Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől "dögszagú" a kutya...

Mitől "dögszagú" a kutya lehelete?

Figyelt kérdés
Nemrég mentettem egy nagyon öreg, 17 éves kutyát a szomszéd idős bácsitól, mert lakásba költözik, és el akarta altatni. Én ajánlottam fel, hogy inkább adja nekem, hisz még él, mozog, eszik, elvan, had múljon ki magától ha itt az ideje. Van rajta kívül még két nagy, egészséges fiatal kutyám, de ők soha nem bűzlöttek. Pár napja tűnt fel, hogy néha olyan szag csapja meg az orrom, mintha valamelyik behozott volna egy két hetes döglött patkányt ami már a napon aszalódott. Rájöttem, hogy ez sajnos a kis öreg kutyus szájából jön. Ez az őskövület fogai miatt van, vagy a gyomrából jön? Lehetséges, hogy már nem tudja úgy megemészteni az ételt? Mert ha így van, valamit ki kell találni az étrendjére. Az a nehézség, hogy a 17 év alatt a bácsi mellett konyhai maradékokat evett, és azt szereti, nem hajlandó megenni a bolti kutyaeledeleket, mert ismeretlen neki. Maradékokat próbálok összeszedni neki, de abból is olyanokat, amit még elbír rágni. Szóval szerintetek miért büdös, és mit tudnék tenni? Szerintem amúgy az is csoda, hogy még él, de ha van ötlet amivel könnyíthetnék az utolsó idejében, azért megtenném.
2018. máj. 21. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha eddig konyhai maradékot evett, akkor ne változtass ezen. A fogait viszont megpróbálhatod megmosni, nyilván nem fogkrémmel, hanem vizes fogkefével minden kajálás után
2018. máj. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel a szájából jön... Nagyon fogköves lehet már csórikám, pláne ha már rágni is alig tud.

Amit tehetsz, pépes ételt adsz neki, ebben a korban már annak is örülni lehet, ha eszik. S ennie is kell! Esetleg a tápot ledarálhatod, májkrémmel, vagy konzervvel összekevered, azt adod neki.

2018. máj. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És lehetne rá reszelni sárgarépát, almát, kevés karalábét, legalább vitaminhoz is jutna. Natúr élőflórás joghurtot is mehetne naponta - nagyon jót tesz az emésztésnek, és túróval, sajttal is lehetne kínálni.
2018. máj. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Óh a joghurt ötlet tetszik, még nem is próbáltam nála a tejterméket. Többnyire húslevest kap hússal, mert az a legolcsóbb és nincs más ötletem. Abban ott a zöldség is. Farhátból szoktam főzni leginkább, neki lefejtem a húst, a nagyok meg kapják a csontot, lét, meg persze ők konzervet is kapnak. Egyik nap pörkölt maradékot adtam neki, de kevés volt, gondoltam átverem, kevertem bele egy kis konzerv kaját is, hát nem kiválogatta? :-D
2018. máj. 21. 16:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Húsleves hússal jó, főzzél bele rizst - jól szívja meg magát -, az már egy komplett menü a kisöregnek :)
2018. máj. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ez is jó ötlet :-) Táplálóbb
2018. máj. 21. 16:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Találsz neten csomó mindent, amit ehetnek, azokból válogass össze ilyen menüket és daráld le, vagy vágd apróra.

Én idős fogatlan kutyának konkrétan bébiételt csináltam, imádta: csirke + spenót meg ilyenek, amiket babáknak lehet venni, csak én itthon készítettem el neki.

Na jó, néha becsúszott egykét üveges menü is:DD

2018. máj. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!