Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az igazság a nyomott orrú...

Mi az igazság a nyomott orrú kutyákkal kapcsolatban? (Bulldog, mopsz)

Figyelt kérdés

Egyszer azt hallom a mopszról pl., hogy büntetni kellene a tenyésztését, mert nem kap levegőt és 6 évet él.


Máskor azt, hogy egy ősi kínai fajta és tovább él minta legtöbb fajta.


Az az igazság, hogy tényleg ismerek 14 éves mopszot, de azt nem tudom hogy szenvedés e az egész élete az orra miatt...


2018. máj. 30. 06:03
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Nézzél utána, milyenek voltak ezek a kutyák akár 80-100 évvel ezelőtt. Mostanra a tenyésztők eltorzítottak sok fajtát a saját elgondolásuk szerinti formára.
2018. máj. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
11%

Rosszabb a légzésük az biztos. Nekem palotapincsim van, szegénykének volt párszor baja. Eléggé rosszul veszi időnként a levegőt. Mivel kisebb az útja a levegőnek, egy kisebb betegség már nagyobb problémát is tud okozni. Viszont ennek ellenére elég sokáig élnek. Akár 20 évig is. Ez persze annak függvényében, hogy mennyire van jól tartva és foglalkozva velük. Voltam tenyésztőnél is munkán, voltak bulldogok, ők is eléggé csúnyán szedték a levegőt, pedig nem egy trehány szaporítóról beszélek, foglakozott velük rendesen.

Egyébként megszokják, nyilván nem jó nekik, de megbarátkoznak a dologgal egy idő után, kivéve, ha nagyon nem kapnak levegőt, de ez nyilvánvaló.

2018. máj. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Úgy tudom elképzelni, mint amikor az ember vakon születik. Megszokja, mert nincs választása és nem is tudja hogy milyen lenne másképp. Mivel nem tudnak úgy levegőt venni, nem tudnak úgy mozogni, mint egy átlagos kutya, ami már önmagában is egészségtelen. Gyorsabban elfáradnak, fogékonyabbak a betegségekre. Mindenki döntse el maga, hogy ez mennyire számít kínzásnak. Az állatnak nem fáj folyamatosan, nem szenved. Viszont sokkal több nehézséggel kell megküzdenie, sokkal könnyebben megbetegszik, és sosem rohangálhat olyan felszabadultan mint más kutyák. Raadásul a tenyésztők és szaporítók is minden alommal egyre torzítják őket, amitől később még rosszabb lesz.Ha megvásárolsz egy ilyen kutyát, azzal támogatod ezt a folyamatot. Aki mindenképp erre vágyik, annak a fajtamentést szokták javasolni.
2018. máj. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14%

Hallottam olyan francia bulldogról, ami simán megfulladt, amikor hazaért a gazda és annyira örült neki ..

Most nem azért, de az ilyen az nem kutya ..

2018. máj. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Én az ismeretségi körömben sajnos 90%-ban rossz példákat látok:(
2018. máj. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó egyedet kell kifogni.


Nem legnyomtattabb fejűt kell választani az alomból és renszeresen mozogni kell vele, nem felhízlalni. Ismerek 16 éves mopszot is, szóval viszonylag hosszú életűek.


Az angol bulldog rosszabb helyzetben van. Neki nem csak a feje, de az egész testfelépítése gázos. 35-40cm magassághoz 30 kilókat cipel... Nem arányos. A mopsz alkata (hosszú lábak, arányos súly) miatt egészségesebb, neki azért kutya formája van. (Ha nincs 12 kilóra felhízlalva...)


Angol bulldogot is ismerek. 6 éves, a háta púpos, lába kifordulnak, szuszog... Játszana ő, de 60 métert nem tud egy huzamban megtenni... Na őt sajnálom én is.


Arra kéne a tenyésztőknek rá állni, hogy hosszabb orr és kevesebb túlsúly. De amíg kiállításon zsírtól hullámzó mopszokat látni, addig eskü jobban bízom a szapikban. Egészségesebb kutyát lehet kifogni náluk, mint egy kennelben... Ami azért elszomorító...

2018. máj. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!