Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elveheti a menhely a szomszédt...

Elveheti a menhely a szomszédtól a kutyát?

Figyelt kérdés

A szomszédom hozott egy menhelyi kutyust; nagyon aranyos, 4 hónapos kölyök. Egyelőre ideiglenes befogadó, a szerződés szerint vállalta, hogy megkapja a veszettség elleni oltást, és ivartalanítattja.

Ha ezek megvannak, be kell vinni a kutyust, bemutatni, hogy minden rendben.


A baj csak az, hogy az etetésen kívül alig foglalkoznak a kutyával (néha simogatás, de nem játszanak vele).

Amikor hazaérek, kicsit játszok vele (közös kert van), mert ki tudna ellenállni egy kölyöknek. A szomszéd még örül is neki, hogy foglalkozok a kutyával (még mondta is, hogy neki nem nagyon van ideje rá), meg tanácsokat adok, hogy mire figyeljenek és működnek is.


A játéknak meg a kutyával való foglalkozásnak az az eredménye, hogy a kutya az én ajtómba hozza a játékait, meg lassan nálam fekszik többet - ahogy most is.


Ma is az volt, hogy a szomszéd tett-vett a kertben, néha szólt a kutyának, az odament, megsimogatta, és visszafeküdt az ajtómba - pedig nem hívtam, ki se néztem (nyitva van az ajtóm egész nap).


A menhelyek a kutya bemutatásánál mit figyelnek?

Mi alapján döntik el, hogy elveszik a kutyát vagy nem?

Nem örülnék neki, ha elvennék tőle a kutyust, de ha marad a kutyus, az nem teljesen az ő érdeme.

Illetve attól tartok, hogy minden így marad a végleges befogadás után is...



2018. jún. 10. 18:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem fogják elvenni tőle, de nem is bánik vele olyan rosszul a leírásod alapján. Ha marad a kutyus, és te is foglalkozol vele néha, nincs azzal semmi baj. Ha átköltözik hozzád, hát akkor átköltözik. A lényeg, hogy valahol jól és otthon érezze magát.
2018. jún. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%

Miért vennék el, ha eteti, törődik vele, és vállalja a szerződésben leírtakat? Nem kell egy kiskutya seggében lenni azért egész nap!


S te miért foglalkozol más kutyájával, ha a leírásod alapján sok neked??? Van kutyád? Azzal foglalkozz ha nem szívesen játszol a szomszéd kutyájával!

2018. jún. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A menhelynek nyilván nem az a célja, hogy visszakerüljön hozzá a kutya. Ha nem bánik vele rosszul, és megkapja a védöoltásokat, akkor nem fogják elvenni töle. Azt meg nyilván nem tudják, hogy otthon mennyit foglalkozik a kutyával. Nem mindenkinek van kedve játszani velük. Azonban ha közös a kertetek, remélem megkérdezte, hogy nem bánjátok-e, ha hazavisz egy kutyát, hisz igy nagyjábol a kutya is közösnek mondhato.
2018. jún. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Első: igen, nem bánnak vele rosszul, ezt aláírom, csak szerintem egy kölyöknek nem elég a csak etetem, és megsimogatom naponta kétszer hozzáállás.

Csak elég fura, hogy nem az én kutyám, és lassan hozzám jobban ragaszkodik... szerintem ez a nagyobb baj. Ha én vmiért elköltözök innen, vagy csak nyaralok akkor senki nem fog foglalkozni a kutyával az etetésen túl?


Második: félreértesz, nekem nem sok a szomszéd kutyája és szívesen foglalkozok vele, csak nem én vállaltam azt, ami egy kutya tartásával jár (és ez nem csak annyi, hogy megetetem, és beadatom a kötelező oltásokat... nevelés, tanítás, sétáltatás is)

Nem azt mondtam, hogy a seggében kell lenni egész nap, de naponta egyszer el lehetne vinni sétálni (az utolsó oltás hiányában még nem lehet, de majd utána).

A szomszédommal jóban vagyunk, és segítjük egymást, amiben tudjuk...

Nekem nincs kutyám, mert a jelenlegi helyzetemben nem engedhetem meg magamnak, de később talán lesz.

Vidéken volt, szóval tudom, hogy milyen a kutyatartás, köszi a kioktatást :)


Harmadik: engem nem zavar a kutya, örülök neki, és igen, megkérdezte, hogy hozhat-e kutyát.


Szerintem sem fogják elvenni tőlük, legalábbis remélem, csak szerintem nem gondolták át eléggé, hogy mit vállaltak. Szomszéd is aggódik, hogy nehogy baj legyen a bemutatás napján. Mondtam neki, hogy nem hiszem, hogy baj lesz, mert érdeklődő, barátságos a kutya, meg jól néz ki.


Amúgy az igaz, hogy a menhely(ek) kijönnek látogatóba, hogy megnézzék hogy tartják az örökbeadott állatokat?

2018. jún. 10. 18:35
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Menhelye válogatja, hogy kimennek-e a helyszínre.


A szomszédod ne aggódj képben van, nem kell neked ezen agyalni! :)

2018. jún. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden úgy lenne, ahogy a Nagy könyvében írva van, nem itt tartana a kutya- állattartás ma.


Kap enni? Van meleg helye? Orvos, ha beteg? Igen.

Ergo nincs rossz helyen. A menhelyen szerinted többet foglalkoznának vele? Nem. Nincs idejük. És sajnos egy kölyöknek sincs nagyobb esélye. Hozzánk 3hete hoztak be 2 hónapos irtó cuki kölyköket. Senkinek sem kellenek.

Van olyan felnőtt, de már sajnos halott kutyánk is, akik kölyökként jöttek ide. Ahogy minden menhelyen.


És bizony adtuk olyan helyre is kutyát, ahol szeretik, foglalkoznak vele amennyire tudnak, de a kutya jobban érdemelne. Viszont nekünk ennyire telt. Jo(bb) helyen van, mint ha itt lenne.


Szép dolog figyelni, és jelezni ha rosszul tartják a kutyat..

De ! Ha a menhely elvinné valamiért, azt gondolod nem menne másik kutya? Sajnos de. Valószínűleg szaporítótól. Az kinek lenne jó?

2018. jún. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%
Az ilyen "aggódó, segítőkész" szomszédtól mentsen az Isten!!!!
2018. jún. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

7-es, nagyon vicces vagy... Nem arról van szó, hogy feljelentem, mert rosszul bánik az állattal, mert ez nem igaz, ahogy fentebb is írtam.

Amúgy pont ez a baj a világgal, hogy a segítőkészség és aggódás már idegen az embereknek, és beleszólásnak veszik... jah meg az, hogy úgy alkotnak egymásról véleményt, hogy nem is ismerik egymást az emberek ;)


Csak szerintem egy kicsit többet foglalkozhatnának vele, ennyi.

2018. jún. 10. 19:10
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

Nem mond hülyeséget.

Nagyon sok esetben egy túlbuzgó szomszéd miatt veszítik el a kutyát. És mint mondtam, annak a szerencsétlennek máshol sem biztos hogy jobb helye lenne. Ha meg valaki akar kutyát, szerez. A kérdés hogy ment, jó helyről vásárol, vagy szaporítótól fog..



Ha segíteni akarsz, irány önkénteskedni. Annak tényleg lenne értelme.:)

2018. jún. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%

Oh, és ha meg a szomszéd meg is tudna, hogy kavarsz valamit, nyomos ok nélkül, szerinted mosolyogva bólogat?

Kinek kell egy rossz szomszéd? Főleg közös udvarral..

2018. jún. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!