Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez a hízás valóban nem elegend...

Ez a hízás valóban nem elegendő egy anyatejes babánál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérlek segítsetek nekem!

Nagyon elkeserített ma a védőnőnk. Kislányom október 24-én született 3350 grammal. Három hetes kora óta átalussza az éjszakákat, és napközben is csak három óránként kel. Nagyon nyugodt baba, szinte még sírni sem hallottuk, így biztos voltam benne, hogy tökéletesen elég neki az anyatej. Ma azonban itt járt a védőnő. A mérleg 3850 grammot mutatott. Szerinte ez nagyon kevés. Megkért, hogy tegyem mellre, hogy meg tudja nézni mennyit szopizik. Az eredmény: 60 ml. Azt mondja, ez nagyon kevés, legalább 100 ml-t szopiznia kéne. De hát mit tehetnék? Kislányom hagyta ott a mellemet, hiába kínáltam, utána már nem fogadta el. Pedig tejem van. Szerintem neki ennyi is elég, de a védőnő erősködik, hogy nem elég.

Van itt olyan édesanya, akinek a gyermeke szintén ilyen keveset szopizott? Nyugtasson meg valaki, hogy nekem van igazam, és neki ez is elég! Nagyon el vagyok keseredve! :(


2013. dec. 4. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Elég hát!Nyugi!A védőnőd a hülye.Ha a pici jó kedélyű,nyugodt,van elég pisis,és kakis pelus,jól alszik,akkor elegendő neki a tej.Tudja ő magának,ha éhes maradna,nem engedné el a cicit!

Emiatt ne keseregj!

2013. dec. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
teljesen igaza van az elsőnek!!! ha éhes lenne "szólna"!!! minden gyerek más... az ilyen védőnőket nem értem... könyv szerint akarják a gyerekeket hizlalni... ne foglalkozz vele... miden rendben van! :)
2013. dec. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Az 500 gr hízás elvileg tényleg kicsit kevés 6 hét alatt, de azzal is számolni kellene, amennyivel visszaesett a súlya a születése után. Mennyi volt a súlya, amivel hazavitted?
2013. dec. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Szia, szerintem ne keseredj el!!! Ez marhaság, hogy méri, hogy mennyit eszik, annyit fog enni amennyi Neki jól esik. Ha utána olvasol ez a gyarapodás még a normálisnak megfelelő, illetve nem írtad, hogy születése után mennyire fogyott vissza, mert ugye ehez képest kellene mérni... Szerintem ezt Te is látod, hogy jókedvű, kiegyensúlyozott-e a Kisbabád, szánt szándékkal nem fog éhezni. Azért bíztatásul: "Az első négy hónap során hetente mintegy 150-200 g-mal gyarapszik a csecsemők súlya, így havonta átlagosan 600-800 g-mal mutat többet a mérleg. Minimumként a havi 400 g-ot említik a szakemberek. Vannak azonban csecsemők, akik „csak” havi 500 g-ot híznak, és lehetséges, hogy mások havi 1 kg-ot szednek fel, de egyik sem tekinthető kórosnak, ha a csecsemő fejlődése normális. A hízás üteme nem egyenletes; előfordulhat, hogy egy-két hét eltelik, és szinte alig hízik valamit az egyébként egészséges csecsemő, és a következő hetekben bepótolja a lemaradását,- ez sem ad okot aggodalomra."

Boldog és "ösztönös" babázást kívánok Neked, biztosan odafigyelsz a Kicsire, Te tudod mi Neki a legjobb! :-)

2013. dec. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Pont az jutott eszembe, mint a 3. válaszolónak. Nekem is kevésnek tűnik kicsit a hízása, de nem tudjuk az induló súlyát.
2013. dec. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm szépen! :) Mindenkinek ment a zöld kéz.

A súlya, amivel a kórházból hazahoztuk 3310 gr, tehát nagyon keveset esett vissza.

2013. dec. 4. 21:43
 7/11 anonim ***** válasza:

Na, sztem ez az a védőnő, akinek az is baj, ha a gyerek több, mint 1 kg-ot hízik havonta.

Semmi gond nincs veletek!!!

2013. dec. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%

Az én fiam sem evett-eszik többet mint 60-100 gramm/szopizás, de 2 óránként eszik, éjjel is 2 óránként kel enni, s így hízik havi 1 kg-t.



60 Milit 1 hetesen kell ennie egy babának, 6 hetesen már 120-150 között kellene ennie 3 órá kent...

Tényleg kevés...

2013. dec. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valóban igen kevés, heti minimum 150got kéne hízniuk. Én fiam sem evett. 3 hónaposan volt 4kg. 3200al született. Nagyon csonnti volt már szegény, el kellett kezdenem tápszerrel tömni, hogy ne halljon éhen, nálatok nem ilyen súlyos a helyzet, de sajna, nem mindig esznek eleget. Enyém is ugyan ezt csinálta mint a tied. Már a kórházban átaludta az éjszakákat, evett valamennyit és nem kért többet, alig sírt.
2013. dec. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm!

Minden választ maximálisra értékeltem. (Nem tudom ki pontozott le mindenkit :( )

2013. dec. 5. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!