Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy kutyás - belterület közterületén - a felszólítás ellenére sem hajlandó pórázt tenni a kutyájára?

Figyelt kérdés

A minap az alábbi kellemetlen szituációba kerültem:

Megálltam az autómmal egy hulladékgyűjtő szigetnél, hogy környezettudatos állampolgár lévén megszabaduljak a PET-palackjaimtól. A kocsiból azonban észrevettem, hogy a szemközti járdán egy pitbull jellegű kutya sétálgat póráz nélkül, a közeli padon pedig a gazdája ül: egy kigyúrt, kopasz, középkorú férfi. Leengedtem az autó ablakát, és megkértem a férfit, hogy tegyen pórázt a kutyájára, mert így nem szeretnék kiszállni az autóból. Erre ő azt mondta, hogy nem tesz rá pórázt, mert ez a kutya még soha nem bántott senkit. Közöltem vele a vonatkozó jogszabály szövegét, miszerint belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - csak pórázzal lehet kutyát sétáltatni. Nem hatotta meg túlságosan a dolog, ezért gondoltam, hogy a telefonommal lefényképezem a kutyát, hogy póráz nélkül van, erre a férfi felpattant a padról és elindult agresszíven az autóm felé. Én nagyon megijedtem és padlógázzal elhajtottam onnan, de nagyon felháborított, hogy egy - jogszabályt sértő módon - póráz nélkül sétáltatott kutya miatt nekem kellett elmenekülnöm és másik szelektív hulladékgyűjtő szigetet keresnem.



2018. máj. 6. 21:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
2018. máj. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
2018. máj. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
97%
Ez megen a 3diplomás 31 éves meleg f@.szi?
2018. máj. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
97%

Igen.

Kiskoraban is ilyen kis tudalekos spicli volt ezert sokat vertek. Most is egy spicli ezert nincsennek baratai es itt eli ki magat.

2018. máj. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
96%
Elolvastam a linkelt előző kérdéseit is... mi ez az embeeeer? :D
2018. máj. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Ááá szia 31/F (meleg) hogy vagy ma? :) ^^
2018. máj. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindketten rosszul kezeltétek a dolgot. Neki pórázra kellett volna teni mert megkérted neked pedig nem a jogszabályra kellett volna támaszkodni. Tudod elég bosszantó ám sok ember. Nekem rotim van, általában pórázon de van hogy elengedem a barátaival vagy lakatlan területen és mikor beszólnak hogy ez egy vadállat meg biztos hogy harap mer fekete az elég bosszantó és 66 ilyen ember után a 67.nek is oda kaffantok főleg mikor a másfél kilós ideggyenge kutyáján nincs szájkosár de az enyém közveszélyes mer megszagolt egy bokrot. Amúgy én úgy tudom hogy vadász és természetvédelmi területen kötelező a póráz kivéve ha a kutya dolgozik (terel, vadászik), közterületen felügyelet alatt kell lennie, az nem feltétlen jelent pórázt ha a kutya gazdája szóval is tudja kontrolálni a kutyát. Lehet az a kutyus világéletében a gazdi körül sétált és egy hangja nem volt soha póráz nélkül. A faszinak mivel megkérted legalább meg kellett volna fognia a kutyát és nem a törvények miatt hanem maga az illem miatt (én is mindig megfogom) és nem kellett volna agresszívan reagálnia a szövegedre. De te is mondhatad volna helyete hogy de fogja meg mer félsz a kutyáktól nagyon. Azért remélem ha egy yorki vagy csiva lett volna a pitbull helyet akkor is szólsz hogy kösse meg. Csak hogy a nagykutyasokat védjem kicsit. A kiskutyákat gyakrabban elengedik pedig komoly viselkedési gondjuk van mer az emberbe nagykárt nem tudnak teni, de nagy kutyát nem igazán engednek el ha az a kutya nem olyan hogy kenyére lehet kenni mer az bizony letudja kapni az ember kezét a helyéről.
2018. máj. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
vannak bunkó kutyások. Tegnapelőtt attől akadtam ki, hogy egy3 hónapos goldit póráz nélkül vitt a járdán, ami a bokor alól a kocsim elé ugrott, és mejdnem átmentem szegényen. A gazdája meg csak szólongatta, és látszólag nem értette, hogy a picike tanulatlan kutya miért nem fogad szót neki. Legszívesebben felpofoztam volna, és elvettem volna a kutyáját.
2018. máj. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

17-es: "közterületen felügyelet alatt kell lennie, az nem feltétlen jelent pórázt" Ez a szabálysértési TÖRVÉNYben van, amit a kérdező idézett, az pedig a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról kormányRENDELET (szóval egy alacsonyabb szintű jogszabály). Ezen azóta megy a vita, hogy mi van akkor, ha egy magasabb szintű jogszabály nem minősít valamit szabálysértésnek, egy alacsonyabb pedig igen.

Kérdező: nem a jogszabály be nem tartása miatt kellett elmenekülnöd, hanem mert 1. félsz a kutyáktól, 2. nekiálltál a gazdáját piszkálni. Jó, ha piszkálod a gazdát, akkor van alapja a félelmednek.

2019. jan. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Jogszabályhuszár. Ugye tudod hogy jogszabályellenes más értékeiről (kutya is az) fotót készíteni? :)
2019. jan. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!