Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fontos a kertben tartott...

Fontos a kertben tartott kutyát is sétálni vinni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy én vagyok hülye, de szerintem nem. Egy 1000 nm-es kertről beszélünk, ahol bőven van hely. 2 kutyánk van, egymással játszanak. Az egyik ismerősöm azt mondta, hogy mindenképpen naponta vinni kell őket sétáltatni, mert különben nem lesznek szófogadóak és egyebek.

2018. jún. 6. 11:46
1 2
 1/14 Metionin ***** válasza:
92%
Igen, mert megszokják a kertet és egy idő után unalmassá válik. Kellenek az új ingerek, a szaglászás, stb. Nekünk nagy testű kutyánk van, kinti, elég nagy az udvar de nagyon meglátszik rajta ha egy ideig nem jut ki. Hisztisebb lesz, ha lejön valakivel a kertbe, egy pilanat alatt lelép. De ha heti 2-3 alkalommal akár egy fél órás sétát is tesz vele apám, ki van cserélve, csendben van, a kertben is láb mellett jön, stb. Szóval nem kell a napi séta de rendszeresen legyen legalább heti 2.
2018. jún. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Fontos, hiszen így érik új ingerek. Te sem a 4 fal között ülsz egész életedben. Hamar megunnád.
2018. jún. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Persze. A séta egészen más, mint a kerti mászka. Nekem is kell sétálnom, akkor is, ha sokat sétálok a kertben, nagyon nem ugyanaz a kettő. A friss levegőt a kert is megadja, de más. A kutya más kutyákkal is találkozik kint, felfedezi a világot, rendesebben futkározik, mint amikor csak 12 méterre akar odamenni egy unalomig ismert bokorhoz, gondolom...
2018. jún. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, értem, amit írtok. De akkor falun hogy nem őrülnek meg a kutyák??? Ott nem divat a sétáltatás.
2018. jún. 6. 12:24
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

" De akkor falun hogy nem őrülnek meg a kutyák??? Ott nem divat a sétáltatás."


De, megőrülnek, ezért tépik a kerítést minden arra haladóra, és ezért ugat egész éjjel egy szúnyogot is...

Illetve van a másik csoport, amelyik önsétáltató. Ő a gazdi nélkül megoldja...

2018. jún. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Megőrülnek... Sok falusi embernek van kutyája. Soha nem voltak még a kerten kívül... Állandóan fel-le rohangálnak, ugatnak, nincsenek rendesen megnevelve sem. Viszont legalább rendesen kapnak enni (bár nyilván nem jó minőségű kaját), nem csontsoványak, és nem fialnak orrba-szájba. Számomra sajnos már ez is pozitívum. Bár a helyes kutyatartástól még ez is nagyon messze van.
2018. jún. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A nagyszüleimnek több kutyája is volt falun. Nyugodtak voltak, nem ugattak oktalanul, nem tépték szét a kerítést...
2018. jún. 6. 12:36
 8/14 Metionin ***** válasza:
91%
Oltásokon lehet látni, hogy kinek a kutyája nem járt még a kerítésen kívül. Van egy csomó kutya, akin láthatólag csak oltáskor van póráz, sokszor nem is rendes póráz csak valami random kötél vagy lánc mert aki nem sétáltat, az ugye nem is vesz ilyesmit arra az évi 1 alkalomra. Őrjöngenek, a gazdák idegesek, azt se tudják, hogy tartsák féken a kutyákat. Az állatorvos is mondta, egyből látszik hogy melyik állatot sétáltatják és melyik van csak kibszva a kertbe dísznek. Sokat meg se tudnak fogni, kihívják a dokit, addig lefogják valahogy amíg beoltja és ennyi. A szüleim kb. 5 ezres minivárosban (órisás falu inkább) laknak, ott van a kutyánk (én már elköltöztem) de összesen vagy 10 embert szoktam rendszeresen látni kutyát sétáltatni. Pedig van határ, töltés, mező, park. Ugyanezek a kutyák azok, akik mellé odaviszem az enyémet, és ülnek ott csendben meg a banda többi része őrjöng.
2018. jún. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudhatod, hogy éjjelenként nem lógtak meg körbejárni a falut.

Mi sem tudtuk, amíg egyszer "későn" ért haza, véresen. Bagzás volt, szóval valószínűleg verekedett.

Azóta megcsináltuk a kerítést és 3-an vagyunk testvérek, mindannyian heti 1x kijárunk anyukánkhoz és elvisszük sétálni a kutyát. Illetve 3-an fedeztük közösen az ivartalanítást.

Azóta minden rendben van a kutyával.

2018. jún. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
Bagzani a macskák szoktak, a kutyák tüzelnek.... jesus
2018. jún. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!