Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről hozott kutyát...

Menhelyről hozott kutyát igaz, hogy nem lehet már normálisan nevelni? Mióta lett ilyen drága hobbi a "kutyázgatás"?

Figyelt kérdés

Az az álmom, hogy vennék egy fajtiszta gyönyörű kiskutyát, amit én kezdek el nevelni (én adok neki nevet). Ugye ez egy menhelyről hozott jószágnál lehetetlen és gondolom az az utópisztikus kép is, mint a filmekben, hogy a kis kertvárosban leviszem sétálni és úgy viselkedik, mint egy kisangyal (hozzám jön, leül, nem bolondul meg más kutya láttán stb.).

Viszont nekem nincs +150-200 ezrem egy fajtiszta, tk-s kutyára. Akkor be kell látnom, hogy ez nem az én "hobbim"? Amúgy ugyanez van a sz.gépes játékokkal. Szeretnék velük foglalkozni, de csóró vagyok egy normális gamer gépre. Komolyan, mióta lett ennyire drága hobbi a klasszikus kutyatartás? Én eddig azt gondoltam, hogy ilyen pár tízezerért lehet már gyönyörű kutyusokat venni, de beleveséztem magamat jobban a témába és majdnem lefordultam a székről. :O



2018. jún. 2. 14:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
Nevelés, tanítás kérdése. A fajtatiszta sem úgy születik, hogy póráz nélkül sétál a gazda hátsójába,ignorálva a fajtársait. Aki ért a kutyákhoz, egy több éves menhelyiből is, nevelt, szófogadó kutyát varázsol. Aki meg analfabéta hozzájuk, annak még a kutyaiskola/kutyatréner is felesleges.
2018. jún. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%

Menhelyen is van egy csomó kölyökkutya... Néha egész almok kerülnek be, olyan is van, hogy szülővel, olyan is, hogy szülő nélkül.

Ha te akarod kicsi korától nevelni, akkor kölyköt hozz el menhelyről.

2018. jún. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%

hol is kezdjük?


1. Bármilyen meglepő a menhelyen is vannak kölykök.


2. faj a ló, kutya, macska, amire te gondolsz az a fajtatiszta


3. nem minden menhelyi kutya kezelhetetlen fenevad, akad, de nem olyan sűrű ez mint hiszed. Tény hogy a nevelésükbe több időt kell fektetni esetenként, de simán lehet belőlük álomkutya.


4. egy tk-es kutyát is ugyan úgy el lehet cseszni, a tk nem a viselkedésre ad garanciát hanem a fajtatisztaságra és egészségre.


5. a kutyatartás mindig is nagyon drága hobbi volt, régen a kutyákat max életben tartották azért jött ki olyan olcsón, egy helyesen tartott kutya rengeteg időt és pénzt igényel.

2018. jún. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

#2: Csak sajnos azok mind keverék és nincsenek köztük ilyen szép kutyusok: [link]

Én meg - és legyek bunkó - de nem kellenek depressziós meggyötört külsejű állatok. Felmegyek egy menhely oldalára és a szánalom fog el, nem pedig az, hogy válasszak közülük kutyát. Mennyi egyébként egy "szűz" kölyök ára normális tenyésztőtől? 100-ért már lehet kapni vmilyen kölyökkutyust? Jelenleg ennyire lenne rá a keret.

2018. jún. 2. 15:00
 5/26 anonim ***** válasza:
87%
Kedves hőbörgő kérdező! Köszönöm szépen, én menhelyről hoztam egy 3hónapos keverék kutyust, én neveztem el, és én tanítottam meg mindenre, amit tud! Iszonyúan okos kutya, szóval ez inkább az ő érdeme, mint az enyém. Nem tudom honnan tájékozódtál, de nagyon félre vagy vezetve. Ismerősöm 3 éves kutyát hozott menhelyről, mert nem akart kis kutyát nevelni, a kutya mindent tudott, tanítani sem kellett. Nem mondom, hogy minden menhelyi kutya ilyen, de áltlában olyanokat ajánlanak, akikkel nem lesz gond, mert ők sem szeretnék, hogy később visszahozd! Tudod ők nem megszabadulni akarnak a kutyáktól, hanem szerető gazdát találni nekik! Ajánlom a NOÉ Allatotthon Alapítványt, nagyon jók a tapasztalataim, neten is fentvannak a kutyáik!
2018. jún. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%
Kedves kérdező, előbbi voltam. Az én kutyám keverék, de nem győzik dicsérni, hogy milyen szép. Egy keverék is lehet szép. Ha csak villogni akarsz, neked nem való kutya inkább!
2018. jún. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ilyen tapasztalat, hozzáértés mellett - minden rosszindulat nélkül - inkább maradj a "normális gamer gépnél"!
2018. jún. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%
Az én kutyám bár fajtatiszta a barátai mégis keverékek, hát mit ne mondjak sokkal barátságosabbak és jólneveltebbek mint sok fajtatiszta. Mivel kis ketrecekben ülnek a menhelyen, nem lehet elvárni hogy jó képet vágjanak hozzá és cukinak tűnjenek neked, az aranyos és vidám megjelenés a jobb élet hatása. Ilyen gondolkodás mellett inkább maradj a pc-k mellett, te és a kutya us jobban jártok.
2018. jún. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom eldönteni, hogy tényleg ennyire súlyos tévképzeteid vannak, vagy csak provokálni akarsz. Te vagy a kölyöklabradoros kérdező is tegnapról?

Honnan veszed, hogy a törzskönyv garancia arra, hogy összejöjjön "az utópisztikus kép, mint a filmekben, hogy a kis kertvárosban leviszem sétálni és úgy viselkedik, mint egy kisangyal". Ennek az égvilágon semmi köze a törzskönyvhöz, csak és kizárólag a neveléshez, ha azt elcseszed, a félmilliós cavalier king charles spániel is idegbeteg ugatós kis görcs lesz.

Szerintem a kutyákról alkotott elképzeléseid leginkább a Lassie hazatér szintjén vannak, kicsit fel kéne adni ezt, és máshonnan tájékozódni, mint ahonnan eddig tetted.

Nehogy aztán az legyen, hogy összegyűjtöd a pénzt egy 200 ezres kutyára aztán csodálkozol, hogy nem magától szobatiszta, húzza a pórázt, vagy nem akkor ugat, amikor te szeretnéd. Esetleg még harap is, mert a kölykök azt is szoktak ám játék közben, törzskönyvvel és anélkül is ;)

2018. jún. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
87%

1. Egyáltalán nem való neked semmilyen kutya.

2. Tegnap is elmondtam. GYŰJTS!!! Kutyára is, gamer gépre is. Mi ez az undorító magyar mentalitás, hogy nekem mostazonnalmindenkell és szemét a világ, hogy ilyen drága? GYŰJTSÉL!

2018. jún. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!