Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megváltozott a viselkedése, a...

Megváltozott a viselkedése, a kibaba miatt?

Figyelt kérdés

6 éves nagyobb testü kutyánk viselkedése mostanában sajnos kezd megváltozni.

A lányunk 7 hónapos, mászik egész nap a kutya meg követi. Sajnos már két alkalommal is megmorgott embereket. Elöször két hete a sogornömet mikor a lányomért nyult, hogy felvegye. Akkor rászoltam, és felvettem a lányom. Ma a szomszéd néni jött át és majdnem megkapta, mkor felvette a lányom. Morgott és megis akarta harapni csak oda léptem és kivittem.

Nem tudom miért csinálja, talán a gyerekkel sem kellene engednem ezek után játszani ( SOHA még csak nem is morgott rá) a házban tartjuk, sokat sétálunk vele, semmi változás nem történt amivel ez a viselkedés magyarázható lenne.


2016. márc. 18. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem akarja, hogy "falkán" kívül bárki piszkálja, esetleg elvigye a "kölyköt". Ne aggódj, a gyerekre nem lesz veszélyes, hiszen éppen őt próbálja védeni a vélt veszélytől.

Egész egyszerűen figyelni kell rá, ha a gyerekkel ott van idegen is, és megbeszélni vele (nyilván nem szavakkal), hogy erre semmi szükség, majd ti jobban tudjátok. De azért ne szégyellje össze magát nagyon, az alapvető szándék dicsérendő, csak az intenzitásából kell visszavenni.

2016. márc. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Félti a babát, azért csinálja. Vigyáz rá.
2016. márc. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Soha nem bántottuk, okos kutya ezért is volt nagyon meglepő a viselkedése.

Talán ilyenkor meg kellene ütni? Nem biztos hogy megtudnám tenni...

2016. márc. 18. 23:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet látatlanban megmondani, hogy annak a konkrét kutyának abban a konkrét helyzetben milyen fegyelmezésre van szüksége, hiszen nem az a lényeg, hogy mit csinálsz a kutyával, hanem hogy az hogyan hat rá. A te kutyád, neked kell ismerned és eldöntened, hogy mi az az elégséges retorzió, amivel le tudod őt beszélni erről. Ha az egy pofon, akkor pofon, ha elzavarás, akkor az, ha meg elég vele üvölteni úgy, hogy összehúzza magát kicsire, akkor az. Te tudod.

De azt azért mondom, hogy ne akard pofozgatni, meg egyáltalán fegyelmezgetni, ha bizonytalan vagy. A kutya megérzi, és ha ő magabiztos a gyerek védelmét illetően, te viszont nem vagy magabiztos abban, hogy mit is kéne csinálnod, akkor a kutya ki fog röhögni.

2016. márc. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Elég ha rászolok, már akkor bebujik az asztal alá és hanyat vágja magát. 6 éves és soha ilyen gondunk nem volt, nagyon meglepett és attól félek, hogy nehogy "rosszabb" legyen a helyzett.

Szóval talán ha nagyobb lesz a kiccsi akkor ő is újra a régi lesz.

Azért köszönöm neked.

2016. márc. 18. 23:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Védi a gyereket :) Ez aranyos tőle, de ne hagyd neki, tiltsd meg ezt a viselkedést. Te vagy a főnök, és nem ő.

A kisbabára nem veszélyes, ettől függetlenül alapszabály, hogy semmilyen kutyát nem hagyunk kisbabával, kisgyerekkel felügyelet nélkül kettesben.

2016. márc. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!