatorvost, mert a kutyám rázza a fülét folyamatosan. Időpontot szerettem volna kérni, mert gondolván egy fültisztítás nem 2 perces folyamat és gondolom bódítani is kell a kutyát hozzá, de az állatorvos annyit mondott, hogy menjek be fülcseppér hozzá a kutyát nem kell vinni. Normális ez, hogy meg sem akarja vizsgálni a kutya fülét? Több helyen is azt olvastam, hogy csak úgy van értelme megkezdeni a fülcseppes kezelést, hogy előtte kitisztitja az állatorvos a fülét.

2018. máj. 4. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem normális, simán lehet komolyabb fülgyulladása is. Vidd másikhoz.

És számolj azzal, hogy valószínűleg nem lesz elég csak egyszer tisztítani a fülét, az orvos el fogja mondani neked is, hogy csináld, és neked kell majd minden nap. :(

2018. máj. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez tényleg fura. Azt sem tudhatja így, hogy mi a baja a fülének, hiszen sok minden okozhat fülproblémákat. A tisztítás is mindenképp jó lenne. Esetleg kérdezz meg egy másik orvost is. A fülén amúgy látsz valamit? Milyen belülről?
2018. máj. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Javasolnám, hogy keress egy másik orvost. Legalább megnézte volna mi a helyzet, ez lett volna a minimum mielőtt kijelentette volna, "hogy a kutyát nem kell vinni".

Mi már kétszer váltottunk orvost, mert akivel kezdtük ilyen volt, hogy láttatlanba mondott mindent.. a második orvos jó orvos volt szimplán csak felelőtlen volt egyik alkalommal..de most olyan jó orvosunk van, hogy soha nem cserélném le. Alaposan megvizsgálja a kutyákat akkoris, ha egy "semmiséggel" visszük el. Mindenre rákérdez stb.

2018. máj. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekünk is már a második állatorvos, mert az előző még rosszabb volt.


Apró fekete pöttyöket látok a fülében.

2018. máj. 4. 12:06
 5/7 A kérdező kommentje:

Csináltam egy fotót:


[link]

2018. máj. 4. 12:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez szennyeződés, állatorvostól szerezz speciális fültisztítót. De emellé még mindig lehet gyulladt is, úgyhogy azt javaslom, inkább vidd el.
2018. máj. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na elmentem az orvoshoz, vittem a kutyát is. Megnézte azt mondta nagyon csúnya, gyulladt. Kitisztította a fülét, írt fel fülcseppet és antibiotikumot.
2018. máj. 4. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!