Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen jó házőrző kutyák...

Milyen jó házőrző kutyák vannak kis- vagy közepes méretben? Olyan max 20kg-ig.

Figyelt kérdés

Nem a fizikális védelem a lényeg, hanem a gesztus, hogy nem enged be akárkit és harap is, ha kell. Nyilván egy 10 kilós kutya nem fogja hatástalanítani az illetéktelen személyt, de maga a tény, hogy nem ugrik az ember nyakába örömében és próbál valamit tenni, sokat jelent számomra. Nem olyan kutyát szeretnék, aki bárkivel elmegy sétálni, vagy mindenkivel haverkodik az utcán. Legyen egy kicsit bizalmatlan, tartózkodó, védje a területét.


Remélem nagyjából érthető, hogy mire gondolok. Azért kéne kis/közepes testű, mert panelban lakunk, nyárom vagyunk csak kertes házban. Illetve egy nagytestű kutyának nem tudnék minőségi tápot venni.


2018. jún. 1. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Jelzőkutyának pl. puli, pumi, mudi megfelelhet.

Viszont pásztorkutyák lévén, panelban csak akkor tarthatóak, ha rengeteget tudsz vele mozogni, sportolni.

2018. jún. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kis vagy közép Schnauzer

Úgy tudom, idegenekkel bizalmatlan, de amúgy kedves, hűséges kutya. Bár azt is olvastam róla, hogy kicsit makacs, szóval ha még nem volt kutyád, lehet elsőre bosszantó lesz.


És a szokásos szöveg: Keverék!

Nekem egy keverék kutyám van (Schnauzer-Németjuhász-Labrador, leginkább egy kisebb Labinak néz ki 20-22 kg)

Pont olyan, amilyennek leírtad. Idegenekkel bizalmatlan, a családtagokat viszont nagyon szereti és bújós. Nagyon okos, jó természetű kutya.


Az az igazság, hogy eleve ilyen kiskutyát kell az alomból választani. (A kiskutyákon is azért látszik, hogy kb. milyen jellem lesz. A neten is fellehetők a tesztek...)

Valamint, szerintem úgy is kell nevelni. Én pl. nem hagytam, hogy vadidegenek simogassák kölyök korában, sőt most sem, (csak max. gyerekeknek, meg az orvos, de pl. postás, meg random emberek az utcán, azoknak nem) Valamint étel otthagyását és megtagadását is tanítottam neki kiskorában. pl. a dokinál, mikor az orvos próbált étellel hízelegni neki, a kutya elfordította a fejét. A doki végül odaadta nekem a jutifalatot, hogy én adjam neki.

Szóval, szerintem az ilyen kutyához két dolog kell, ilyen alap jellem és nevelés.


Amúgy, ha rászánod magad és te keresgélsz a fajták között, akkor a kulcsszó a fajta jellemleírásában, az "idegenekkel bizalmatlan", általában így jellemzik az ilyen alaptermészetű kutyákat. De, a standard nem minden, ilyen kölyköt is kell elhozni.

2018. jún. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Puli-pumi-mudi trionak nagyon jellegzetes "felfogása" van a dolgokról, le se tagadhatnák, hogy magyar fajták.


2 pulink van, a fekete jó házörző, a fehér már kevésbé. A fekete (kan) az nekimegy mindenkinek, vagyis ment, most már a nyugdíjas korát éli. A fehér (szuka) az ugat, meg jelez, mivel eltanulta a kantól, de ha egyedül van kiengedve és úgy jön be valaki, akkor hanyatt vágja magát, és fülit farkát behúzza.

A feketét nagyon sok dologra betanítottam, de elég türelmesnek kell lenni, és nem árt a sok jutalom falatozás, és akkor is nagyon akaratos. Pár fontosabb vezény "szavuk": Csííípd meg a cicát! (Elkergeti a kóbor macskákat, közben a kertfelé mutatok), Csípd meg a c*gányt!!! (Fut a kapuhoz, neki ugrik, vérmesen ugat, közben lefelé mutatok a kapuhoz) Hol a "Józsi"? (Megkeres engem, ha a szüleim kérdezik, lágyabb hangon) Hol a cicca? (Megkereste az öreg cicánkat) Bogár segíts, Bogàr! (Kétségbe esett hangon, miközben lefog valaki, morog, aztán nekiront az illetőnek, akár még a saját apámnak is, azaz felülírja azt, hogy apám a "főnök")


