Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek kutya fóbiája?...

Van valakinek kutya fóbiája? Hogyan lehetne leküzdeni?

Figyelt kérdés
Kis korom óta zavar ha a közelembe kutyák vannak. Teljesen mind1 milyen. Egyszerűen félek tőlük még a saját kutyáinktól is féltem pont azért mert rengetegszer meggyűlt velük a bajom. Vagy veszett kutya támadt rám habzó szájjal vagy az utca kutyái kergettek meg holott senkinek sem ártottak engem mégis megtaláltak. Volt hogy a saját kutyánk hozta rám a frászt estenként mikor sötétben mentem haza. Soha nem haraptak meg de rettenetesen megijesztettek. Volt hogy egyszerre többen jöttek, volt hogy kerítést ugrottak át miattam. Elegem van belőlük rém álmaim vannak miattuk. 22 évesen azt érzem teljesen kiábrándultam belőlük és soha nem akarok sajátot. Megsimogatni sem merem őket mert az jár a fejemben leharapják a kezem. Rájuk sem merek nézni. Szerintetek mit kéne tennem hogy ez javuljon?

2018. máj. 6. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Menj el egy mennhelyre, ahol sok rossz sorsú kutyával találkozhatsz. Látsz majd csont és br kutyákat, olyanokat, akiknek a lánc bele volt nőve a nyakába, sok kutya tele van sebekkel, félénkek, de vannak, akik agresszívak, gűlölik az embereket. Én rájöttem, hogy a kutyák viselkedése az embereken múlik, nem várhatod el egy kutyától, hogy megbízzon benned, ha egész életében elhanyagolták, bántották. Aztán ha te foglalkozol vele, egyre nyitottabb lesz, majd végtelenül hálás.

Traumatizált kutyát mindnhol találsz, szép történet lenne, ha együtt "gyógyulnátok" meg.

2018. máj. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Engem cirka 16eve tamadt meg egy rottweiler es onnantol fogva rettegtem toluk inkabb atmentem az ut masik oldalalra ha lattam egyet szabadon. Aztan ra par evre lett egy kutyank aztan meg egy, ezido alatt sok kutyaval talalkoztam, es megbaratkoztam veluk. Jelenleg is van kutyam akit menhelyrol hoztam. Igazabol igy felnott fejjel hozzaallas kerdese, a kutya megerzi ha tartasz tole, es nem vagy hatarozott.
2018. máj. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%

Ha akarsz, és zavar akkor tegyél.

Leküzdeni viszont csak kutyával.

Ha van olyan ismerősöd akinek van kutyája, vagy menhely, egy nem túl izgága, vagy idős kutyával kezdj, simogatgasd, aztán etesd, adj neki jutalomfalatot, végül játssz vele. Hogy kicsi vagy nagy, az igazából mindegy, de ha neked jobb, kezdheted kistestűvel is, azok éretüknél fogva nem ijesztőek.

egy a lényeg, kerüld az izgága, szocializálatlan, tolakodó, neveletlen kutyákat, illetve ezen kívül te is meghatározhatsz kritériumokat (kicsi-nagy, kölyök-idős).


Ha nagyon nem megy, keress fel ezügyben egy pszichológust, és ha mindenképp szabadulni akarsz a kutyafóbiától, adj magadnak temérdek időt!

2018. máj. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!