Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság?

Szobatisztaság?

Figyelt kérdés

Emeletes (1 szintes családi házba) lakok kistermetű kiskutyámmal (kéresre kort fajtát irok) szobatisztává szeretném "csinálni". Este a szobámban van, emeleten es ott azt szeretném ha pelenkára pisilne. Ezt néha eltéveszti, mellé is 30-40-50 centivel odébb is szokott piszkítani. Jó ha rászoktatom erre, hogy este is tutjon? Vagy hogy csináljam?

A földszinten már más a helyzet, pelenkát már felszedtem onnan de hogy tanítsam meg, hogy szőnyegre, egyáltalán házban neeeen szabad pisilni??? Tudom, van 10 ezer ilyen kérdés már de tényleg úgy kell: "ha kipisil megdicséred, ha bepisil takarítasz?" Ha megszokja h kint meg van dicserve akkor lesz olyan h CSAK kint fog pisilni????? Tegyük fel, egy másik házban sem fog bepisilni-kakilni? Persze ha gyakran ugyan abban az időpontban kiviszem az udvarra!!! Ez reggel 6-7 ig, délután 3-4-5 fele, valamint este 7-8-9 fele lenne!!? A válaszokat előre köszi, és meg tapasztalatlan vagyok ebből a szempontból mert csak kinti kutyusaim voltak-vannak úgyhogy a tapasztalatokat szívesen látom

(:



2018. máj. 7. 09:46
 1/9 A kérdező kommentje:
Még elfelejtettem, kb mennyi időbe tellik megszoknia???
2018. máj. 7. 09:48
 2/9 anonim ***** válasza:

A pelust mindenhonnan szedd fel csak összezavarod vele. Ki fogja bírni reggelig pisilés nélkül, bár az elején még egy esti késői pisire levitelt beiktatnék.

És igen tényleg ennyi a csoda, hogy kint dicsered, bent letiltod. Ha márnilyen soka helyre odapisilt a lakásba erdrmes lenne beszerezni enzimes tisztítószert. Ez maradéktalanul eltünteti a pisi utáni szagnyomokat. Sima tisztítószer nem es az ottmaradt szagmaradványok újabb vizelésre ingerlik a kutyát.

2018. máj. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Most döntsd el mit akarsz. Szobatiszta legyen vagy ne? Mert a pelenkával pont azt tanítod, hogy bentre ürítsen!


Ha 8 hetes kortól jól csinálod a szoktatást, legkésőbb 4 hónapos korára szobatiszta lesz. Ha pelenkára, bentre szoktatod hetekig, hónapokig, akkor lehet, hogy még egy éves korában sem lesz szobatiszta. Hisz te tanítottad meg, hogy ne legyen.


Itt nincs csoda módszer. Ha mindig kint ürít, akkor azt szokja meg. Ebben az esetben soha, semmilyen lakásban nem fog még jelölgetni sem. Ha bent rajtakapod rászólhatsz, ha kint ürít dícséred.

De ha pelenkázol, akkor ő jogosan piszkít a szőnyegre, ruhákra. Hisz mit erre tanítottad és gondolsz, neki van különbség a kettő közt? Ekkor vendégségben is lesznek balesetek.

2018. máj. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, rengeteget segítettetek, remélem bevalik(:
2018. máj. 7. 12:49
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha huzamosabb időre hagyom otthon (munka) akkor mimdig a szobámban van. És akkor pelusra pisil ha kell neki. Elvegyem onnan is?? Nem fog bepisilni???kb 7:30- 15 óráig lenne ez, mimtha iskolába mennék. Inkabb otthagyjam vagy elvegyem??? Hogy szoktassam???
2018. máj. 7. 12:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Én akkor is elvenném. Nem tudom mennyi idős a kutyus, egy felnőtt kutya ennyit vissza bír tartani. Mikor szobatisztaságra szoktattunk, akkor sem tettünk le semmit, ha sejtettük, hogy be fog pisilni, mert sokáig lesz egyedül. Oké, hogy így takarítani kellett, de a kutya tudta, hogy nem jó, amit csinál, hogy nem egy rutinszerű dolog, ha bent pisil. Egy pelus lerakasával pont ezt kavarod össze.
2018. máj. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ertem, rengeteget segítettél(;
2018. máj. 7. 15:33
 8/9 A kérdező kommentje:
8 hetes
2018. máj. 7. 15:34
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát igen , akkor még lesz bőven baleset :)

Ilyenkor az lenne az ideális, ha napközben kb 3-4 óránként le tudná vinni az ember, de ez munka mellett nyilván kivitelezhetetlen. Így nézett ki a beosztásunk, a kezdetekkor:

6:00 pisilés

6:15 etetés

7:00 pisilés (kaja után 40 percen belül

érdemes levinni) és séta

9:20 pisilés

16:00 pisilés

16:15 etetés

17:00 pisilés és séta

20:00 pisilés

22:30 pisilés


Már egy éves és napi 3 pisire van igénye. Nem kívánom vissza az első pár hónapot :) Szerencsére ,ahogy nőtt úgy fokozatosan ki tudtunk iktatni időpontokat. 10 hónaposan ált át a napi 3 pisire. Sokszor van, hogy ennél többször lemegyünk, de egyszerűen akkor sem pisil többet.

2018. máj. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!