Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy pitbullt venni,...

Szeretnék egy pitbullt venni, ha normálisan tartom nevelem akkor ugyan olyan békés mint bármelyik másik fajta kutyus?

Figyelt kérdés
2018. máj. 19. 16:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%
Igen, minden a gazdán múlik.
2018. máj. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
7%
Egész addig, amíg be nem vadul. Amire nagyobb esély van, mint más fajtánál. (Nem mind elsz vadállat, az persze igaz.)
2018. máj. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Ha ez a kérdés felvetődik, akkor várj még azzal a pit bullal, mert sokat kell még tanulnod, mind a fajtáról, mind a kutyanevelésről.
2018. máj. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%

Márpedig a pitek igenis ölbebújós, pusziosztós szeretetcsomagok kevés kivételtől eltekintve. A családtagokkal és ismerősökkel legalábbis így viselkednek, idegenekkel szemben nem mindegyikük ennyire jófej, de szerintem ez nem is kell hogy elvárás legyen egy kutyától. A többi kutyával való kapcsolatuk nagyrészt a szocializáción és a nevelésen múlik, bár mindennek ez az alapja.

Nyilván fel lehet bennük erősíteni az ösztönt és rögzülhet bennük rossz viselkedés a fajtársaikhoz való viszonyulást illetően, valamint természetesen egyedfüggő is (az is lehet hogy mondjuk csak az azonos nemmel szemben dominánsak). Viszont jó kezekben lehetnek kifejezetten barátságosak és társaságkedvelők is.

2018. máj. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
14%
Kifejezetten kutyaviadalokra tenyésztették ki őket. Olvass utána.
2018. máj. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%
Köszönöm a tanácsot, de ismerem a fajta történetét. Sőt, nagyon sok pitet ismerek személyesen, nem tudom ez elmondható-e rólad is. Köztük vannak örökbefogadott fajtajellegű keverékek, de például egy Szerbiából vett, kutyaviadalokra tenyésztett szülőktől származó kutya is. Na bumm. Ő nagyon jó kezekbe került, sportolnak vele, az energiáját hasznos dolgokkal kötik le, emberekkel haláli cuki, más kanokat és macskákat nem tűr meg, de szukákkal jól kijön.
2018. máj. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Viszont komolyan kell venni a fajtat. Amennyire kedves, szereto joszagok, legalabb annyira tudnak el is vadulni. A mi kutyas kornyezetunkben (2 kutyam van es a kornyekbeli kutyakra gondolok, akikkel nap, mint nap talalkozunk) van egy pitbull kan, aki ivartalan, marha jolnevelt, es gyengeden jatszik mindenkivel, mig van egy sokkal tavolsagtartobb szuka is, aki pl halal lazan elhuzza a gazdajat- csattant mar a betonon is a gazdi- ha olyan kutyat lat, aki a szamara nem szimpatikus. Nezd, itt nem arrol van szo, hogy 1000%, hogyha pitbullt (amstaffot stb) kutyat veszel, akkor gladiatorkent fognak megkuzdeni a kornyek tobbi kutyajaval, csupan arrol, hogyha valami hiba csuszik a gepezetbe, minden eszkoze megvan arra, hogy szetszedjen/ maradando karosodast okozzon mas kutyaknal. Ezert nagyon fontos a neveles, amit nem lehet elbagatelizalni.
2018. máj. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%
A pitbull nem egy fenevad csak azzá lehet változtatni ahogy minden más kutyát is.Olyan kutya mint a többi.
2018. máj. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
Teljes mértékben egyetértek a 3as válaszolóval. Aludj rá még jó párat és tanulmányozd a kutyanevelést mielőtt ilyen fajta kutya mellett döntenél.
2018. máj. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%
Hát én több agresszív, idegbajos csivavát és yorkit láttam mint pitbullt. Szerintem teljes mértékben a nevelésen múlik egy egészséges genetikailag nem ideg gyenge kutyánál. Amiért rossz a hírük a hanyag gazdák és hogy nagyobb bajt tud okoznj mint a másfél kilós idegbeteg kutyulik. Nekem rotim van a szomszédnak pitbull keverék. Ha bármelyik udvarba bemennél megugatnának aztán hoznának egy labdát és halálra nyalogatnának mer úgy vannak nevelve (persze aki szigorú ház őrzést vár el annak ez a módszer nem nyerő)
2018. máj. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!