Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egybe nyeli le a jutalomfalato...

Egybe nyeli le a jutalomfalatot, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Annyira habzsolja a vacsoráját is, hogy már nem tudok mit csinálni. Kiskora óta habzsolás gátló tálból eszik, de nem sokat segít a lassításban.

Jutalomfalatnak szárított húst kap. Ez ugye egy csík, amit tördelek neki, de egybe nyeli le... répát, és almát is szokott kapni, azt is egybe. Ha kicsire vágom neki, akkor azért nyeli le egyben, ha nagyobbra hagyom akkor egyet harap bele és úgy nyeli le egybe.

Ma is 3x öklendezett a jutalomfalatnál, annyira megijedtem.. de szerencsére nem jött ki, lecsúszott neki..

Már egyszerűen rettegve ülök mellette, amikor eszik, hogy azonnal cselekedjek, ha megállt rossz helyen.

Borzalmas ez így. Mit csináljak?


2018. máj. 31. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg a kutya fogsorát és az emberét . A kutyának nincsenek őrlő fogai. Nem rág, mint mi. Max összeroppantja a bekerült darabot akkorára, hogy leférjen a torkán.
2018. máj. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
Mellette ülsz mikor eszik? Már bocs, de egy egészséges, jól nevelt kutya is bevédi a kajáját. Lehet szimplán azért habzsol, mert tőled félti.
2018. máj. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem kifejezetten mellette, a konyhában ülök amíg eszik. Elvehetem tőle a kajáját, simán hagyja, erre meg van tanítva. Persze nem szoktam elvenni tőle soha sem.

Szóval tehát nem ülök a fejében benne, csak nézem a székből, ami nem pont a tálja mellett van.

A gond az az, hogy alig rág. A tápnál is köhög néha, de a jutalomfalat evés kegyetlen.

Próbáltam már, hogy kimegyek a konyhából visszamentem 2 perc múlva, és már javában csak a tisztára nyalás történt.

2018. máj. 31. 14:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Erre azt szokták ajánlani, hogy a száraztápot egyszerűen öntsd ki a konyhakőre, illetve vannak olyan tálak, amiből nehezebben habzsol.


A jutalomfalat pedig olyan kicsi legyen, amikor nem gond, hogy egyben lenyeli (én félbe vágott vékony virslikarikát használok.)

2018. máj. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj neki puha falatot adni, például parizer, sajt, áztatott tápszem.


OFF

#2-nek


Az én lüke kutyám otthagyja a csontját is, ha észreveszi hogy kijöttem a házból, és rohan hozzám köszönni :D Úgy kell visszatereljem, mielőtt a másik lenyúlná :)


Jól nevelt kutya nem védi a kajáját a gazditól.

2018. máj. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem fog egészségi gondot okozni az, hogy habzsol. De ha aggódsz, akkor vagy áztasd az ételét, vagy akár szórd ki, ahogy javasolták. A jutalom falatnál is segít, ha puha.


#2 jól nevelt kutya soha nem védi be az ételét a gazdától! De még ideges sem lesz a gazda jelenlétében! Az enyémeim akkor kezdenek nagyon habzsolni, ha ott hagyom őket, hogy min hamarabb követhessenek. És ha mellettük vagyok, akkor nyugszanak meg.

2018. máj. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!