Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy kutyás - belterület közterületén - a felszólítás ellenére sem hajlandó pórázt tenni a kutyájára?

Figyelt kérdés

A minap az alábbi kellemetlen szituációba kerültem:

Megálltam az autómmal egy hulladékgyűjtő szigetnél, hogy környezettudatos állampolgár lévén megszabaduljak a PET-palackjaimtól. A kocsiból azonban észrevettem, hogy a szemközti járdán egy pitbull jellegű kutya sétálgat póráz nélkül, a közeli padon pedig a gazdája ül: egy kigyúrt, kopasz, középkorú férfi. Leengedtem az autó ablakát, és megkértem a férfit, hogy tegyen pórázt a kutyájára, mert így nem szeretnék kiszállni az autóból. Erre ő azt mondta, hogy nem tesz rá pórázt, mert ez a kutya még soha nem bántott senkit. Közöltem vele a vonatkozó jogszabály szövegét, miszerint belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - csak pórázzal lehet kutyát sétáltatni. Nem hatotta meg túlságosan a dolog, ezért gondoltam, hogy a telefonommal lefényképezem a kutyát, hogy póráz nélkül van, erre a férfi felpattant a padról és elindult agresszíven az autóm felé. Én nagyon megijedtem és padlógázzal elhajtottam onnan, de nagyon felháborított, hogy egy - jogszabályt sértő módon - póráz nélkül sétáltatott kutya miatt nekem kellett elmenekülnöm és másik szelektív hulladékgyűjtő szigetet keresnem.



2018. máj. 6. 21:53
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Csóri kérdező nem teljesen normális. Minden hónapban kitalál valami kutyaellenes kérdést, majd csiszatolja a marokmarcsát a válaszokra.

Szép kitalált sztori, csak kár hogy a "kopasz, nagydarab" férfi nem kapta le a buksidat a nyakadról és tömte be a szebbik feleden.

Miért csak a kutyásokat tudja piszkálni...? Buta paraszt.

2019. jan. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!