Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ennyire rövid életűek...

Szabotimi82 kérdése:

Tényleg ennyire rövid életűek a labradorok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagy szerelem a labrador, de visszatartó erő hogy állítólag nagyon rövid életűek. Egyik ismerősünk már a negyedik babakutyát vette nem rég mert 4-5 éves korulban sajnos elpusztultak az előzőek. Nem akaron elhinni h 8 évbél nem élnek tovább.

Olvastam utána sokat, mindenhol többet írnak, 12-15 évet vagy olxan is volt h 18 évet.

Most inkább tapasztalatokat szeretnék.



#labrador #rövid életű
2018. máj. 7. 15:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
10-12 év az átlagéletkor.
2018. máj. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
4%
Kecske
2018. máj. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Az enyém 11 éves, még elég jól bírja magát.
2018. máj. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Akkor vagy rossz helyről vannak a kutyák vagy az ismerősöd csinál valamit nagyon rosszul. Miben pusztultak el az előzők?
2018. máj. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
A labiknál elég jellemző az elhízás, olyan szinten, hogy az emberek már azt látják normálisnak. Ez egy elég egészségkárosító állapot, de csakis a gazdán múlik. Ha jól van tartva, mozog eleget és jó helyről származik akkor nem szokott 4-5 évesen elpusztulni egy labi.
2018. máj. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Kecskével szerintem is jobban jártok
2018. máj. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
4-5 év az iszonyú kevés. Ráadásul 4 labradorja is ilyen hamar elpuszult? Valamit nagyon nem jól csinált az ismerősöd, valóban 12-15 év lenne a normális élettartamuk. Az elhízás tényleg csökkenti ahogy előttem írták, de egy megfelelően tartott labrador ilyen fiatalon nem hízik el. Az enyém 12 éves korában kezdett hízni ízületi probléma miatt és sajnos elég dagi lett de még 2 évett lehúzott és 14 évesen puszult el. Megjegyzem mi se a legjobb helyről hoztuk, úgyhogy semmiképp nem tartom normálisnak a 4-5 évet.
2018. máj. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elhízás, könyök és csípő diszplázia, stb.

Fontos lenne tudni hogy mi történt az előző kutyáival. Hogy ő csinált-e valamit rosszul vagy pl. eleve szaporítós kutyák voltak mindenféle betegséggel?

2018. máj. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Ha szaporítótól vette őket, akkor valószínűleg mindenféle genetikai bajokkal terhelt kutyákat fogott ki, illetve az is lehet, hogy valamit rosszul csinált a tartásuk során. 4-5 év szerintem is baromi kevés.

Az én labikeverékem 12 évig élt, bár ez nem releváns, mert keverék. De a családban volt fajtatiszta labi is, ő 11 évig élt, illetve a legjobb barátnőm labradorja most lesz 16, és még mindig tartja magát.

2018. máj. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ugyan miért jàrnánk jobban egy kecskével?!

Milyen válasz ez?!

2018. máj. 8. 08:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!