Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyámnál 24 órája nincs...

Kiskutyámnál 24 órája nincs széklet, nagyon aggódok, vigyem ügyeletre?

Figyelt kérdés

Az állatorvosunkhoz csak holnap tudnám elvinni, ma szabadnapja van, de borzasztóan aggódok érte és nem tudom, hogy ez mennyire súlyos, ezért ha azt javasoljátok inkább elviszem ügyeletre.


Még nagyon picike, 11 hetes, az oltás után volt egy kis hasmenése meg hányt is egy picike sárgás nyálat, ezért az állatorvos tanácsára 2 napja csak rizst és natúr főzött csirkemellet eszik, de már 24 órája nem kakilt, pedig amíg a tápot ette rendesen naponta háromszor, ahányszor enni kapott, most meg tegnap is csak egyszer.

Enni eszik rendesen azóta is, elég sokat alszik, de nem tűnik levertnek, ha kinyitom a hűtőt már szalad is, hogy kérne enni, az orra is nedves, ezért nem hiszem, hogy lázas lenne.

Ha ügyeletre kell vinni Budapesten hova érdemes?


Minden segítséget nagyon köszönök!



2018. jún. 2. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó esetben este lesz széklet. Tegnap volt, mitől lenne bélelzáródása? Ne aggódj. A diétás menüt jobban feldolgozza mint a tápot, ezért nincs produktum. Mindenesetre ha ma mégse lenne, akkor holnaptól én is aggódnék.
2018. jún. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a megnyugtató választ, ha este sem lesz, akkor holnap reggel viszem a dokihoz. Ma is rohantam volna vele, de persze pont ma a héten zárva vannak, vadidegenekhez meg nem akarom vinni, csak ha tényleg szükséges, egyrészt mert az utolsó kombi oltás előtt nem akarok sokat mászkálni, BKV-zni vele, másrészt meg amúgy is nagyon félős, egy fél óra volt, amíg a mi dokink össze tudott barátkozni vele és meg tudta nyugtatni, amire nem hiszem, hogy az ügyeleten lenne idő, felesleges rettegésnek meg nem akarom kitenni. Szóval még egyszer nagyon köszi :)
2018. jún. 2. 14:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Majd írd, lesz-e produktum. Szerintem nem lesz gond :)
2018. jún. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A héten nálunk is rizs-főtt csirke diéta volt, és a korábbi napi 3 kaki egyre csökkent, elsőre 30 óra is eltelt, egyik nap déltől másnap estig.

Ez különösen furcsa volt azután, hogy előtte napi 4-5 alkalommal szó szerint vízszerűt fosott (benyelt egy vírust, kapta rá a kezelést).

Én még nem aggódnék a helyedben, holnap reggel már telefonálnék a dokinak, aztán úgy tennék, amit mond.

2018. jún. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A rizst taknyosra főzted neki?

Amúgy semmi baj nem lesz, valószínű este lesz széklet, legkésőbb reggel.

Ha mégsem, akkor orvost javasolnám én is.

Amúgy nehezebben emészti meg azért lehet ez a kis kaki késés.

2018. jún. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A kérdés szerencsére már nem aktuális, nem sokkal a kiírása után megtörtént a dolog, de nagyon köszönöm mindenkinek a választ :)

A rizs főzésénél figyeltem, jó nyálkásra főztem, szóval valószínűleg tényleg az volt a gond, hogy nehezebben emésztette.

2018. jún. 2. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!