Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Magyar Vizsla mennyire jó...

A Magyar Vizsla mennyire jó házőrző vagy mennyire védi meg a gazdáját ha megtámadják?

Figyelt kérdés
2010. jún. 14. 12:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A vizsla nem jó házőrző, legfeljebb azért ugat, hogy felhívja magára a figyelmet: hé simogass meg. Nagyon emberbarát, imádja a gazdáját de a többi embert is vagy ha nem akkor semmiféleképp nem agresszív. Nem fog megvédeni semennyire ha baj van, mert nem erre való. De nem tudom pl a fajtaleírásból ez miért nem jön le sokaknak???

Illetve kicsi a szőre, én nem tartanám folyton kint, akkor meg a kertet nem tudja vigyázni.

2010. jún. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Elég jók,és hűségesek,bár a gyerek vizslák kicsit kajlák,de inkább német juhász,belga juhász,kaukázusi,roti,vagy dobermannt ajánlom őrzővédőnek,a dobermann tipús viszont néha egyemberes kutya,tehát családon belül csak egyemberre halagta többieket viszont néha ide4gennek is tekinti,erős nevelést igényel,és következetességet minden téren, amúgy ezek a fajták következetes nevelést erős embert igényelnek és mozgás igényük nagy,nem célszerű lakásban tartani őket ,tartható,csak költséges kicsit,mert terepet rendeznek ,ha igy nevelik őket akkor tökéletes őrző védő eb válik belőlük, a gazdiért bármit megtesznek.
2010. jún. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%
Kedves barátnőmnek van vizslája, elég magasan képzett. Ő nem nagyon jelez, ha jönnek hozzájuk vagy járkálást hall (panelban laknak). Viszont egyszer mikor sétáltunk, belénk között egy rakás római kiskölök és dobálni akartak minket stb. A vizslán látszott a feszült figyelem, hogy bármikor képes minket megvédeni, de nem mozdult, csak figyelte őket feszülten, amolyan "vadászó beállásban". Életem egyik legszebb élménye volt, mikor a csak halkan utasította a kutyát, hogy "menj, ugasd meg őket". A kutya, mint akit kilőttek, rohant a kölkök felé és ugatott, de nem támadta meg őket, csak ugatott és futott feléjük. A kölkök visítva szaladtak el... Én meg csak ott álltam, döbbenten. Abban biztos vagyok, hogy ebben szerepe volt a helyes kutya-gazda kapcsolatnak (hiszen a kutya nem önállósította magát a vészhelyzetben, hanem a gazdája utasítására várt) és annak is szerepe volt, hogy ki van képezve rendesen, így nem támadott, csak megijesztette őket az ugatással.
2010. jún. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nagyon éber házőrző, de azt nem nézem ki belőle, hogy megtámadja a betolakodót.
2010. jún. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem egy 3éves vizslám van. Nagyon erős őrzőösztönük van, nálunk pl ha elmegy valaki a ház előtt rohan neki a kerítésnek és be nem áll a szája. Tényleg nagyon ragaszkodóak és imádják a gazdájukat, de ha házőrző kutyát akart ne vizslát vegyél. Mivel nagyon rövid a szőrük, nem rakhatod csak úgy ki őket az udvarra, tehát ezzel is számolni kell. Nekem is bent alszik a vizslám, mert amikor megkaptam tél volt és nem lehetett kitenni mivel megfagyott volna. :)
2010. jún. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom még a komondor fajtát,bár a komondor nem egy hizelgős tipús,a gazdiért ő is bármi képes,és nagyon hűséges,amúgy az argentin dog is jó őrző kutya.Sokan vérebnek tartják őket,de ez nevelés kérdése,uszkárból,tacskóból is nevelhtő véreb...az argentin dogom amúgy kifejezetten családbarát kutya,gyerekekkel türelmes.
2010. jún. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
34%
A legjobb választás a dán dog,másnéven német dog,ahol ilyen kutya van oda a betörő még bejut,de kifelé már nehezen jut ki.
2010. jún. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
válassz husky vagy alaszkai malamutot,vizslát semmiképp,hűséges,de sajnos túl ember baarát,nem házőrző típús imkább vadászkutya,kedvtelésből tartják sokan.
2010. jún. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is tetszik a vizslam de jobb lenne olyan kutya, aki házatőrzi+keményen néz ki. Mondták, hogy a vizsla elöbb beengedi a betöröt, és örül neki+játszana vele, és kikisérné a lopott TV vel együtt! Dobermannt ajánlom. Énis olyan kutyát szeretnék!
2010. jún. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem is tetszik a vizsla* elírtam bocs.
2010. jún. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!