Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni Pásztor panelba?

Berni Pásztor panelba?

Figyelt kérdés
Mennyi mozgásra van szüksége naponta? Milyen sportot/tevékenységet szeret űzni ez a kutyafajta? Méretéhez képest mennyit eszik? Mennyire karbantartható a bundája?
2018. jún. 10. 02:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem ezt a fajta kutyát panelba inkább nem kéne. Nem volt még berni pásztorom de egy kiskutyának is nagy mozgásigénye van amit egy panelban marha nehéz kielégiteni, egy berni pásztornak meg... inkább ne.
2018. jún. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

Apu hogy megy be, az a nagy elefánt az oroszlán barlangjába?


Kb. mint az elefánt a porcelán boltba!

2018. jún. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem mehet, ha rleget tudsz vele törődni/foglalkozni.

Ha megtudod neki adni, hogy reggel 1-1,5 órás séta, délután egy jó 0,5 órás, illetve késő délután/este fele megint egy jó 1,5-2 órás séta, illetve napközben agyilag id lefárasztani (itt a tanításra gondolok, és a különböző feladatokra), akkor szerintem mehet penelba.

Most gondolj bele, sokkal jobb, mintha kilenne ba**va az udvarra egèsz életében, és nem mehet onnét sehova, még ha jobb esetben is havi 1-2 alkalommal elviszik sétálni.


A kutya az megtanul alkalmazkodni, szóval ha hozzászokik, akkor nem fog semmit leverni/eltörni.


Lépcsőztetni nrm nagyon szabad, mint bármilyen más kutyát sem, mert az izületei szétmennek, náluk meg mégjobban szétmehetnek, mivel elég nagy, és nehéz kutyák.


Ha rendszeresen (értsd: 1-1,5 vagy 2 havonta) viszed kutyakozmetikushoz, azon belül is egy jó fésülésre, trimmelésre meg 2-3 alkalmankénti fürdetésre, és otthon heti 3-4 alkalommal (vagy akár minden nap) átmész rajta furminátorral, akkor teljesen oké lesz. Ha mrg valamibe belehempereg, vagy csak koszos, akkor sima vízzel lemosod, meg áttörlöd törlőkendővel.


Méretéhez képest, teljesen normálisan eszik, egy hónapra kb. 1 zsák 15 ezer forintos táppal számolj, de persze barffal is lehet etetni. Egy olyan havi 10, de ha nagyon nagy vonalakban vesszük, akkor 15 ezerből bőven kijön! A lényeg, hogy ne a tápon spórolj. A pedigree, és társai semmit sem érnek. A Josera, Brit Care és ezek, teljesen jók, sőt!

Netről is tudsz rendelni, ott olcsóbban megtudod úszni.

2018. jún. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

A lemozgatása nem lehetetlen véleményem szerint, hasonló mozgásigényű kutyám van lakásban.

A méreteivel lehet gond, már azzal leverhet dolgokat, hogy megfordul vagy csóválja a farkát. Ez se nektek, se neki nem jó, így szinte biztos, hogy át kell rendezni a lakást.

De a kutya hűtését látom a legnagyobb gondnak. Nagyon vastag és tömött a bundája, amit karban kell tartani, amellett, hogy jó ha van légkonditok, mert szörnyen meg tudja őket viselni a kánikula.

2018. jún. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Reggel és este tudok tenni vele másfél-2 órás sétát. 12 órázom, szóval minden másnapom szabad, tehát hetente legalább 2x el tudom vinni őt kirándulni, mert tudom, hogy azt szeret.

A munkahelyem közel van és van egy órás ebédszünetem 12től 13ig, szóval haza tudok ugrani levinni legalább 20 percre, hogy elvégezze a dolgát.

Már kinéztem neki a Brit Premium extra large tápokat (kölyöktől idős korig).

Úgy láttam ebben elég magas a hústartalom és van benne ízület védő anyag is, szerintetek jó lenne neki?

2018. jún. 10. 11:03
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Sétát? Felülsz a biciklire, vagy egy kismotorra, és majd ő húz téged, és meg sem kottyan neki. Ha sétálni akarsz vele, legalább egy görkorit húzz fel, mert nem fogod bírni vele az iramot, ha valóban biztosítani akarod neki azt a mozgást, amit ő igényel.

De gyönyörű kutya, én is szívesen lennék egy ilyen gazdija!

2018. jún. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Valahogy így! :))

2018. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát... Lehet napi 2 séta nem nagyon elég neki. Végül is pásztor kutya, nagyon nagy mozgásigénnyel. Meg hát a szőre is hatalmas elég melege lenne panelba. Ha tudsz vele foglalkozni lehetséges, de nem ajánlom...
2018. jún. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Napközben is ki kellene vinni :/

Ez lehet az egyetlen akadály .

2018. jún. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem semmilyen kutya nem való panelba, de ha mondjuk "muszáj lenne", akkor én azért valami kisebb testű kutyát választanék. 6-os, kerékpárral sétáltatni a kutyát a KRESZ szerint tilos. Falun még elmegy, mert senki nem szól érte, de városban már azért problémásabb lehet.
2018. jún. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!