Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A táp tényleg ennyire hízlal?

A táp tényleg ennyire hízlal?

Figyelt kérdés

Acana tápra váltottunk húsról. Gondoltam én abban tényleg van minden, ami kell neki. Rendes leírás alapján etettem 1 hétig, méretéhez képest. Nem puffasztja, csak hízik tőle, de elég rendesen. Ez mitől lehet?

Séta: reggel meló előtt 45-50 perces nagy kör. Meló után, ha nincs túl meleg 1 órás, ha meleg van, akkor félórás. Vacsora előtt szigorú 1 órás séta, ahol futok vele, póráz nélkül labdázunk. És vacsora után 3 órával alvás előtt még egy fél órás séta.

Játék itthon meló utáni sétánál van, független, hogy fél vagy 1 órás séta volt. Hétvégén a séta ideje nem borul, csak plussz egy séta "meló idő alatt" van még + kivisszük a partra mindig. A táptól hízik? Mit csináljak? Leváltsam a tápot? Adjak esetleg kevesebbet? Ígyis néz mindig vacsora után, hogy ennyi volt csak?


2018. máj. 14. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A tápon található etetési útmutató csak irányadó, minden kutyánál más. Nálunk az egyiknek többet, a másiknak kevesebbett kell adni, mint ami a csomagoláson szerepel. Ráadásul aki többet kap, az mindig kérne még. :) Adj neki kevesebbet.
2018. máj. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg magasabb a zsírtartalma, mint az előző tápnak, ezért kezdett el hízni. Illetve ahogy az előző is írja, az etetési útmutató csak irányadó. Ne váltsd le, csökkentsd le az adagját egy kicsit.
2018. máj. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

"magasabb a zsírtartalma"


Egy kutya a tápban lévő olcsó gabonától, szénhidráttól hízik és nem a zsírtól.

A zsírhoz hozzá van szokva a kutya, ezer évvel ezelőtt, mikor maga vadászott, abban az állatban is volt zsír, amit megevett. Csak gabona nem volt benne. (A zsír amúgy is drága.)

2018. máj. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, igen, ezt tudom, de az Acanában pl. pont nincs gabona, szóval nem hinném, hogy amiatt hízna a kutya. :)
2018. máj. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Másrészt meg amikor BARF-osok kutyát akarnak hízlalni, akkor javasolják a kacsaháj, csirkebőr, tepertő hozzáadását az ételhez, illetve a zsírosabb húsok (pl. marha) adását, tehát igenis hízhat a kutya a zsírtól.
2018. máj. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!