Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tippek, ötletek, tanácsok...

Tippek, ötletek, tanácsok menhelyi kutyushoz?

Figyelt kérdés

Szóval kinéztünk egy 6 éves menhelyi nagyon barátságos kistestű kan kutyát a menhelyen. Most hétvégén voltunk bent a menhelyen, és kerestünk egy kistestű barátságos kutyust. Elvihettünk az egyik gondozóval a telep mellett sétálni. Nagyon jól kijöttünk. Szombat óta mindennap mentünk, és megyünk is a héten 1 órára sétáltatni. A kutyust "lefoglaltuk" (szebben nem tudom, hogy fejezhetném ki magamat hirtelen), és megbeszéltük, hogy most szombaton megyünk is érte, és hazavisszük. A menhely sok kérdés után örült, hogy jó helyre kerül a rácsok mögül.


Kertes házban lakunk, nem a legnagyobb a kertünk, de egy 5 kilós kutyus bőven tud benne rohangálni.

Mindennap visszük sétálni majd kerten kívül is legalább 1 órára vacsora előtt.

Már beszereztünk neki:

- 2 tál (evő, és ivó)

- 1 hám

- póráz

- télre egy bélelt ruhácska

- 10 darab különböző játék

- 1 fekhely (de az ágyra is feljöhet,ha szeretne)

- 1 foresto nyakörv

- 1 cseppes védekezés

- lázmérő (10 másodperces csak az övé, bár remélem nem kell használnunk)

- rendeltem netről platinum tápot (már meg is érkezett tegnap) És itt merülne fel az első kérdésem. Az ottani étkezése után egy ilyen jó tápot, hogy szoktassak meg vele? Hogy történjen az átállás? Tudom, hogy hirtelen nem lehet, keverni kell. De mivel? A rossz minőségű pedigree táppal nem szeretném. Mert nem is szeretnék soha rossz minőséget venni neki.

A kertünk nagyrészt árnyékos. Szállítás alatt áll egy kisebb kutyamedence, hogy tudjon pancsolni, és hűteni magát, ha úgy érzi.

Másik kérdés: ilyen növények lehetnek mérgezőek számára? Ha van olyan a kertben mit kell azonnal kiszednem szombatig? Nem hiszem, hogy megenné, de jobb a biztonság. Pici gyümölcsösünk van, ahol eper, ribizli, málna terem, de az a rész el van kerítve kiskapuval, oda nem tud bemenni, így nem tud legelészni.

2 hét szabit vettem ki jövőhéttől számítva. Párom csak 1 hetet tudott kivenni, de semmi baj, mert én 2 hétig leszek itthon vele, és szépen lassan összehangolódunk.

Nem vagyok kezdő kutyás, de menhelyi kutyám még nem volt.

Időm lesz rá munka mellett is, és visszük mindenhova ahova csak lehet. Hétvégén sokat szoktunk kirándulni, oda is jönne, alkalmazkodnánk hozzá, hogy olyan helyekre menjünk, ahova lehet vinni Őt is.

Oltásai rendben vannak, ivartalan.

Ettől függetlenül hazajövetelkor az orvos felé kanyarodunk, akivel szintén le van beszélve (este 8ig rendel). Szeretném, ha átnézné fülét, hasát, mindenét, és mellé kérek egy teljes labort, hogy tudjam, hogy kell e valaminek külön figyelmet fordítani nála.

Bármilyen tippel, tanáccsal, ötlettel el tudtok látni?

Esetleg, hogy mit hagytam még ki a felkészülésből?

Köszi előre mindenkinek! :)


2018. máj. 30. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden megvan, csodás helye lesz a kutyusnak nálatok, nagyon körültekintő vagy, sok-sok izgalmas kutyás évet kívánok nektek! :)
2018. máj. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szuper,hogy ilyen felkészülten varjátok :)


Én, ami eszembe jutott javaslatokból:

-csináltassatok állatorvosnál giardia gyors tesztet.(kaka kell hozzá) A menhelyi kutyák nagy része hordozza. Kis parazita a vekonybélben, ami szakaszosan kiújuló hasmenést okoz és,ha már behordta a lakasba nehéz tőle szabadulni.

-felszerelésekből, ami lehet hogy van de nem irtad viszont fontos: kakaszedő zacskó,szőrkefe (zorro vahy furminátor), fekhely. Azok a legjobbak, amiknel kicsit magasabb a pereme. Ebben biztonságban érzik magukat.

-kerti növenyek közül a dió,szőlő,paradicsom szokott gondot okozni,mivel ezeket annak ellenére szeretik megenni,hogy nem tesz jót nekik

-hazavitel után figyeljetek rá,hogy hagyjatok teret beki. Ne babusgassátok egész nap. Baromi sok ingert kell.majd feldolgoznia. Ha egész nap csak fekszik a helyén azzal sincs semmi baj, hagyjatok időt neki.

