Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Főleg husky-sokat kérdezném....

Főleg husky-sokat kérdezném. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos huskym és ivartalaníttatni akartam, de az állatorvos azt mondta ez elég nagy műtét és jobb lenne egy alternatív megoldás pl a tabletta vagy az injekció. Szerintetek?
2018. máj. 24. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Szuka vagy kan? A nagy műtét kifejezés miatt gondolom szuka. Érdekes ezt hallani, főleg egy állatorvostól. A műtét ilyen fiatal korban nem túl megterhelő a kutyának. Persze, kell neki 1-2 hét míg teljesen rendbe jön, de ha amúgy egészséges akkor nagyon hamar kiheveri. Ez ma már rutinműtét.

A tabletták-szurik hormontartalmúak, megzavarják a kutya szervezetét, és sokszor többet ártanak mint használnak. Gyakran hallani, hogy ezek mellett is vemhes lett a kutya, tehát a hatásuk sem feltétlenül 100%os. Plusz ezzel a méhgyulladás és az egyéb, ivartalnítással kivédhető betegségek kockázata is megmarad, vagy akár megnő.

Én mindenképp ivartalaníttatnám, ha nem törzskönyves, tenyésztésre és kiállításra szánt a kutya. Neki is jobb lesz így, és neked se kell többet a témán aggódnod.

2018. máj. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Állatorvost váltanék, aki ért is a kutyákhoz és a legjobbat szeretné nekik.

Majd a normális, lelkiismeretes dokinál ivartalaníttatnám.

2018. máj. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, szuka. Bocsi ez lemaradt. Köszönöm a válaszokat, én is pont így gondolom, eléggé meglepődtem azon amit az állatorvos mondott.
2018. máj. 24. 15:07
 4/8 anonim ***** válasza:
98%
Ahogy már írták, a hormontartalmú szerektől jelentősen megnő a rák kockázata. Beadni persze kényelmesebb, mint egy műtét, de az egészségét kockáztatod vele. Ne menj többet ehhez az orvoshoz, ezt nagyon komolyan mondom. Most még csak hülyeséget javasolt, de később ilyen elavult tudással félre is kezelheti egy problémás helyzetben a kutyádat. Talán oltást beadni jó, másra nem.
2018. máj. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Tablettát, injekciót ne válaszd! Egyszer talán működik még. De úgy meg dobja a gennyes méhgyulladásra és rákokra a hajlamot, hogy többszöri használat mellet sajnos garantáltan kijönnek ezek a kutyán.
2018. máj. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%
Hozzátenném még, hogy az időben elvégzett ivartalanítás viszont csökkenti az ivarszervi betegségek kockázatát. Nekem az előző kutyám épphogy túlélt egy nagyon súlyos, vérző méhgyulladást, akkor megfogadtam hogy többet ilyen betegségnek nem teszem ki a kutyáimat.
2018. máj. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp ivartalaníts, másik állatorvosnál. Azért ajánl tablettát meg injekciót, mert mondjuk az ivartalanítás egyszer kerül neked 20ezerbe és kész, a tablettákért és injekciókért pedig a kutya élete végéig x időközönként (havonta, félévente, évente, nem tudom mert nem ismerem őket) kell visszajárnod, alkalmanként több ezer forintért. Szerinted melyik éri meg neki jobban? Sürgősen válts dokit...
2018. máj. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó ezt hallani,hogy egy állatorvos a saját hasznára gondol és nem az állatra. Keresnék másikat,ha van rá lehetőség. Az ivartalanítás ma már rutinműtét. A miénk 3 nap alatt felgyógyult belőle, semmi probléma nem volt. Az ivartalanítással raadásul egy csomó későbbi betegség kivédhető pl. gennyes méhgyulladás, emlődaganat.
2018. máj. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!