Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ötletek, hogy mivel etessem a...

Ötletek, hogy mivel etessem a konyhai maradékhoz szokott kutyust?

Figyelt kérdés
Befogadtam egy nagyon idős kutyát, aki egy idős bácsinál élte eddig az életét, és konzerv kutyakaját szerintem sosem evett. Azzal próbálkoztam, de nem eszi meg. A maradékokon kívül nála un. kutyaszalámit szokott adni neki, de itt nálam rá sem néz már. Szerintem megunta. Az emberi eledeleknek viszont nagyon örül, és az befalja. Van, hogy főzök csirkefarhátból levest, de nem mindig van időm főzni neki. Van még két nagy kutyám, tehát ha főzök, akkor kb. 3 kilót egyszerre. De velük egyszerű volt eddig, mert imádják a kutyaeledeleket. Amit főzök el is fogy egy nap, max kettő, attól függ van-e még más maradék is. De képtelenség minden nap húst főzni, főleg tárolni ilyen melegben. A hűtőm kicsi, egyszemélyes háztartás vagyok. A pincébe szoktam levinni, ahol max egy napot áll el. Volt, hogy a saját pörköltemet áldoztam fel neki, én meg ettem amit találtam. A minap meg egy elég drága, jó minőségű virsliket karikáztam fel neki, mert nem volt más. Én nagyon örülök, ha egyáltalán eszik, és látom, ha ízlik neki. Tudnátok ötleteket írni hosszú távra, hogy mivel tudnék könnyíteni a helyzeten, hogy nekem is és neki is jó legyen? Költség- és időhatékonysági szempontból is.
2018. máj. 25. 08:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
A konzervet és a kajamaradèkot felejtsd el. Adj neki jó minőségű száraztápot. Tedd elé, 10 perc múlva vedd el, akkor is, ha nem ette meg. Nasit ne adj. 1-2 alkalom után meg fogja enni.
2018. máj. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Ezt a kérdést egy héttel ezelőtt is kiirtad. Akutyavolt gazdája el akarta altatni de te megmentetted. Most se varj sok választ.
2018. máj. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Azt hiszem az volt a kérdés hogy “miért dög szagú a kutya lehelete”
2018. máj. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
#1-es. Ez a kutya 17 éves, hálni jár belé a lélek. Nem most van itt az ideje megnevelni, és átszoktatni. Külön kell foglalkoznom vele, hogy egyáltalán egyen. Nem beszélve a sokkról, hogy eddig ott élt, most meg itt. Szóval várok értelmesebb hozzászólásokat a körülményeket figyelembe véve. Menü ötleteket kértem, amiből esetleg be is lehet spájzolni, hogy ne kelljen minden nap ezen agyalni még munka után.
2018. máj. 25. 08:56
 5/20 A kérdező kommentje:
Igen, az volt valóban, de rájöttem, a vékony csontot megbírja enni és imádja. Most még kaja ötleteket kértem.
2018. máj. 25. 08:57
 6/20 A kérdező kommentje:
Valóban, beszéltünk a korábbi kérdésben pépesítésről stb. De most rájöttem, hogy pl. a jól megfőzött farhátat úgy megeszi mint a ropit és a húslét is nagyon szereti. Valamivel be kéne spájzolnom, legalább pár napra előre. Egyszerűbb lenne az élet.
2018. máj. 25. 09:09
 7/20 gyevickie ***** válasza:
81%

Nem tudom fagyasztód van-e és mekkora. Én havonta egyszer veszek húst, megfőzöm rizzsel. 2/3 hús, 1/3 rizs arányban. Mikor kihűl kiporciózom zacskókba és lefagyasztom őket. Ezt kapja a kutyám jó minőségű száraztáppal felváltva.

Kb. 1,5 órát vesz igénybe havonta és 2000-2500 ft közötti összeget (száraztáp ára nélkül persze). A húst állatosnál veszem, sokféle van. Nekem ez a leghatékonyabb idő, pénz szempontból.

2018. máj. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
26%

Rizs, virsli, májkrém, lébe áztatott kenyér, sajtmaradék, parizer, főtt répa, tészta.


Most hirtelen ezek jutottak eszembe amik aránylag olcsók, és könnyen tárolhatók.

2018. máj. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a "konyhai maradékot" keverd össze konzerv kutyakajával. Először csak kevéssel, aztán emeld az adagot.
2018. máj. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Rizst még nem próbáltam vele, de megpróbálom. Arról azt hittem puffasztja a kutyákat. Veszek ma egy rúd parizert, az mondjuk jó ötlet, és a hűtőben el tudom tárolni. pl. felkockázott virsli főtt rizzsel :-)

A fagysztó kicsi, van 3 kis fiók, de a saját kajáimmal van teli. Ha nem is egy hónapra, de ha már pár napra előre össze tudok állítani valamit, az tök jó.

2018. máj. 25. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!