Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbe fogadnátok egy testi...

Örökbe fogadnátok egy testi fogyatékos kiskutyát?

Figyelt kérdés

ez nem hirdetés! én készülök erre, csak félek de nagyon van már kutyusom de ő teljesen egészséges. Lehet, hogy egy egészséges kölyköt hozok ki a menhelyről :)

A fogyatékos kutyus mindkét hátsó lába.

Mire kellene számítanom?

"miben más" mint egy egészséges kutyus?

Örökbe fogadnátok egy testi fogyatékos kiskutyát?

[link]


2011. jún. 16. 19:06
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
A fogyatékos kutyus mindkét hátsó lába béna
2011. jún. 16. 19:08
 2/30 anonim ***** válasza:
30%
Nem.
2011. jún. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
41%
ne fogadd örökbe,ehhez speciális tudás kell.
2011. jún. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
76%

Én tuti befogadnám! Sztem fogadd be! Szegény nem tehet róla h fogyatékos, akk már nem is kaphat egy szerető gazdát?! Dehogynem! A fogyatékos gyerekekkel is törődnek a betegségük ellenére is. Akk egy kiskutya miben más? Ha ismerném a kutyust biztos h hazavinném.


L/14

2011. jún. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos, mint az előző válaszokból is látszódik, a legtöbb ember nem fogadná örökbe, minek eredménye az lenne, hogy elaltatják... Szóval igen, ha úgy adódna lehetőségem, én örökbefogadnám. De minimum támogatnám anyagilag, hogy ha nálam ne is, máshol jó élete legyen.
2011. jún. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
79%
Szerintem segíts rajta. Adj neki othont és szeresd. Ne fogalkozz a testi fogyatékával. Kérd egy állatorvos segítségét esetleg, h esetleg (tom, kétszer volt az esetleg és marha bénán hangzik xd) mire kell nála odafigyelni.
2011. jún. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 Catz ***** válasza:
82%

En örökbefogadnek. De csak azert, mert pl. az en kutyam mar öregebb (9 eves), tudom ,hogy nem hivna allandoan jatszani, nem borogatna fel szegenyt...

Tudataban lennek vele, hogy vele nem tudnek pl. versenyezni, idöigenyesebb ellatast igenyel (pl. este gondolom ki kell venni a kocsibol, mert azzal nem tud aludni; bennt kell tartani a lakasban; nem lehet ra haragudni, ha bepiszkit...)


Persze van egy 1 eves kutyam is (vizslakeverek) na melle nem hoznam el, mert egy perc nyugta sem lenne.


Ismerned kell a kutyad habitusat, a sajat eletviteleddel is tisztaban kell lenni; mert egy ilyen kutyat nehezen vallal el egy panzio (szerintem); ejszaka nem nagyon maradhatsz ki, ha csak nem tud valahogy elkuszni egy kutyapelenkara (ha üritenie kell)..


Akadalymentesse kell tenni a kertet/ hazat, hogy mindenhol elferjen/ ne akadjon be a kocsi/ neadjisten ne borluljon fel...


A legfontosabb vizsont, hogy ne sajnald! Banj ugy vele, mint egy rendes kutyaval. Neki is jobb ugy, hidd el. Ha sajnalod (a kutyak nem ismerik ezt az erzest), akkor csak azt erzi, hogy valami nincs rendben es frusztralt lesz. Szeresd nagyon, de kenyeztesd el :)


Klikkertreninggel tanithatsz neki par gyakorlatot (pl. palcakövetes, jelre ugatas, elsö mancs emelgetese, lab alatt atmenes...)


Remelem segitettem :)

2011. jún. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
83%
fogadd örökbe! Sajnos ha nem talál gazdit, el is altathajták..És sokan nem vinnék el sajnos..
2011. jún. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
76%

Én örökbe fogadnám. Kit érdekel, hogy testi fogyatékos? Ő is állat. Egy élőlény, akárcsak az ember.

Úgy kell kezelni őt, hogy kell valami szakértő, aki tud ebben segíteni. Pl. ha a hátsó lábait nem mozgatja, lehet neki készíteni kerekes tárgyat. Régen hallottam egy kutyáról, akinek mindkét hátsó lábai bénák voltak, készítettek neki kerekeket, ráerősítették. A kutyus boldogan szaladgált az udvaron. A többi állat elfogadta őt olyannak, amilyen.


DE! Van egy másik történet is, melyet az egész világon ismernek: a Faith nevű két lábú kutya. Úgy született, hogy amputálni kellett a két mellső lábát, anyja kitaszította, el akarták altatni, de egy jószívű hölgy megmentette őt és megtanította a kutyát két lábra állítani. Azóta az a kutya boldogan éldegél vele, sőt, a többi kutya ösztönösen segített neki!

2011. jún. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
73%

Fogad örökbe,de csak ha az igényeinek, hiányosságainak megfelően tudsz vele törödni.

Én megtenném,ha lenne időm és lehetőségem segíteni rajta.

Az állatok minden jót megérdemelnek.

2 kutyát menhelyről hoztunk és 6 befogadott cicám van. Egyik cicámnak 2 hónapja amputálni kellett a jobb első lábát,de szerencsére neki nem okoz problémát a hiánya.

2011. jún. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!