Többek között sokat bírkoztam vele télen, nyáron meg mind a kettővel azt csináltam, hogy a kezemmel lassított felvételben "behúztam" nekik, vagy lábbal (megrúgtam) és egy idő után elkezdték kikerülni, akkor egyre jobban gyorsítottam és váltogattam a mozdulatokat. És, "ellentámadásnál" szinte mindig bokára mennek hátulról (benne van a vérükben) persze nekem csak belecsíptek ami nem fájt, szóval idegen puliknak nem szabad hátat mutatni, még ha "barátságosnak" is tűnnek, meg tudják magukat játszani, erre az állatorvosunk egyszer nagyon ráfázott, de az Ő bokájába már nem csípett hanem harapott.


Gondozásuk: ha szép zsinórosra szeretnéd a szőrét már kiskorban szoktatni kell a "tépéshez", és amikor leváltja a kölyök szőrét, akkor el is kell kezdeni (ha leváltja, mert ha nem, azzal sokat lehet szívni). A bőrük és a szemük a legérzékenyebb pontjuk, a szőrük miatt nehézkes észrevenni, hogy hol van gyulladás, hol fájlalja a bőrét (tüske, bogár stb... miatt)

A fülükből rendszeresen ki kell tépni a szőrt határozott mozdulattal.

A farkaskörmét mindig le kell csípni (nem tudom, hogy állatorvossal ki lehet e műtetni)

A szemük nagyon könnyen begyullad, főleg, ha barátkoznak a békákkal. De a szőr meg a csipa miatt is betud.

A feneküknél kikell vágni a szőrt, mert különben szó szerint besz*rnak.

A fürdetés nem a legkellemesebb dolog, de csak is nyáron lehet, sok idő kell amíg megszáradnak, nem szabad befüllednie a szőrüknek.

Nyáron nem árt levágni a szőrüket, nagyon hálásak lesznek érte!


Továbbá: büdösek, főleg a kankutyák, és nagyon szeretik a szintúgy büdös dolgokat, képesek kiásni a macskaf*st és belefetrengeni, vagy megenni...

Betegségek: első sorban a szemek, az íny, a bőr, és a bűzmirigy betegségei jönnek elő, de hajlamosak szív betegségre, korai ízületi problémákra a nagy teher miatt (szőr).


Egy mudi volt az utcánkban, arról annyit tudok, hogy magas kerítés kell mert nekifutásból átugorja a vállig érőt, izmos és agilis kutya, sokat kell vele szaladgálni még melegben is. (Közel 40 fokban a puli ezt nem fogja igényelni, és rávenni se tudod)


Pumit csak látni láttam egy háznál, meg amit hallottam róla, hogy állandóan ugat és pattog mint egy yorki.


Ha hajlandó vagy a méreteket feljebb tolni, akkor a dobermann-t ajánlanám. Az már ránézésre is ijesztő, főleg ha jó izmos. Mellesleg okos, és kifejezetten arra tenyésztették ki, mint amit szeretnél.


Az egyik szomszédunknak volt westie-je, az olyan volt amit leírtál, nem szerette az idegeneket, a gyerekeket rühellte. Viszont mindenhová gödröt ásott, olyan mint a foxi.


Barátoknál, rokonoknál benti/paneles kutyái: mopsz keverék, mopsz, francia bulldog, yorki, csivava.

Ezek közül bnőm csivavája felel meg a leírtaknak. Veszedelmes egy kis dög.


(Amielőtt vki belémkötne, mivel ez a módi, NEM vagyok szapórító, nem voltak, nincsenek és nem is lesznek kölykök, továbbá ténylegesen nem ütöttem meg a kutyákat, hanem a mozdulatokat UTÁNOZTAM, hogy tudjam Őket tanítani, hogy miért tettem az remélem egyértelmű, de ha nem: sok a suhanc, rabló, rossz alak a környéken, és azt akarom, hogy a kutya magát is tudja védeni, ne csak a házat....)

2018. jún. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A csivava a kicsik közül abszolút befutó. Igazi mini házőrző. Tapasztalat, nekem is csivavám van. Házon kívűl semleges, nem hagyja magát akárkinek simogatni, tartózkodó. Általánosságban nőkkel nyitottabb. Házon belül egy "véreb", hevesen védi a területét. Ismerősöket (család, közeli barát) viszont boldogan fogadja. Tudja kinek hol van helye :D
2018. jún. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!