- a 2 het szabi jó, de ab3. naptól kezd el rászoktatni a napirendetekre. Gyakoroljatok vele,hogy egyedül hagyjátok. Ha megszokja,hogy 2 hetig non stop ott vagy mellette,kiborul majd,ha hirtelen ott hagyod.

- a kajávalnaz lenne a legjobb ha 1 hétig még azt kapná, amit a menhelyen kapott. A sok izgalom meg abtapvaltas egyszerre csúnya hányás/hasmenés kombóhoz vezethet. 1 hét után fokozatosan kever a régi táphoz az újat.Ha nem eszi ne add fel. A platinum egy bitang jó táp. Sok kutya azért eszi szíveseben az olcsóbbat mert az tele van ízfokozóval. Ne hagyd hogy megtörjön. Kaja mellett meg egy kutya sem halt éhen.

Hirtelen ennyi minden jutott az eszembe. Sok boldogsagot nektek a kutyussal!!

2018. máj. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Megérkezett ma az otthonunkban a kis csöppség. Nagyon jól fogadta, és örömmel nézett körbe mindenhol.

Szaladgált a kertben, játszottunk nagyokat.

Orvos azt mondta minden rendben van külsőleg. A vért levette. Azt a tesztet, amit kedves 2-es mondtál még nem tudtok megcsinálni, mert nem volt akkor éppen széklete. Így az orvos azt mondta, hogy hétfőn menjünk vissza, addigra meg lesz a vérkép is, és akkor vigyünk székletet.

Fekhelye van, azt írtam, de nem sokat feküdt benne, felraktam az ágyra, és most is itt alszik :)

Örömmel fel-le mászkál az ágyról.

Csak gondoltam írok, és megköszönöm az ötleteket :)

Fésű, és kakizacsi nem volt, de beszereztem még pénteken, mert felnéztem, csak nem volt időm válaszolni.

Nem nyúztuk, nem nyaggattuk, ő kereste a társaságunkat, amióta itthon van.

Már kiválasztott a játékai közül egy kis röfögős malackát az lett a kedvence, örömmel hurcolta magával ide-oda.

A vacsorát nem szívesen adtam neki úgy oda, de a menhely is azt javasolta, hogy 2-3 napig még teljesen azt egye, amit még ott evett. Egyenesen sajnáltam, hogy ilyen szenny rossz minőségi étellel kell etetnem még pár napig, aztán keverhetem végre, és jó minőségűt ehet végre.

Az egyedüli otthon létet meg úgy láttuk jónak párommal, hogy holnap még nem, de hétfőn pl elmegyünk kenyérért (minden más van itthon, direkt, hogy ne kelljen még sokat itthon maradnia). Az 10 percet jelentene, és közben bekapcsolnánk a kamerát, amit utána visszanéznénk, hogy hogy viselkedett. Ezt az időt kedden, szerdán, és így tovább növelnénk.

Se dió, se szőlő, se paradicsom nincs a kertben, de egyenlőre nem nagyon nézegetett be a pici elkerített részre, bár néztem semmilyen formában nem tud bemenni.

Jutalomfalatot olyan édesen vette el, és imádta, hogy a szívem szakadt meg.

U.i: köszönjük szépen a jó kívánságokat! Nagyon boldogok leszünk úgy érzem :)

2018. jún. 2. 22:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
De jó!! Nagyon örülök,hogy jól alakulnak a dolgok :)
2018. jún. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyen felelősségteljes gazdávalmég soha nem találkoztam. Le a kalappal előttetek gratulálok pontosan így kell gondolkozni az állatok terén nagyon nagyon jó hogy nem egy fiatal kölyök kutyát fogadtak örökbe hanem egy idősebbet. A kerti növények nyugodtan maradhatnak amíg otthon leszel vele figyeld meg hogy hogyan viszonyul hozzá ha nekiáll valamelyiket kitépkedni akkor esetleg de nagyon esetleg kiszedheted de valószínűleg nem mérgezőekre ezek a kisvények Illetve ajánlom hogy szerezzetek be neki egy nyakörvet
2018. szept. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Platinumot is imádjuk pár napig amíg megszokja a helyet szerintem maradjon az a kaja amit eddig evett . Aztán utána keverjétek a tiétekkel és fokozatosan elhagyható a menhelyi tápNálunk a menhelyre a kutyusok főtt kaját esztek utána szokta kapni hasmenés csillapító tablettát nem tudom hogy nálatok mi a szokás.
2018. szept. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!