Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Léteznek fogyatékos kutyák?

Léteznek fogyatékos kutyák?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam már fogyatékosnak titulált kutyákról, de arra lennék kíváncsi hogy ez csak egy kifejezés kutyások között a nehezebb esetekre, vagy valóban olyan betegség mint az embereknél. És ha igen akkor ez miben nyilvánul meg? Milyen nehézségei vannak egy ilyen kutya tartásának? Van-e rá kezelés, gyógyszer?
2010. jún. 16. 11:05
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
72%

fogyatékosság embernél sem egy konkrét betegség, hanem gyüjtőfogalom. Lehet pszichikai és testi fogyatékosság, és ezen belül is nagyon sok féle.

Tehát így nem lehet a kérdésedre válaszolni,hiszen teljesen más a probléma egy vak, süket vagy 3 lábú vagy egy kicsit butább, vagy agyvérzés utáni kutyával

2010. jún. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
72%

igazából testi fogyatékos van, akinek például nincsen farka, vagy épp le kellett amputálni a mellső, vagy épp az egyik hátsó lábát. Itt már fogyatékosságról beszélhetünk, vagy amelyik, vak, vagy éppen süket.Értelmi fogyatékos kutya azért nincs, mert az anyja azt már tudja, megérzi, amikor megszülettek a kölykök, és szelektálja, amelyik nem életrevaló, azt kiteszi a falkájából, és nem eteti, elpusztul. Értelmi fogyatékos kutyák ezért nincsenek.


Nyílvá, az amelyiknek nincsen éppen lába, vagy süket esetleg vak, ugyan olyan teljes életet élhet, mint bármelyik másik kutya, csak egy picit több türelem kell, úgyan úgy mint egyy fogyatékos gyermekhez.


Régi vágyam, hogy felneveljek, egy testi fogyatékos kutyát.Mert én megtudnám neki adni azt a megfelelő figyelmet, türelmet, gondoskodást, amire neki szüksége van.

Ha nincs kellő időd, amig a beszokatás alatt vele tudsz lenni, például egy vak kutyusnál, ameddig nem tanulja meg teljesen mi hol van, merre tud biztonságban közlekedni, kábé 2-3-4-5 hónap, addig 24órában szinte figyelni kell rá. Nem szabad bevállalni, hogyha a lehetőség nem adott.

2010. jún. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
66%

előző vagyok


nyílván, van olyan kutyus, aki például szélütést kap, vagy éppen agyvérzést, és utána lehet hogy picit értelmileg csökken a szintje, de mondom kölyökben olyan nincs.


Persze vak, süket kölyök van.De aki alapból lábbal vakon születik, azt az anyja nem dobja el magától, csak ha érzi, hogy nem egészséges, vagy beteg.

2010. jún. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindkét értelemben!

Testi fogyatékosság egsértelmű, született már kutya hiányzó lábbal, de lehet szerzett is baleset miatt. Vak, süket kutyák nem is olyan ritkák, ez is fogyatékosság.

És az érdekesebb a szellemi fogyatékosság: én jó ideje már úgy gondolom(megfigyeléseimből), hogy a fajtatiszta kutyáknál főleg nem is olyan ritka a szellemi fogyatékosság. Dolgoztam jó pár szellemi fogyatékos gyerekkel és megtanultam felismerni a szemükben valamit, amit furcsállottam eleinte, de kutyáknál is megtalálok.

Gondolok itt például azokra a cocker spánielekre, amiknek olyan betegsége van öröklötten, hogy időnként rohamot kapnak és megharapják a gazdájukat. Nem egy ilyen kutyát ismertem már fel elölre, mielőtt megtudtam volna hogy ilyen baja van, a tekintetében nem stimmelt valami. Ugyanígy megrögzöttségtől szenvedő kutyákat is, akik betegesen azt hiszik egy saját testrészükre hogy az más kutya és el akarja venni saját ételét, így megharapja(pl. a saját lábát vagy a farát).

De nem kell messzire menni, én pl. az angol bulldogokat is testi fogyatékosoknak tekintem, hiszen kölyökként egyértelmen látszik hogy nem tudnak olyan ügyesen, boldogan játszani ahogy egy egészséges anatómiájú kutya, ezért jellemükben is olyanok amilyenek-egy testi fogyatékos türelmesebb másokkal szemben, a bulldog pedig arról híres hogy nehezen lehet kihozni a sodrából.

A molosszus kutyák egy része is nehézkes egész életében és ezt látni a tekintetében is, hogy korlátozva érzi magát anatómiája miatt.

És pár példa szellemire: az afgán agarakat annyira egy dologra, mozgó tárgy kergetésére tenyésztették ki, hogy az értelmi képességekről megfeledkeztek. Eredmény: manapság az intelligenciatesztek egy dologban azonosak: az afgán agár áll az utolsó helyen mindegyikben, sztem bizonyos értelemben szellemi fogyatékosak.

Ennek vizsgálata emberben is nehéz manapság, persze hogy kutyákban hozzá se kezdtek, de engem nagyon érdekelne ha elkezdenék az ilyen irányú kutatásokat.

A leg súlyosabb a spánieleknél lehet gond, szinte autista tüneteket produkálnak olykor(erre mondják h a spániel fajta mogorva lesz felnőtt korára). Sztem ez nem lehet jellembeli probléma(létezik h átlagban a spániel mogorva és mégis ennyien tartják róla h kedves?)-Nem, ez szellemi fogyatékosság, autizmus féle lehet sztem, csak kutyánál nem veszik észre.

