Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bordeauxi dog lakásba? Tapaszt...

Bordeauxi dog lakásba? Tapasztalatok a fajtával? Sokat eszik?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 13. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az evés mennyisége helyett a szuper nyálzuhatagot gondold át.
2018. ápr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rövid szőrű, szóval szerintem a kutya nem bánná a benti tartást. Megfelelő mozgatás és foglalkozás mellett szerintem simán mehet a lakásba. Több mint 60 kilós is lehet, szóval nem hinném, hogy kis étvágyú fajta. Persze minden egyed más, lehetnek különbségek.
2018. ápr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Barátomnak ilyen van. Nem egy nagyon élénk kutya, és nem is ő fogja megnyerni a kutya-IQ bajnokságot, de nekem nagyon tetszik.

Két okból nem kéne: nagyon nyálzik, és nem egy aktív, sportos kutya.

Illetve, nagyon-nagyon nézd meg, honnan veszed, és még így is készülj fel, hogy lesznek vele gondok, mert egy csomó genetikai betegséggel terhelt fajta.

Ja, és az ember azt gondolná, hogy egy ilyen rövid szőrű kutya esetében nem gond a szőrhullás. Hát de igen. Eszméletlen, hogy a szőre mindenhol ott van...

2018. ápr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az IQ-s dolgot úgy értetted, hogy buta? Lehet, hogy bugyuta feje van, de amelyik kutya képes megvédeni a gazdáját, azt én nem minősíteném így le.

Azt tudom, hogy nem nagyon aktív kutya, de nekem meg pont olyan kutya kell, amelyik nem rohangál fel-alá egész nap, ha kell, ha nem, viszont a közös vándorlást a gazdival szívesen teszi és mindenhova követi, védelmezi, de nem ugat feleslegesen.

Nyál, szőr, kosz meg a kutyatartással együtt jár, nincs kifogásom ellene. Szerintem az az igazi kutya, aki gazdi hazaérkeztekor összenyálaz örömében, a gazdi ágya folyamatosan bundával bélelt és lehet együtt hemperegni vele a sárban:)

2018. ápr. 13. 22:15
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

Az etetés mennyisége egy dolog, egy ekkora, ilyen rossz helyzetű fajtánál a minőség számít!

A kutya vételárát 250-300 ezernél ne add alább. Sajnos a szaporítók nagy kedvence ez a fajta is, így a lehető legjobb kennelből szerezz kutyust, ahol nagyjából a fülüktől a farkukig mindenre szűrve vannak a kutyák.

A nyáladzás pedig a kutyatartás sava-borsa, ami a Bordeaux-inál hatványozottan van jelen. :)

Ha jó helyről veszed, kiváló kutyát kaphatsz. Remek fajta!

2018. ápr. 14. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Most jutott el az agyamig, hogy lakásba.

Hova máshova? :) Ez a fajta is igényli a gazda közelségét, imád a család része lenni, igazi bohóc tud lenni. A szomszéd lépcsőház földszintjén van egy, eszméletlen figura, a kutyáim imádják, és ő is imád mindent, mindenkit. :D Kicsit tanker, kicsit bunkó, kicsit buflák, de pont emiatt választják ezt a fajtát.

2018. ápr. 14. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt, hogy nem egy IQ-bajnok, úgy értem, hogy sokkal tovább tart megtanítani neki valamit, vagy nehezen érti meg, mit akarunk tőle, vagy csak bámul, hogy most meg mi történik...

A barátomé nem egy nagy őrző-védő. Többek között azt szeretem benne, hogy végtelen jóindulattal és szeretetteljességgel tekint mindenre és mindenkire. Szerintem egy betörőt is legfeljebb alaposan összenyálazna. A külseje lehet riasztó, meg az ugatása, de tényleg nem bánt senkit.

2018. ápr. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!