Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mièrt fogjátok rá mindenkire...

Mièrt fogjátok rá mindenkire egyszerre, hogy szapi?

Figyelt kérdés
Napok óta nèzelődöm az oldalon, a tèmakörben . Jön egy kèrdès, amiben kiderül hogy kiskutya van az illetőnèl. Majd egyből bármiféle kérdés nélkül jönnek a válaszok hogy 'te állatkínzó' 'nyomorult szaporító' stb. Ilyenkor miért kaptok vèrszemet? Nem lenne okosabb dolog először rákérdezni, hogy miért van nála kiskutya? Pl tegnap olvastam egy kérdést, hogy 7 kiskutya van az illetőnèl pár hetesek, hogy tüntesse el a pisiszagot. Jöttek a válaszok ezerrel, mindenfèle mocskos szaporítónak el lett mondva, mire kiderült hogy mentett kiskutyákról van szó, akiket ő nevel 1 hetes koruktól. Ès ami a legembertelenebb, hogy nincs kèpetek bocsánatot kérni sem. Miért??
2018. máj. 24. 22:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
42%
Kb. 10-20 aktív válaszoló van itt és a többségük vagy maga is tenyésztő vagy olyan emberek, akik fanatikusan vallják, hogy csakis a tenyésztő jó, minden más rossz és emiatt felvilágosultnak gondolják magukat. Tetszik vagy sem, sajnos ez az igazság és mivel ők vannak többségben, ezért a más véleményen lévőknek nem jut szó, mert sokszorosan betámadják. Egyébként ezt hívják úgy, hogy "nyájhatás" és minél kisebb egy közösség, annál jobban megfigyelhető.
2018. máj. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Jó reggelt! :) Igen kedves utolsó, ilyesmi lehet a háttérben. Ők most elbűjtak egyèbkènt ahogy látom , èpp mint akkor, amikor kiderül hogy nem szaporító a kèrdező ès illő lenne bocsánatot kèrni. Azt azèrt merem remélni, hogy azèrt olvassák a kérdésem, ès elgondolkodnak rajta :) Azért annak nagyon örülök, hogy bármiféle sárdobálás nélkül tudunk beszèlni :)
2018. máj. 25. 07:21
 13/18 A kérdező kommentje:
2018. máj. 25. 07:22
 14/18 anonim ***** válasza:
87%

Igen, csak a tenyéaztők jók, ha fajtatiszta kutyáról van szó, mert azok garantálhatóan azok, és nem lesz komondor a bichonból, 60 kilós masztiff a staffiból.

Náluk lekövethető a kutya származása.


Iphonet megveszed, az eredetit szép pénzekért-ugyanannyit nem vagy hajlandó egy igazi kutyára kiadni?


Ez az egyik. A másik, hogy a kennelekben egészséges kutyák vannak, nem fog egyéves kora előtt vagy hétévesen diszplázia miatt kimúlni. Vagy ha baja van, akkor vagy visszaveszi/kicseréli a kutyát, vagy beszáll az orvosi költségekbe.



És végül, de nem utolsó sorban: a tenyésztők jórésze nem megélhetésből, egyedeszám növelésből szaporítja a kutyáit, ahányszor csak tüzel a szuka, hanem szeretetben neveli a kutyáit, szenvedélyesen a fajta szerelemese, és a vonalak javításán, megőrzésén szorgoskodik, és odafigyel rájuk.


Ellenben a szaporító, aki szöges ellentéte ezeknek. Aki meg véletlen almot hirdet, az meg szimplán felelötlen.



Ha kutya kell, annakára van. Ez egy drága hobbi, szubkultúra, a kutya nem kötelező darab, fontos kerti kellék, hanem egy érző lény és egy rohadt drága hobbi. Ezt kellene felfogni, hogy olcsón nem lehet azt a fajta kutyatartást megúszni, ami nem merül ki a ridegtartásban, hanem jó a kutyának is.

Ezen felül meg vannak menhelyek, ha mindenképp a kutya árán akar valaki spórolni, de ott pedig a kutyaiskola, nevelés, és az állatorvosi költségek lesznek magasak.

2018. máj. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
73%

Egy kérdés alatt valaki gyönyörűen leírta: szaporító van és tenyésztő, nincs más opció. Aki nem tenyésztő az már csak egy valami lehet: szapi.


