Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyára mennyi spot...

Kistestű kutyára mennyi spot ont tegyek?

Figyelt kérdés
Ami nekünk van csepp és a legkisebb, 1 db ampulla 10 kg alatti kutyára való. Az én kutyám 2 kg és szerintem nagyon sok lenne rá így az egész ampulla. Ilyenkor csak az 1/4-ét cseppentsem rá, a többit meg tegyem el? Elég érzékeny ezekre a szerekre, nem akarom "lesokkolni" a szervezetét túl nagy dózissal.
2018. máj. 24. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet eltenni, vegyél neki nyakörvet, ha nem mered cseppenteni.

De hidd el, ráteheted, nem lesz tőle baja.

Enyém igaz nagytestű 80kg, de kettő xl-eset teszek rá, ami 40-60kg közötti kutyákra kell.

Amúgy is azt szokták írni, hogy 2 kg alatti kutyákra nme alkalmazható, tied van annyi.

2018. máj. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni, hogy egy 10 kg alatti kutyának való pipettában hány ml szer van. Ez márkától függően változhat, pl az advocatenél a 4 kg alatti kutyáknak 0,4ml egy pipetta, a 4-10 kg kutyának meg 1,0ml.


Ha az általad használt spot onnak csak 10 kg alatti a legkisebb kiszerelése, én azt csinálnám, hogy mint mondtam, megnézném hány ml egy pipetta tartalma, tegyük fel hogy 1ml, vennék a gyógyszertárban két 1 milis fecskendőt, meg egy tűt, és kiszívnám a pipettából. Megfelezném, értelemszerűen mindkét egymilis fecsibe szívnék 0,5 ml-t, az egyiket rátenném a kutyára, a másikat meg úgy tenném el, hogy kinyomnám a fecsiből az összes levegőt úgy, hogy csak a szer maradjon benne, és tennék rá egy szintén gyógyszertárban kapható kupakot. Így lényegében légmentesen lezártad, ha hűtőbe teszed, szerintem semmi baja nem lesz egy hónapig, és akkor jobban ki tudod használni a dolgot.


Vagy vehetsz rá nyakörvet.

2018. máj. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!