Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kullancs nyakörv ér vmit?

A kullancs nyakörv ér vmit?

Figyelt kérdés
Nemrég vettünk a kutyusnak és mégis találtunk benne egy kullancsot.
2010. jún. 15. 13:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
hát igen ez sajnos előfordul, de azért más egy-két kullancsot találni a kutyában meg más 10-20 darabot kiszedni belőle. Állatorvosnál egyébként lehet oltást kérni( már nem a kullancsok távol tartására, hanem az általuk hordozott betegségek megelőzésére, így ha belemegy egy kullancs mégsem akkora a baj)
2010. jún. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
igen ér valamit pont annyit amennyi rá van írva egyébként nem sokat inkább csepp de menj állatorvoshoz és megmondja neked a tutit
2010. jún. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
A nyakörv csak becsapás. Kutyában, macskában a nyakörv alatt találtuk a kullancsot. Azóta Frontline combót használunk. Az valóban jó bolha és kullancs ellen is.
2010. jún. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
Azért, mert egyeseknek nem jön be a nyakörv, még bőven működik. Tudomásul kell venni, minden kutya más. Ráadásul borzasztó sok a kullancs, így már az orvosok dupla védekezést ajánlanak.A csepp, a nyakörv nem távol tart, hanem elpusztít. Akkor kevés, ha megszívott kullancs van a kutyában.
2010. jún. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi is találtunk benne egy kullancsot, annak ellenére, hogy van kullancsnyakörve. Ettől függetlenül még mindig hordja, és sokkal jobb, mintha 10 lett volna benne. Természetesen semmi sem biztos, de több védelmet nyújt, mint amelyiken egyáltalán nincs.
2010. jún. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Akiteki ***** válasza:
Én is láttam már kutyát, aki a nyakörvvel tele volt kullanccsal. Az enyémekbe meg ugyanott nem ment semmi a spot-on miatt.
2010. jún. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Nem lehet általánosítani. Én meg tudok kutyáról, akibe spot mellett ment kullancs. Sőt...tudok kutyáról, akibe ultrahangos mellett ment kullancs.

Egyszerűen számít a hely, ahol élnek, a kutya maga, a bőre kipárolgása.

2010. jún. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek. :D
2010. jún. 16. 11:05
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki ,hogy nyakörvek közül a 5000ft feletti ér valamit. Nah én 2 kutyámra nem engedhetem meg. Vettem nekik 660ft-ért darabját. Ez volt 2 hónapja és azóta kullancsot még messziről sem láttam :)
2010. jún. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
én kiltixet használok, két és fél éve, nekünk nagyon bevált, idén még nem láttunk egy kullancsot sem, pedig mindenki panaszkodik, hogy sok van, tavaly ősszel találtam egyet, ami szét volt száradva a kutyuson! szóval én erre esküszöm!
2010. jún. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!