Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ötletek, hogy mivel etessem a...

Ötletek, hogy mivel etessem a konyhai maradékhoz szokott kutyust?

Figyelt kérdés
Befogadtam egy nagyon idős kutyát, aki egy idős bácsinál élte eddig az életét, és konzerv kutyakaját szerintem sosem evett. Azzal próbálkoztam, de nem eszi meg. A maradékokon kívül nála un. kutyaszalámit szokott adni neki, de itt nálam rá sem néz már. Szerintem megunta. Az emberi eledeleknek viszont nagyon örül, és az befalja. Van, hogy főzök csirkefarhátból levest, de nem mindig van időm főzni neki. Van még két nagy kutyám, tehát ha főzök, akkor kb. 3 kilót egyszerre. De velük egyszerű volt eddig, mert imádják a kutyaeledeleket. Amit főzök el is fogy egy nap, max kettő, attól függ van-e még más maradék is. De képtelenség minden nap húst főzni, főleg tárolni ilyen melegben. A hűtőm kicsi, egyszemélyes háztartás vagyok. A pincébe szoktam levinni, ahol max egy napot áll el. Volt, hogy a saját pörköltemet áldoztam fel neki, én meg ettem amit találtam. A minap meg egy elég drága, jó minőségű virsliket karikáztam fel neki, mert nem volt más. Én nagyon örülök, ha egyáltalán eszik, és látom, ha ízlik neki. Tudnátok ötleteket írni hosszú távra, hogy mivel tudnék könnyíteni a helyzeten, hogy nekem is és neki is jó legyen? Költség- és időhatékonysági szempontból is.
2018. máj. 25. 08:27
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Felkockázott parizer * :-D
2018. máj. 25. 09:41
 12/20 anonim ***** válasza:
21%

Az én kutyám(német juhász) mindig tésztát vagy rizst kap, hozzá parizert, virslit, néha főtt tojást kockázok és karikázok bele egy főtt sárgarépát is. Ha nem ezt kapja, akkor főzök neki csirke aprólékot(farhát, láb, szárnyvég, nyak) és a levébe kenyereket áztatok vagy tésztát főzök bele és szintén jár hozzá egy főtt sárgarépa karikázva.

Az én kutyám se szereti a kutyakajákat. Fura, mert elvileg nekik készült, de amit meg én készítek az bezzeg fini:D

2018. máj. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Bevallom, én megkóstoltam. Az illatuk jó, de az ízük borzalmas. Van két cicám is, ők csak a minőségi alutálcásokat hajlandóak megenni. Azoknak is csak az illatuk jó. Az illattal csábítják az állatokat, nem véletlen, ha egyből nem eszik meg, és már állott, akkor már nem is eszik meg később, mert elmegy a csali illat. Mikor kibontod, megcsap valami ínycsiklandó májas, pástétomos buké, és még magad is megkívánod, de az ízének köze nincs hozzá. Próbálkoztam már náluk belsőségek főzésével, ami hiába ízletesebb, nincs csalogató illata. Ez olyan csalianyag, mint az embereknek a nátrium-glutamát. Szerintem. Ebből kiindulva lehet, hogy az öreg kutyusnak már a szaglása sem az igazi, és őt nem lehet átverni ezekkel.
2018. máj. 25. 10:17
 14/20 anonim ***** válasza:
Rizsnél annyi a fontos, hogy jobban főzd szét, mintha magadnak csinálnád, a keményítő tartalma miatt.
2018. máj. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
71%

Főzz neki külön 2 naponta, sótlan és fűszermentes kajákat.

Főtt csontot ne adj, veszélyes, hiába szereti.

Rizs, bulgur, mindenféle husi (disznó csak teljesen átfőzve), zöldségfélék, pl. cukkini, répa, ilyesmik.

Más ötletem sajnos nincsen.

2018. máj. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
73%

Ezzel mi is nagyon sokat szenvedtünk, hogy csináljuk. Először rizs volt az alap, hogy hízzon, és bele főtt hús. Imádta. Aztán normális testsúlya lett, sőt már már picit nagyobb is volt. A kutya rá sem nézett a szárazra. Aztán cselesen először összetörve kevés szárazat kevertem bele, és azis elfogyott. Majd nem törtem össze, és úgyis megette. Aztán most úgy eszik, hogy csak száraz kimérve adva neki. Ami mellé veszek mindig húst, kicsontozom, és kicsi apró darabokra összevágom, és kis zacskókba a mélyhűtőbe lefagyasztom. Ez teljesen jó módszer lett nálunk. Mindennap egy kis zacskót felolvasztok, és főzöm egy órán át, addig teszek veszek. Vacsorára a szárazra két-három kanál levet öntök (amiben főtt a husi természetesen sima víz fűszer nélkül), ami picit puhít rajta, és kap bele 4-5 kocka húst. Az egész tál kaja elfogy. Sose hittem volna :D

Mivel kistestű így reggel is eszik. A húsból is marad pár kocka, és a lének a fele is. Azt a reggeli szárazra öntöm rá.


Próbáld ki hátha bevállik. Idős a kutyus, de hátha jól bele tudsz választani egy egészséges puha pici szemű szárazba, amit ő is szívesen fogyasztana.

2018. máj. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Kaptam kimondottan idős kutyáknak való szárazat a barátnőmtől. Apróbb szemű, és könnyebben málik. Azt sem eszi, de megpróbálom, hogy öntök rá húslét. A nagyok nem szeretik ha szét van áztatva a száraz, de megpróbálom, hátha nála bejön. Alakul a menü, köszönöm az ötleteket.
2018. máj. 25. 11:03
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben vennék neki csirke- vagy marhanyesit állateledesnél (ha van a közeledben), és sárgarépával összefőzném levesnek, vagy esetleg szétfőtt rizzsel keverném.
2018. máj. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
75%

idős kutyáknál a csont komoly próblémát okozhat,szóval én azt kivenném a menüből.


Eledelesnél hús aprólék,nyesedék amiben nincs csont azt főzd meg neki rizzsel tegyél bele kis főtt répát, pár szem tápot.


Májkrém,kenyér,virsli,párizsival az a baj nulla a tápértéke,semmit nem fog hasznosítani belőle! Lehet,hogy öreg meg neki már mindegy,de amíg veled van érdemes rá oda figyelni. Esetleg pluszban venni vmi kutyáknak való multivitamint,izületvédőt amit elkeversz a kajcsiba.


Én kutyusom 16 éves, igaz neki már speciális tápot kell kapnia és egyedül a gyógyszert adom neki májkrémbe keverve,másképp nem eszi meg.

2018. máj. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Egy Platinummal azért bepróbálkoznék, a legtöbb kutya szereti. Puha és illatos, emellett szuper a minősége is.

Ha nem akarsz belőle látatlanban megvenni egy nagy zsákot, innen tudsz pár száz forintos próbacsomagot kérni:

[link]

2018. máj. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!