Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Morgás, vicsorítás, ha eszik...

Morgás, vicsorítás, ha eszik a kutya, ez még belefér?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a kérdésem kiegészíteném azzal, hogy a családban én vagyok a falkavezér egyértelműen, kiskora óta így neveljük a kutyát, viszont ha eszik, egy méteres körzetben nem lehet megközelíteni, mert morgással figyelmeztet, néha vicsorog is. Tiszteletben tartom, amikor eszik és nem akarom ebben megzavarni, de ha mégis arra van dolgom, nem érzem normálisnak, hogy rámmordul. (kb. 10 alkalomból 7-szer) Ilyenkor ha befejezi az evést, egyből jön hozzám, mintha bocsánatot akarna kérni.
2010. ápr. 26. 11:14
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem egyáltalán nem fér bele. Nekem pl a kutyám annyit csinál amikor el akarom venni a tányért, hogy eszik tovább és nem akar észrevenni, kivenni a fejét. Na kb ennyi az elfogadható... Mégis mit gondol? Ha eszik akkor állják vigyázba nehiogy elmenj mellette. Lehet hogy mégsem teljesen te vagy a főnök?
2010. ápr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
93%
nem fér bele, neveld meg
2010. ápr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
95%
Milyen falkavezér?! Már ne haragudj, de mint vezért úgy elzavar a kajától, mint a sicc, mély kussban kéne arréb kotródnia, ha azt akarod tőle. Ne hagyd neki.
2010. ápr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Nem elzavar, azért ez nem jó szó. És meg van nevelve. Ez az egy hibája van, 8 éves, soha még embert nem támadott meg. Mindenben hallgat rám, nagyon okos kutya. Én kegyetlenkedésnek tartom és felesleges erőfitogtatásnak, ha a kutyát akkor basztatom, amikor éppen eszik. Én legalábbis a társamnak tekintem, nem a rabszolgámnak. Ha van valaki, aki ért is a kutyákhoz és értelmes magyarázatot tud adni az egyetlen hibájára és jó tanácsot is, azt szívesen fogadnám.
2010. ápr. 26. 11:28
 5/39 anonim ***** válasza:
97%

Nem igazán. az belefér hogy midnenkire morog, de nem rád.

Mikor adod neki az ételt megvárja míg engeded neki hogy egye? Ha nem, akkor megkéne. csináld azt, hogy kiszeded neki a kaját, ráparancsolsz h leüljön, tedd le az ételt kettőtök közé, közbe mondd neki hogy vársz, és vegyél ki egy kicsit a kajájából. Én így szoktattam rá a kutyám hogy tűrjön, mostmár akkorse csinál semmit ha a szájába nyúlok mikor eszik.

2010. ápr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
95%
basztatás??????????? kegyetlenség??????? :-o lehet egy kérdésem, ha mondjuk valamit el kell tőle venni (ne adj isten egy gyerek karját, nyakát), akkor majd megharap téged?
2010. ápr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
94%

Ó jaj szegény kutya! Akkora kegyetlenkedés hogy az szerintem már állatkínzás! Be kéne tiltani a kajaelvevést! :D

Vannak itt egy páran akik értenek a kutyákhoz. De neked úgy látszik a kutyához értés azt jelenti hogy egyetért veled. :) Ezért felesleges volt feltenni a kérdést. Különben is neked így tökéletesen jó ahogy látom akkor meg mi értelme volt? Aki írt mind azt mondta hogy nem normális, csak te nem.

2010. ápr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
19%

Heló.

Én vagyok az ellenvélemény.

Szerintem ez így van rendjén. Legalábbis Konrad Lorenz könyve alapján nekem ez ugrik be.

Nem gondolnám, hogy ennyire tekintélyelvűnek kellene lenni. A hierarchia nem erről szól. Nem attól falkavezér valaki, hogy tudja az erejét fitogtatni azzal, hogy kajálás közben szekálja a kutyát...

Ha egy falka viselkedését megnézitek, a rangsorban alul lévő egyed is védelmezi a kajáját, akár a falkavezérrel szemben is. Nincs az, hogy "ja bocs főnök, te vagy az? Akkor gyere, vigyed." Ösztön. A bocsánatkérés meg azért van, mert nyilván tudja, hogy amit csinál, nem teljesen elfogadott a részedről. De ugye az ösztön...

Na, most lehet megkövezni :)

2010. ápr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Szánalmas ez a rosszindulat... Nyilván, hogy nem tartom normálisnak, ezért tettem fel a kérdést. Az nekem nem tanács, hogy neveljem meg, mert meg van nevelve. És vettem már el tőle a kaját is okoska, ha nem tudsz választ adni, akkor ne itt oszd az észt. De gondolom neked minden kutya egyforma és ugyanúgy kell nevelni, nincs közöttük különbség. Valamit valahol olvastál, meg vagy róla győződve, hogy az úgy helyes.
2010. ápr. 26. 11:45
 10/39 anonim ***** válasza:
95%
nem szekálni kell a kutyát, meg elvenni a kaját, de az nem normális, hogy egy méteres körben ki kell kerülni, mert eszik - ha épp leejtesz valamit, és a tálja mellé esik, akkor képesnek kell lenni felvenni, anélkül, hogy az állat harapna, senki nem a kajáját akarja elszedni
2010. ápr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!