Sokan a szót a kutyagyárasokkal azonosítják, és valóban ez a legrosszabb fajtája a dolognak. De ha becsúszik egy házi alom, vagy"egyszer szüljön a kutya", vagy legyenek kölykei mert "olyan szép" az is ugyanolyan káros a kutyákra és a fajtára nézve.


Ha nem hozzáértő nemesítés történik, akkor csak a fajta létszáma nő, és ezeknek az innen onnan szalasztott kölyköknek 100%, hogy nincsenek szűrve a szüleik, és az is ritka, hogy legalább az anya vagy az apa igazoltan fajtatiszta, azaz törzskönyves lenne.

Aki csak hobbiból tart otthon kutyát az nyilván próbálja minél előbb elpasszolni a kicsiket, hiszen kinek van pénze 10-12 kiskutyát akár fél éves koráig nevelni, ellátni? Így sokszor hozzá nem értő, a fajtához inkompetens emberek szereznek kutyát, és akár szaporítanak tovább.


De a legrosszabb ezeknél a kérdéseknél, hogy nem elég, hogy az illető szaporít, még olyan alap dolgokat sem tud, ami a legkevesebb lenne, ha már kölyköket vállal. És ez már a felelőtlenség csúcsa.

2018. máj. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: ez nem teljesen így van. Három kategória van: A tenyésztő, a "véletlenül becsúszott" szaporító és a megélhetési szaporító. Az utolsó abszolút elítélendő dolog, de az utolsó előtti bizonyos helyzetekben még érthető is lehet és itt a probléma az, hogy a kérdések alatt őt is egy kalap alá veszitek a megélhetésivel, pedig gyökeres különbségek vannak a kettő között. Nem mindegy, hogy valaki - ahogy írtad - minden tüzelésnél szaporít és zsákszámra árulja a kölyköket vagy pedig egyszer véletlenül becsúszott neki, de felvállalja, szeretetben neveli fel őket, esetleg jelképes összegért válik meg tőlük. Az sem garantált, hogy a szaporításból 100% selejtes kutya jön létre, rengeteg keverék él makkegészségesen, diszpláziamentesen 17 éves koráig. Ugyanígy tenyésztésből is születhet diszpláziás kölyök, de igen tudom, a válogatott vérvonal miatt kevesebb eséllyel.
2018. máj. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ezt én is tudom, és én sem gondolom, hogy megegyezik a két dolog. Itt szoktam jönni a "számegyenes elméletemmel", hiszen nagyon sok fokozata van ennek a szaporító témának is. Van aki tudatlanságból, tájékozatlanságból úgy gondolja, hogy ez a kutyának jó, vagy kiskutyázni szeretne minden rossz szándék nélkül. Az ilyen nem fogja megérteni, hogy rossz amit csinál, mert csak addig lát, hogy ő jól bánik a kölykökkel.

A másik, amit te is írsz az a véletlen alom. Bár itt is vannak buktatók, pl. az ivartalanítással megelőzhető lenne, illetve ha akár vemhesen is el lehet végezni a műtétet. Ha az illető megérti, hogy ez miért nem jó, és tényleg nagyon odafigyelve választ új gazdit akkor ez még egy viszonylag szerencsés eset, de sajnos nem ez az általánosan jellemző.


Az én első kutyáim (illetve a család kutyái, mivel kisgyerek voltam mikor kaptuk őket) is ilyen helyekről származtak. Egy keverék illetve 2 fajtatiszta (azaz annak kinéző) kutyáról van szó, ők is egészségesek voltak, imádtam őket, semmivel sem voltak kevesebbek mint a mostani törzskönyves kutyám. Szerencsére nem mindig jön elő betegség, de ha valami, amúgy könnyen kivédhető dolog jelenik meg a kiskutyákban az azért szíven tud ütni :(


A kérdésben szereplő eset tényleg elég kellemetlen, én éppen ezért mindig ügyelni szoktam, hogy ne ítélkezzek amíg nem tudom a körülményeket, de ha az ember sok negatív tapasztalattal rendelkezik akkor hajlamos ugrani az ilyenekre.

2018. máj. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Na igen, ezt a rèszt vèletlenül kihagytam . Jöttek olyan válaszok is, hogy 'a pisiszagot nem viseled el, de a pénz jó lesz a kutyákèrt mi?' . Hát komolyan, èn szègyelltem el magam... :( Szóval igen, azèrt a szapik közt is vannak un. rangsorok. Bár èn ezt a vèletlen almos esetet mèg nem is neveznèm szapinak egyébként.
2018. máj. 25. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!