Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az ivartalan...

Mi a véleményetek az ivartalanításról?

Figyelt kérdés
Mennyi idősen és miért végeztetted el a műtétet, ill milyen nemű a kutyád? A viselkedésében vettél észre változást? Köszönöm!
2018. máj. 10. 12:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

7 honapos volt, semmit nem valtozott es szuka. A felepules picit lassabb, mert ugye ez egy komplett hasfali mutet, de az 5-6 napon mar ereje teljeben volt.


A velemenyem pedig, hogy ma egy felelos allattarto ivartalanitja az a hobbi celra allatot, mert nagy felelotlensegre vall, ha nem.

2018. máj. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
7 és fél hónaposan ivartalanítottuk. Lány kutya. Legelső indokunk az volt, hogy van egy kan kutyánk is. Persze az egészsége is célpont volt. Viselkedését egyáltalán nem befolyásolta. Nem lett másabb.
2018. máj. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%

Teljes mértékben támogatom!


Mikor utcáról befogadtuk a kutyámat (szuka), még nem volt divat, nem is hallottam róla, ezért 6 évesen lett ivartalaníttatva, de addig sem volt kölyke.

A macskám (nőstény) szintén utcáról van, befogadása után 2 héten belül már átesett a műtéten, akkor kb. 6-7 hónapos volt.

Az egyik nyulam (bak) örökbefogadott, ő már akkor ivartalan volt, a másik nyulam (nőstény) időpontja már megvolt, első évét akkorra már betöltötte volna, de sajnos hamarabb, 10 hónaposan álvemhes lett, ami miatt méhgyulladása lett, azonnal műteni kellett, de hamar felépült.


A kutyámon semmi változást nem vettem észre, a macskámat előtte nem ismertem eléggé, a bak nyuszim nagyon nyugodt, a nőstény is nyugodtabb lett, előtte kicsit agresszív volt.

2018. máj. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Szuka kutyám van, 8 hónaposan ivartalaníttattuk, mert hobby állat, tenyésztéssel nem akartunk, és nem is tudtunk volna foglalkozni.

Mára 10 éves. Viselkedése igenis megváltozott, nem "kutyabarát", pedig kutyának kutya a barátja, ő elzárkózik a többi fajtársától, nem játszik velük, csak emberekkel akar barátkozni. Kb. 1 éve jelentkezett nála ún. véletlen vizeletvesztés, annyit jelent, hogy ő feküldt a lakásban és nem vette észre azt, hogy maga alá vizelt. Ekkor elvittem orvoshoz, azóta naponta gyógyszert kell szedjen erre a problémára. Az orvos szerint ivartalanított szuka kutyáknál ez idősebb korban jellemző probléma. Ettől függetlenül nem bántam meg az ivartalanítást, hiszen egy-egy párzási periódusban nem kell állandóan vigyáznom, figyelnem, hogy ne történjen semmi olyan, amit nem szeretnék, hogy bekövetkezzen.

2018. máj. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
5 hónaposan lett ivartalanítva, szuka. Semmiben sem változott, ugyanolyan dilinyós, mint volt....
2018. máj. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy felelős döntés

6,5 éves volt a szuka kutyamon, amúgy is szerettem volna ivartalanittatni, de mivel más műtét miatt el kellett altatni, kapóra jött.

A viselkedésben változás: nyilván nem csak emiatt, de rengeteget változott pozitív irányba (mentett kutyus)

2018. máj. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

2évesen lett ivartalanítva.

Előtte rengeteget játszott,szaladgált. Azóta nem játszik. Napi 15-6órát fekszik,alszik.

Mi megbántuk.

2018. máj. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kell lepontozni azokat, akiknek a kutyájukban semmi változást nem vettek észre! Ahogy minden ember, úgy minden állat is máshogy reagál mindenre. Nekünk is azt mondta az orvos is, hogy le fog nyugodni, és egyáltalán nem lett kevésbé nyugodtabb, és játékosabb. Kutya válogatja, hogy mit vált ki belőle!
2018. máj. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
7 hónaposan, első tüzelés előtt lett ivartalanítva. Most hét és fél éves, nagytestű, nagyon játékos kutya, nagyon kedveli a fajtársait, olyan bolond mint kölyökként :)
2018. máj. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kan kutyámat 5 évesen ivartalanították. Ő sem szereti kimondottan a kutyakat de ez ivartalanítás előtt is így volt. Annyit változott, hogy nem nyalja fel a szukák pisijét az utcán. Minden más ugyan olyan maradt, ugyan olyan játékos most is. Szuka kutyámat pedig már ivartalanítva hoztuk ki a menhelyről.

Egyébként én szukáknál az első tüzelés előtti ivartalanítást pártolom. Kanoknál annyira nem sürgős, ha nincs a háznál ivaros szuka, nem szökik, nincs viselkedésbeli problémája és leszállt mindkét heréje. De az időskori ivarszervi betegségek miatt nekik is muszáj.

2018. máj. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!