Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összes kutya tud úszni ösztönből?

Összes kutya tud úszni ösztönből?

Figyelt kérdés
2018. máj. 11. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
hát az enyémet max a szőre tartotta fenn nem igazán vágta hogyan kell úszni pedig nem egy bonyolult művelet, szóval szerintem nem.
2018. máj. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem igen.

Mi eleinte velük együtt bementünk a tóba és finoman tartottuk őket a nyakörvnél fogva, hogy a fejük el ne merüljön. de nem merültek volna el, mert azonnal tudták, hogy mit kell csinálni.

Másoknál ugyanilyen gyorsan ment az úszásoktatás, csak van olyan kutya, aki nem szeret úszni.

2018. máj. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Pár fajta nem tud úszni, mert anatómiailag korlátozott.


De az ösztön bennük van.


Az én kutyám utánam ugrott a tóba, pedig nem is látott "nagy" vizet életében. Beugrott, elúszott hozzám, aztán rögtön fordult vissza a parthoz.

2018. máj. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%
úszni csak az adóságban tudnak
2018. máj. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Ha anatómiailag nem akadályozza semmi akkor el nem fog süllyedni, de ahogy tapasztalom kell egy kis gyakorlat nekik. Van olyan kutya akinek szinte azonnal megy, de van aki először kalimpál és esetlen. De egy kis gyakorlás után ráéreznek.
2018. máj. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

A kutyám (menhelyről örökbefogadott) amikor először besétált a Dunába egy bedobott bot után, mivel nem volt tapasztalata, sétált még akkor is, amikor elmerült. De gyorsan kapcsolt szerencsére, nem kellett utána ugranom, már fordult is, feljött a víz felszínére és kiúszott ösztönösen.

Egyébként amellett hogy megijedtem egy pillanatra, vicces is volt szegény :)

Pancsolni azóta is szeret, de úszni nem. Viszont már tudja, hogy addig megy be, míg leér a lába.

2018. máj. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!