Egy ember fogyatékos szellemileg ha nem tud kommunikálni, beszélni, nem tudja ellátni magát-egy kutyán nem tűnik ez fel, zabál, mert a kutyák szájjal esznek és ezt nem kell különösebben tanulni, nem tudják megtanítani neki h ül, és azzal magyarázzák h nem érdekli.

A szellemi fogyatékosság a beltenyésztettség eredménye, illetve h az életképtelen egyedeket is életben tartják. Ez emberben van meg és az ember által önkényes szempontokra tenyésztett állatokban, vagyis a kutyában.

(a haszonállatokat még életképesre kell tenyészteni, hiszen másképpen nem lennének hasznosak, más társállatban meg nem olyan mértékű a tenyésztés és szaporítás mint a kutyákban)

2010. jún. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
72%
Pedig tényleg az utolsó! Ha bármilyen testi rendellenesség lép fel egy embernél, állatnál az fogyatékosságnak tekinthető. Persze ha utólag vágják le a farkát akkor nem, de ha nem olyan adottságokkal születik, mint ahogyan kellene akkor igenis fogyatékos. A válaszoló pedig nem sértegetett másokat, szóval vegyél vissza magadból. Senki nem mondta, hogy egy három lábú kutya nem lehet ügyes, de ettől függetlenül fogyatékos. De amint látom te súrolod az értelmi fogyatékosságot, ha nem tudsz egy választ értelmezni...
2010. jún. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
73%
11.28 vagyok, és 11.23-nak írtam.
2010. jún. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
25%
Mitől is lenne fogyatékos, gyorsabban fut, nagyobbat ugrik, és okosabb mint a legtöbb kutya. Szerintem te sem örülnél ha a kutyádra gyerekedre vagy akárkire azt mondanák hogy fogyatékos mert kicsit más mint az átlag de ez semmiben nem korlátozza sőt jobb lehet a többinél. Talán gondolkozni kéne mielőtt leír valamit hátha vannak itt olyanok akiknek sértő mert a kutyájuknak nem lett farka. Különben sem hiszem hogy élt volna ilyen kutyával hogy tudja fogyatékos. Lehet ez a szakszó rá (bár soha egy tenyésztőtől, szakértő kutyástól, állatorvostól nem hallottam ilyet) de szerintem senki nem hal bele ha a köznyelvben az igazi fogyatékosra alkalmazza ezt aki nem tud úgy élni mint többi. Na nehogy már a farkatlanságot egy szinten emlegessük a vaksággal vagy hogy a kutyának 1 lába van négy helyett!
2010. jún. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
38%

11:23


látom nem tudtad értelmezni a válaszom.Nem baj, lehet te is egy picit szellemi fogyatékos vagy, ahogy az előttem szóló megírta.


igen képzeld az a kutya, amelyik farok nélkül születik, fogyatékosnak számít, DE egy szóval sem mondtam, hogy az szar, és nem lehet vele mit kezdeni! és le is írtam, hogy ugyan olyan értékű kutya, mint a többi, csak ehhez már butuska voltál felfogni, na nem baj, türelmes ember vagyok mint mondtam, leírom úgy is mintha egy 5éveesnek magyaráznám el.


tehát ha például egy ember fül nélkül születik, akkoraz már fogyatékosságnak számít, így ha egy kutya farok nélkül születik, az is fogyatékosság, de egy fül nélküli ember, is egyen értékű egy olyan emberrel akinek mindene rendben van. a kutya is ugyan ez.


DE itt nem a csonkított farokról beszéltem, mert az egy teljesen más tészta...


ha még mindíg nem érted, akkor leírom úgy is mintha 2éves lennél okés? csak szólj.


P.S.:

és nem degradáltam le semmilyen világhírű kutyát, mert a csonkítás, és a farok nélküli születés teljesen más.és igen, a farok nélküli születést fogytékosságnak hívjuk, de leírom már harmadjára is, hogy NEM HÁTRÁNYOZZA SEMMIBEN A KUTYÁT, MERT OLYAN NEKI MINTHA LENNE FARKA, AZT Ő NEM ÉRZI, VAGY ÉPP CSONKÍTVA LENNE.remélem érthető voltam. Ha nem tudod értelmezni, akkor engem ne baromozz le, mert semmi jogod nincs hozzá, inkább tanulj, hogy ne maradj ilyen kis buta.sok sikert!

2010. jún. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
41%
11:28 köszönöm, legalább te tudtad értelmezni az írásom.Nem hiszem, hogy olyan bonyolultan fogalmaztam volna.:) Köszönöm
2010. jún. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
0%
most olvasom a válaszod. Figyelj! leégeted magad, mert olyan tudatlanul írsz, hogy ...inkább te gondolkozz többet, és tanulj.Nézz utána mi jelent fogyatékosságot. És akár jól van akár nem, akár nagyobbat ugrik akár nem, akkor is az. De ez csak egy megnevezés, attól semmi sem lesz. És az , meg hogy okosabb, azt kizártnak tartom, mert akkor a tenyésztők csak farkatlan kutyákat tenyésztenék tovább nem gondolod? inkább neked kéne tanulni, mit hogy leszólsz egy olyan embert, akit nem is ismersz, mit dolgozik, stb...ne okoskodj
2010. jún. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!