Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 napja hogy szedem össze a...

2 napja hogy szedem össze a kutyám ürülékét a kertben vettem észre, hogy tele van apró, kb.2 mm hosszú fekete gyorsan nyüzsgő bogarakkal, van itt valaki akinek ismerős a helyzet?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni hogy eleve benne van a székletében vagy utána lepik el, sajnos még nem kaptam rajta ürítésen, hogy megfigyelhessem.


De ezek az undorító bogarak még járatokat us vájnak bele...


A kutyámon semmi változást nem észleltem sem külsőleg, sem viselkedésben. Nem is alja tápot eszik.


Valószínűleg utána másznak bele? A féreg nem ilyen...



2018. máj. 5. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Állatorvos????
2018. máj. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Azért egy féreghajtó mehetne neki, de inkább orvossal beszélj erről. Próbáld meg elvinni sétálni, akkor láthatod kakilni. A kertünkben max légy megy az ürülékre, ilyet még nem tapasztaltam, hogy ilyen valamik lettek volna...
2018. máj. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a melegben egy pillanat alatt megtalálják olyan bogarak, amelyek fekáliával élnek, szaporodnak.
2018. máj. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nézzétek, ilyesmik!


[link]


Veszek majd Insecticidet és alaposan átfújom a helyeket ahol gyakran megfordul üríteni. Eddig is használtuk a nagy melegben bolhásodásmegelőzésképp csak most elfogyott, lehet ezért tűntek most fel?

Kizártnak tartom hogy ezek belőle jöjjenek ki, de azért továbbra is igyekszem figyelni (2., köszi a tippet, de séta közben sosem kakil, csak itthon a kertben :); féreghajtót állatorvoson kívül lehet külön kapni, pl. fressnapf, vagy csak nála?)

2018. máj. 5. 15:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A kutyában féreg van, ha van és nem bogár.:)

Ettől még a rendszeres, 3-4 havi féreghajtás nem árt.

2018. máj. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem a kutyából jön ki. Ebben a melegben pár perc alatt megtalálják a bogarak az ürüléket, és másznak bele. Féreghajtót kérj az orvostól, azt jó 3 havonta alkalmazni. Amúgy a séta is jó ötlet. Egy árnyékosabb helyen (mezőn,dombon,völgyben) ami közel van sétálhatnátok egy nagyot, és akkor láthatod a székletét, mert valószínű ürít kint.
2018. máj. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a Fressnapfban nem lehet féregírtót kapni.Egyébként szerintem nem férgek bár elég furcsa, mert nálunk csak legyek szoktak rámászni az ürülékekre.
2018. máj. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Tegnap már nem volt ellepve ilyenekkel, csak amikor először hemzsegtek benne nagyon megijedtem. És igen, valószínűleg utána másznak rá, sehol nem olvastam ilyesféle fertőzésről, durva is lenne. Persze azért továbbra is szemmel tartom és intézkedek ha valami van. :)

2018. máj. 7. 08:49
 9/9 anonim ***** válasza:

Talajlakó bogarak, akik segítenek neked abban, hogy a kutyaszr eltűnjön a kertedből :)

A féreghajtás ettől független, ám valóban fontos művelet.

2018. máj. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!