Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Télen, hogyhogy nem fáznak...

Télen, hogyhogy nem fáznak meg a kutyák?

Figyelt kérdés

Télen mikor megyünk sétálni a 20fokos lakásból le a mínusz 10be az 30 fok különbség.

Nyáron meg nem ajánlják a klímát?

Most akkor hogy van ez?


2018. máj. 29. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Igaz, idősödő kutyáról van szó, de az én kutyám minden télen kétszer látogatja az orvost megfázással, pedig melegebbnél melegebb kabátkái vannak. A klímától még én is meg szoktam fázni :D Igazából a klíma azt hiszem szemgyulladást is okozhat.
2018. máj. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség. Az én kutyám lenne a legboldogabb ha lenne klíma a lakásba. Ő mondjuk bár rövid szőrű, a hideget kedveli, a meleget utálja. Semmi baja mínusz 15 fokban sem télen, ha órákat is van kint. Bezzeg a hőségben... :(
2018. máj. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Ha vidéki, kinti kutyák, akkor bizony fáznak. Ha a gazdájuk nem engedi be őket a hideg éjszakákon, akkor vacognak és lebetegednek.
2018. máj. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
A rövidszőrű fajták igenis meg tudnak fázni! A nagytermetű, vastag bundával rendelkező kutyák jobban bírják a hideget, mert a nagyon vastag bunda az számukra olyan, mint az ember számára egy téli kabát. Mivel a kutyák nem izzadnak a bőrükön, ezért télen sokkal jobban tudják tartani a testhőmérsékletüket, ez is egy elég előnyös tulajdonság (nyáron viszont pont ellenkezőleg: hátrányos).
2018. máj. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%
Mer nem olyan silány, életképtelen lények mint az ember. Rövid szőrű kutyám van, télen is kint van és nem azért mer nem engedembe, hanem azért mer ha beengedem 20perc múlvi kikéretőzik mer melege van. Inkább fekszik kint a bélelt ólba mint a lakásba. Sose fázott meg, sűrűbb bundát növeszt, többet eszik, zsírt raktároz és semmi baja. Bezzeg engem meg legyint egy szellő aztán taknyom nyálam folyik. Nyilván ez függ fajtátó és egyedtől de a kutyákban jobban meg van az ösztön és szervezet felkészül az életben maradásban mint bennünk emberekben akik ha nem a puha ágyon alszanak már a dokinál kötnek ki hát problémákkal.
2018. máj. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk labradorunk van, ő pl szereti a telet meg a havat, (a nyarat nehezebben viseli). A hosszú szőrű kutyák szerintem jól bîrják a hideget.
2018. jún. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!