Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy kutyás - belterület közterületén - a felszólítás ellenére sem hajlandó pórázt tenni a kutyájára?

Figyelt kérdés

A minap az alábbi kellemetlen szituációba kerültem:

Megálltam az autómmal egy hulladékgyűjtő szigetnél, hogy környezettudatos állampolgár lévén megszabaduljak a PET-palackjaimtól. A kocsiból azonban észrevettem, hogy a szemközti járdán egy pitbull jellegű kutya sétálgat póráz nélkül, a közeli padon pedig a gazdája ül: egy kigyúrt, kopasz, középkorú férfi. Leengedtem az autó ablakát, és megkértem a férfit, hogy tegyen pórázt a kutyájára, mert így nem szeretnék kiszállni az autóból. Erre ő azt mondta, hogy nem tesz rá pórázt, mert ez a kutya még soha nem bántott senkit. Közöltem vele a vonatkozó jogszabály szövegét, miszerint belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - csak pórázzal lehet kutyát sétáltatni. Nem hatotta meg túlságosan a dolog, ezért gondoltam, hogy a telefonommal lefényképezem a kutyát, hogy póráz nélkül van, erre a férfi felpattant a padról és elindult agresszíven az autóm felé. Én nagyon megijedtem és padlógázzal elhajtottam onnan, de nagyon felháborított, hogy egy - jogszabályt sértő módon - póráz nélkül sétáltatott kutya miatt nekem kellett elmenekülnöm és másik szelektív hulladékgyűjtő szigetet keresnem.



2018. máj. 6. 21:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%

De miért akartad lefotózni a kutyát 31/F aki meleg?

Mi értelme lett volna, talán rendszám van a kutyán, vagy a chipjét szabad szemmel azonosítod?

2018. máj. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%

Nekiállhatsz mindenkivel kötekedni és háborogni, aki nem teszi pórázra a kutyáját, vagy akármilyen másik jogszabályt megsért, de ha te szó szerint tudod idézni őket, akkor felteszem, tudod, hogy milyen jogszabály vonatkozik az ilyen esetekre. Ez esetben pedig a kérdésed, azon kívül, hogy rossz kategóriában van, még értelmetlen is.

És felteszem azt is tudod, hogy nem illik csak úgy másokról/kutyájukról fotókat készíteni.

Vannak agyalágyult kutyagazdik. Vannak agyalágyult bolti eladók, anyukák, szomszédok, macskás nénik. Kész. Pont. Ez az élet. Meg kell tanulni ignorálni őket, és nem felbosszantani magunkat minden ilyen dolgon, mert az egészségünk bánja.

2018. máj. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

Egy csöppet túlpörögted ezt a dolgot.

A pasi nem értette, hogy miért pattogsz, ha a kutyája rád sem nézett.

Meg sem tudom számolni, hogy hányszor engedtek rám (de inkább a kutyámra) kutyasétáltatás közben olyan dögöket akik szétdominálták a kutyámat és volt, hogy verekedés is lett belőle.

Nem a kutya miatt kellett másik szigetet keresned, hanem a beképzelt félelmeid miatt. Hidd el, a kutya nem bántott volna téged, sőtt lehet, hogy oda sem ment volna hozzád.

Én is póráz nélkül sétáltatom a kutyáimat, viszont, ha megkérnek, megkötöm őket, szerintem ez a szabály olyan betarthatatlan és felesleges, mint a 30-as táblák többsége.

2018. máj. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen egyet tudok érteni az első két válaszolóval. Vannak bunkó kutyások, bunkó kisgyerekes anyukák stb. A minap a kerékpárúton haladtam szabályosan a saját sávomban, amikor egy telefonáló anyuka édes csemetéje elém motorozott a kanyarban. Nem részletezem, hogy mekkorát estem. Szerinted előkaptam a telómat, hogy fényképeket készítsek a gyerekről, meg az anyukáról? Vajon írtam ki kérdést a GYK-re, hogy mit lehet tenni, ha idióták nem szabályszerűen használják a kerékpárutat?

Hát nem. Tovább éltem az életemet és nem dédelgetem magamban a bosszúságot.

Te miért teszed?

2018. máj. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

"...szerintem ez a szabály olyan betarthatatlan és felesleges, mint a 30-as táblák többsége."


A jogszabály az jogszabály, valami célból megalkották őket. Én például a 30-as táblákat is betartom, még akkor is, ha a mögöttem lévő autó vezetője idegbajt kap.

2018. máj. 6. 22:37
 6/21 bollocks ***** válasza:
98%
Érdekes, hogy most nem voltál akkora legény, mint amikor a szart kented szét a vénasszony hátán. Gyáva féreg.
2018. máj. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:45

Nem jó válasz.

A kérdező betart minden törvényt, szabályt , rendeletet.

Időnként itt megjelenik egy kutyaellenes kérdéssel, amiben pontosan leírja a vonatkozó jogszabályt, amit megszegett a kutyás.

2018. máj. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Tudtok linkelni régi kérdéseket?
2018. máj. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
2018. máj. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
2018. máj. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!