Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék, de nem engedik?

Kutyát szeretnék, de nem engedik?

Figyelt kérdés

Mielőtt hozzámveritek, 17 éves fiú vagyok és szeretnŕk egy kutyát venni már lassan fél éve. 16 éves korom óta rendszeresen dolgozom, tehát megengedhetem magamnak azt, hogy kutyát tartsak, időm is van rá, meg nem is pillanatnyi hóbort.

Egy gond van:

anyámék nem engedik, pedig teljesen az én felelősségem lenne, meghát egy forintjukba sem kerülne.

A "költözz el, vegyèl akkor" az nem megoldás, ezt ne írjátok, köszi :)


2018. jún. 13. 10:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Márpedig nincs más megoldás csak a költözés.

Ha a szüleid nem engedik akkor nem lesz, az ő házuk az lesz amit ők akarnak.

2018. jún. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, ha nem engedik, nem tudsz mit tenni. Kutyát csak olyan családba szabad vinni, ahol mindenki szeretné, de legalábbis senki nem ellenzi.
2018. jún. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Üdv

Szülőknek lehet olyan betegsége például allergia vagy egyéb rosz saját élettapasztalat kutyával illetve egyéb állatal kapcsolatban is

2018. jún. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Belegondoltál, hogy egy kutya 10-15 év???

Tehát lehet, hogy 32 éves korodig veled lesz!


Addig mennyi minden történik veled! Mindig minden körülmények között tudnál gondoskodni róla EGYEDÜL???


SZóval munka mellett is ugyanúgy ellátni, vagy pl nyaralás esetén mi lenne vele?


Lehet, hogy nem véletlenül nem engedik.


HA a szülő nem akar kutyát, akkor a "gyereknek" akkor legyen, ha ÖNÁLLÓ már.


Mert ha most nagyon komolyan gondolod is, de pl 20 évesen kapsz egy nagyon jó külföldi ajánlatot??? Oda is viszed magaddal? AZ azért nem olyan egyszerű.

Amíg "nem léptél ki az életbe", addig ne akarj felelősséget vállalni egy életért. Mert jó eséllyel a szüleidre marad, akik viszont nem szeretnének kutyát.


Tudod mennyibe kerül egy kutya??? Diákmelóból nem biztos, hogy telik rá. Tudod mennyi az állatorvosi költség???

Babézia esetén pl AZONNAL 20-30 ezer forint, különben 24 órán belül belehal!


Amíg nem lehet kutyád, önkénteskedj egy menhelyen. Mindenki jól jár. A menhely kap egy kis segítséget, a menhelyi kutyák egy kis szeretetet, és te is kiélheted a kutyás vágyad.

2018. jún. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%

1-2 év múlva egyetemre mész és gondolom, nem otthon akarsz majd lakni. Kevés megfizethető albérlet enged be háziállatot. Mi van, ha ráadásul kollégiumba kell költöznöd? A kutya ottmarad a szüleid nyakán, akik erre nem vágynak.

Csak az marad, hogy kivárod, míg elköltözöl. Én sem engednék be semmilyen kutyát a házba, mert félek tőlük, nem szeretem őket, azt meg pláne nem vállalnám, hogy a nyakamon maradjon, mivel fogalmam sem lenne, hogy mit csináljak vele. És előre kikérem magamnak egyesektől, hogy emiatt szar szemét alak vagyok. Akkor lennék az, ha felelőtlenül megengedném a kutyát úgy, hogy nincsen biztosítva neki a stabil élet a jövőben.

2018. jún. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

1. Van kertünk.

2. Határozott elképzeléseim vannak az életben, így igen, belegondoltam hogy 15 év egy kutya.

3. Nem allergiásak rá, vagy bármi ilyesmi.

2018. jún. 13. 11:39
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Tök mindegy, hogy van-e kertetek. Sétáltatni akkor is kell. Amúgy anyukádéknak van kertjük. Vagy úgy tervezed, hogy 10-15 évig ott fogsz lakni velük???

A fizetésed elég lenne a kutyához???

Sajnos az élet még 1-2 évre is nehezen lehet tervezni, nemhogy 15 évre...


Nekik mi az indokuk, amiért nem engedik?

2018. jún. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azért fontos a kert, mert így nem probléma a lakás piszkolása. Nyílván tudom, hogy sétáltatni kell. Az ő indokuk az, hogy piszkos, büdös, és hogy úgy sem foglalkoznék vele. Tudom, hogy 15 éves elköteleződés, meg tudom, hogy nehezebb albérletet találni, meg hogy nehezebben utazgatok vele, de ezt be tudom vállalni úgy érzem.
2018. jún. 13. 12:51
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

Ők viszont nem és kész. A kutya pedig valóban piszkos és szaga is lesz, hiszen állat. Ez egy kutyusrajongót nem zavar, de aki nem az, azt igen (és nem, nem ettől lesz valaki rossz ember, még mielőtt pattogni kezdene pár kommentelő). Ezt el kell fogadnod, mert az ő házukban élsz. Arra meg nem reagáltál, hogy mi lesz, ha koleszba kényszerülsz vagy bármi más miatt nem tudod magaddal vinni a kutyát (pl.külföldi tanulás stb)? A szüleid nem fogják vállalni, mert nem szeretik őket és ha ez a helyzet, arról 100 év alatt sem fogsz meggyőzni valakit, hogy márpedig szeresse és fogadja be. Ez majdnem olyan felelősség, mintha egy gyereket vállalnál.

Sajnos szomorú helyzet és nagyon sajnálom, de majdnem felnőttként már illene a szüleid álláspontját is elfogadnod. Te sem szeretnéd gondolom, ha ők valami olyat hoznának haza, amit te nem szeretsz, netán félsz is tőle (sok ember fél a kutyáktól amúgy, csak nem akarja bevallani, ezért inkább a koszra hivatkozik).

2018. jún. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Próbáljátok meg először az ideiglenes befogadást :)

Segítség a menhelynek és nektek is. Ezáltal a szüleid láthatnák, hogy ennyire felelősségteljes/felkészült ember vagy egy kutyára. Tapasztalatot szerzel, eldöntöd neked való-e a kutyázás és a szüleid is látják az ezzel járó piszok mennyiségét. Utána újra leültök és megbeszélhetitek az észrevételeket. :)


A többiekre ne hallgass az egyetemre mész,elköltözöl stb. dumával.... Ez itt betanult szöveg :D

Egyetem mellett is teljesen jól lehet szervezni az életet kistestű kutyával.

2018. jún. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!