Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy etessem meg a kutyámmal...

Hogy etessem meg a kutyámmal a táplálékkiegészítő tablettát?

Figyelt kérdés

Először mikor meglátta, azt hitte valami finom jutifali, aztán darabokban visszaköpködte. A darabokat egyesével visszapakoltam a szájába, de ugyanúgy kiköpte. Feloldottam a tabletta darabokat egy 3 cl-es pohárban, és felszívtam egy fecskendőbe (imád fecskendőből inni), majd lassan belepumpáltam a szájába. Most pedig öklendezteti magát, hogy kihányja.


Az állatorvos javasolta, hogy vegyek ilyet, mert segíti a fogak tisztulását, porcerősítő és immunerősítő. Ez egy zöldhínáros, sárgarépás tabletta.



2018. máj. 16. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Vedd be te őelőtte, hogy lássa, milyen drága és finom dolog ez.
2018. máj. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
52%
Mi a tablettát sajtban szoktuk a kutyának adni.
2018. máj. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Én májkrémbe rakom bele, így kapja a vitaminokat.
2018. máj. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Kutya száját kinyitod, kézzel berakod a torkára a tablettát, száját összezárod és közben másik kézzel lefele irányban lesimogatod úgymond a torkán. A lefele irányuló simogatással kiváltasz némi nyelési reflexet is, illetve mivel csukva van a kutya szája, így nem is igen van más alternativája, mint lenyelni.

Utána adhatsz neki jutalomfalatot ha akarsz, hogy legalább valami jó is legyen a tabletta lenyelése után.

2018. máj. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Remélhetőleg el tudod rejteni, ahogy már írták, sajtban, vagy májkrémben! Felesleges fölöslegesen kínozni a kutyát, ha szépen is be lehet adni!
2018. máj. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
81%
Akár kutya szalámiba, akár más ételbe beledugod és megfogja enni biztos
2018. máj. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azt a táplálékkiegészítő tablettát, amit kúraszerűen huzamosabb ideig kell kapnia (vastabletta 7-9 hétig), egyszerűen beleteszem a kajájába. Mi barfozunk, de ha tápozol akkor is ugyanúgy belekeverheted a tápba. Valószínűleg észre sem veszi, nem válogatja ki, főleg ha "porszívó" típus. Viszont ha mégis kiválogatja, amire van egy kis esély mert már ismeri a szagát és az ízét, és vannak negatív tapasztalatai vele, akkor megcsinálhatod azt amit az előttem lévők írtak. Fogsz 1-2 szelet párizsit, az elején adsz önmagában pár falatot neki miután leülteted, lefekteted, akármi, hogy ne fogjon gyanút, aztán alaposan bebugyolálod a tabit, és azt is odaadod neki. Beleteheted májkrémbe, virslibe, krémsajtba vagy bármilyen felvágottba. Csak ugye ez macera napi szinten.

Feloldani ne oldd fel vízben, mert ronthatja a hatását. Ugyanígy a kapszulás gyógyszereket se törje szét senki, mivel oka van a formulának, nem mindegy hol, hogyan és milyen sebességgel szívódik fel.

A torkon lenyomós módszer is max. alkalmankénti gyógyszerbeadásnál kivitelezhető kényszerből, rendszeres szedésre előírt táplálékkiegészítőnél felejtős. Nekem egyszer kellett ilyen "drasztikus" eszközökhöz folyamodnom, mikor a kontrasztanyagot kellett beadnom a kutyámnak rtg előtt. Na az egy kabaré volt.

2018. máj. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!