Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Használok spot-on cseppet,...

Használok spot-on cseppet, mégis kullancs volt a kutyámban?

Figyelt kérdés
Talán két hete van rajta a csepp, sokszor láttam már a szőrén kullancsot, de eddig nem találtam benne (bár egyszer volt egy gyanús pukli, olyan amilyen kullancs után marad), ma viszont találtam egy kicsi kullancsot a nyakában. Gyorsan kiszedtem. Már nem tudom milyen cseppet adott az állatorvos pontosan (nem mindig ugyanazt a fajtát vesszük és nem rémlik biztosra melyik volt), és nem tudom pontosan hogy hat. A spot-on csepptől bele se mehet a kutyába a kullancs, vagy olyan mint a Bravecto hogy belemegy és utána pusztítja el?

#kutya #kullancs #spot-on csepp
2018. máj. 5. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Használj Bravecto-t az a biztos!
2018. máj. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A spot-ontól rá sem kene mennie a kutyára.
2018. máj. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mivel a cseppet beszívja a kutya bőre, ezért valamilyen szinten belülről hat. Ezért lehetséges fürdetni is őket néhány nap múlva már.

100%os védelem sajnos nincs, nálunk is volt már kullancs a csepp mellett, igaz már a hatóidő vége felé, és hamar megtaláltam, pici volt.

2018. máj. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A bőrbe szívódó szerek úgy hatnak, hogy amíg a kullancs befúródik, keresi a véreret, azalatt a méreg megöli. Tehát nem lesz ideje vért szívni.

Egyenlőre egyetlen termékre sem vállalnak a forgalmazók 100 %-os garanciát. Most amúgy is nagyon nagy a kullancsinvázió. Ilyenkor van, hogy nem is elég egy fajta védekezés.

2018. máj. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért csodálkoztam mert eddig még nem találtam benne, pedig tudom hogy nagyon sok van errefelé. Általában meg se várom az egy hónap végét és kapja az új cseppet, csak most kicsit meglepett és megijedtem hogy belement egy. De szerintem még időben elkaptam én is, hiszen még kicsi volt.
2018. máj. 5. 22:47
 6/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, pont miután válaszoltam szedtem ki egyet a kutyából :/ 2 napja kapott új cseppet, szóval sajnos ez ilyen. Múlt hónapban az első hetekben tökéletesen működött, gondolom helyszíntől is függ.
2018. máj. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!