Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyáknak mennyit kell...

A kiskutyáknak mennyit kell hízniuk?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy kb.1 hét alatt a súlyának hány százalékát kell híznia. Mondjuk 5-6 hetes kortól.

2018. máj. 10. 12:08
 1/1 anonim ***** válasza:

A kutya méretétől is függ, egy nagy testű pár hét alatt nagyon nagyot tud nőni, míg egy csivava felnőttként se lesz sokkal-sokkal nagyobb mint 10 hetesen. A felnőtt kori súly felét kb 7 hónaposan érik el én úgy tudom. Az én 30 kilós felnőttkori súlyú kutyámnál ez így is volt.

Ha egészséges és jó minőségű ételt kap, akkor nem kell ezen aggódnod, nőni fog szépen. Arra viszont figyelj, hogy ne hízzon el már kiskorban, mert ez rossz hatással van a fejlődő ízületekre. Inkább legyen egy leheletnyit vékony, mint túlsúlyos.

2018. máj. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!