Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kutya még belefér...

5 hónapos kutya még belefér vagy már túl idős?

Figyelt kérdés
A családom szeretne venni egy 5 hónapos Shar-Pei-t. A fajtát ismerem volt nekünk ilyen 11 évig velünk volt csak nem tudom hogy 5 hónapos már nem-e túl öreg

2018. máj. 16. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

*nem túl öreg-e


De egyébként mihez lenne öreg? Szerintem nincs olyan hogy túl öreg kutya, öt hónapos még vastagon kölyök. De csak tenyésztőtől vegyetek kutyát vagy fogadjatok örökbe fajtamentőktől, mert a shar-pei hajlamos a betegségekre ha szaporítótól van (törzskönyv nélkül).

2018. máj. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kölyök, még kamaszodni sem kezdett el. Nyugodtan hozzátok el szerintem.
2018. máj. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos infókat
2018. máj. 16. 23:16
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért az eddigi életét jó lenne tudni. Miért 5 hónaposan keres gazdát? Hol élt idáig?
2018. máj. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

# 4

Egy családnál , meg akarnak válni tőle mivel túl nagy a yorksheerok mellett a tulaj megtartaná állítása szerint megtartaná, viszont a családtagok nem engedik. Ezért is voltam rá kíváncsi hogy egy 5 hónapos kutyusnak nem e lenne túl nagy stressz a család váltás

2018. máj. 17. 00:05
 6/9 anonim ***** válasza:
40%
nem lenne-e*
2018. máj. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan. Semmi baj nem lesz. Még nagyon kölyök. Bőven nevelhető, meg nagyon hamar megszokna, és hamar át lehet nevelni a te szokásaidhoz.
2018. máj. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bollocks ***** válasza:
83%
Idősnek nem idős, én inkább attól tartok, hogy azért akarják elpasszolni így hirtelen, mert rájöttek, hogy a folyamatos csipásodás a beforduló szemhéja miatt van, azt műteni kell(ene), ami kb 60.000 Ft/szem ártól kezdődik. Vagy esetleg egyéb baja jött ki, shar-pei esetén elég nagy a választék, főleg ha szaporítós kutyáról beszélünk. Szóval én a helyedben átgondolnám, minimum egy állatorvossal megnézetném, mielőtt magamhoz veszem. Használt autót is átvizsgáltatja az ember az autószerelővel.
2018. máj. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyugodtan hozd el! A kutyák mérettől és fajtától függően, olyan 1-2 éves kor között válnak felnőtté. Szóval egy 1 évesre már rámondhatjuk, hogy fiatal felnőtt, de egy 5 hónapos, még javában kölyök.

Én 8 hónapos hoztam el az egyik kutyámat az előző gazdától, mert rosszul nevelték és addigra agresszív lett. Még belőle is simán lehetett normális kutyát csinálni és most nagyon szeret minket. De volt, hogy egy nagytestű 10 éves kutyát "kaptunk a házzal" (előző tulaj, nem vitte magával). Kenyérre lehetett kenni, nem volt semmi baj vele, még ilyen idősen is ismételgettem vele az alapokat.


Gondolom te sem feltételezed, hogy minden kutya 8-12 hetesen kerül a végleges gazdájához. Lehet hogy valamivel jobban megviseli már ennyi idősen, de egy idő után túlteszi magát rajta és ennyi. Egy 5 hónapos kutya még könnyen formázható és rugalmas.

2018. máj. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!