Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok...

Milyen kutyát ajánlanátok ezekkel a feltételekkel?

Figyelt kérdés

A whippet nagyon elvetemült ötlet? Illetve a husky-t néztük, de szerintem utóbbinak mindenképpen udvar kéne.

9. emelet, panel, lift van. Reggelenként 1-1,5 óra séta/kocogás nálam beleférne. 5-6 órát lenne egyedül egy nap, de utána vagy én vagy a párom hazaérünk (más munkaidőben vagyunk, mikor én reggel kutyát sétáltatok, aközben ő már dolgozik).

Hazaérkezés után egy 30-40 perces séta játékkal, este megint 1-1,5 óra.

A kutyafuttató tőlünk kb 5 percre van, minden fűszálnál megállva is 10 perc.

A fenti kutyákról mi a véleményetek és milyen kutyát ajánlanátok még? Közepes méretűnél kisebbet nem szeretnénk.


2018. máj. 11. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A whippet egyáltalán nem elvetemült ötlet. A husky sokkal inkább. Az előbbi rövid szőrű, viszonylag kistestű, tök jól elvan lakásban. Illetve eleve csak benti kutyaként lehet tartani. Hihetetlen gyors, imád kergetőzni. Egy whippettel nagyon gyakran "sétálunk" együtt. Imádja azt, hogy rohan, a többiek kergetik, de soha nem érik utól :)

Ha kifuthatják magukat, utána boldogan elvannak otthon, amíg a gazdi haza nem ér.

A husky szőrébe bele lehet fulladni. Vannak, akik lakásban tartják őket, de egy meleg lakásban egy olyan kutyának, aki a szibériai időjárásra van kitalálva, szerinten nem olyan hú, de jó. Ráadásul ők nagyon makacsak. Ami ugye kell is, ha nagyon hidegben le kell futni azt a napi 40 km-t a szán előtt a hóban, de itt ennek a tulajdonságának olyan túl sok hasznát nem veszi.

2018. máj. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Whippettel nincs tapasztalatom, de neki tuti be kell iktatni valamikor sprintet, (nem hinném, hogy ebből sok kell nekik, biztos nem több óra) ami nem kocogás, hanem igazi futás. Ezt kutyafuttatóban más kutyákkal el tudja intézni, ha ez megvan nekik, akkor azt hallottam, hogy remekül elfetrengenek a kanapén a köztes időkben.


Husky is megoldható lenne, mert elég sok időtök van a kutyára és a lefárasztására, de mindenképp tudnotok kell, hogy a huskyk szeretik jártatni a szájukat és inkább vonyítanak, mint ugatnak. Ez panelban nem biztos, hogy előnyös. Plusz brutálul hullik a szőrük, tényleg nagyon durva. És rengeteg szőrük van. És elég makacsak is, első kutyának csak kutyasulival ajánlott.


Szerintem, mivel ilyen sok időt tudnátok fordítani a kutyára, és ha még a kutyadulit is bevállalnátok, akkor szinte bármilyen fajta szóba jöhet (nagyon makacsokat kivéve, pl. akita, mivel hozzá nagyon sok kutyás tapasztalat kell) .

Ott vannak a szetterek, schnauzerek (közép, óriás) , dalmata, terrierek (kicsit keményebb diók), kopók. Szóval tényleg sok fajta van,


Kiemelném, hogy amit a whippetekről és a huskykról írtam, nem feltétlen igazak minden egyedre, csak a fajtára úgy nagy általánosdágban.

2018. máj. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A Whipett teljesen jó ötlet :)

A Husky kevésbé. Barátnőmnek az van, napi 15km biciklis tekerés + 30 perc engedelmes után még viszi neki a labdát este és játszanak a kertben :D Igazi energia bombáim.

2018. máj. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Közepes méretű plüss a neked való!
2018. máj. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem akita - husky mixem van panelban, hasonló rendszerrel, mint nálad. Reggel futás, este bandázás más kutyusokkkal. Nem hangoskodik soha, max nekünk dumál ha épp kedve van de nem vonyít. Egy emelettel lejebb szintén husky lakik de ő sem hangos, csak nevelés kérdése. Itthon egy angyal, vagy alszik, vagy (tudom hülyén hangzik de) tvzik.


Whippet az egyik barátnőmnek van, otthon kb párnadísz, de amint kilépnek az ajtón már át is kapcsol hiperaktív üzemmódba.


Ha nem szeretnél szőrt takarítani kb állandóan, akkor inkább a whippet, ha nem baj a szőr akkor husky, egy élmény velük az élet .

2018. máj. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
shiba inu?
2018. máj. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A whippet (és más agárfélék) teljesen jó, a husky-t felejtsd el panelba.

Az agarak rövid távon szeretnek egy nagyot, gyorsan futni, amit ha megtehetnek naponta a futtatón vagy máshol, akkor egyébként ideális kanapékutyák :)

2018. máj. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!