Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta illik hozzánk?

Milyen fajta illik hozzánk?

Figyelt kérdés

A 3. kutyám lenne, gyerekkorom óta keverék kutyáink voltak, most fajtatisztát szeretnénk.


Közepes-nagy testalkatú, erős, stramm kutyát keresek. Őrző-védő kutyát szeretnék, mégis családcentrikus legyen.


Napi kb 3 órát tudunk rászánni ez azt jelenti, hogy reggel fél óra séta, délután egy óra séta, tanítás, játék, mozgatás. Benti kutya lenne, de van egy 800m2 kertünk is és egy 10 és 15 éves gyerekünk. 5 nyulunk és 2 macskánk is van és szeretnénk, ha beilleszkedne a családba.



A hovawarton, az orosz fekete terrieren és az amerikai staffordshire terrieren gondolkoztunk.



37N



2018. jún. 11. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Óriás snaci esetleg?

Az OFT a benti tartást bírja, de ahhoz rendszeresen kell kozmizni, illetve lehet melege.

2018. jún. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Én az OFT-t javasolnám.
2018. jún. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Cane Corso?
2018. jún. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

A staffordshire terrier nem őrző-védő kutya, viszont nagyon családcentrikus, emberbarát.


Mindhárom fajtát következetesen, határozottan kell nevelni, és kicsi koruktól megfelelően szocializálni más kutyákkal és emberekkel is, ill. a többi állatotokkal.


Kutyasuli mindhárommal javasolt.


Az orosz fekete terriert kozmetikázni is kell.


Nekem jelenleg staffim van, én nagyon szeretem, de más kutyákkal összeengedve nagyon oda kell figyelni rá, annak ellenére, hogy szocializált és nem domináns egyed.


Hovikat is ismerek, nagyon okos kutyák, munkát, agyi fárasztást igénylik.


OFT-t személyesen nem ismerek.

2018. jún. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönjük. Végül az egyik kutyás barátunk tanácsára több hovist kérdezgettünk és beszéltünk velük és nagyon megtetszett a fajta
2018. jún. 12. 13:52
 6/6 MonRo ***** válasza:
91%

Ha OFT-sekkel beszélsz, akkor még az fog tetszeni... 😀 Benti tartásra az oroszt javaslom (kizárni nem is lehet, nem szereti, ő igazi családi kutya!) Ápolni kell rendszeresen a szőrét, de cserébe nem lesz szőrtenger a házban, minimális szórást fog csak mutatni.

Hovi kinti kutya, több foglalkozást igényel, testileg és agyilag is, + szőr is lesz.Kőkemeny munkakutya.

2018. jún. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!