Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok egy...

Hancock22 kérdése:

Milyen kutyát ajánlanátok egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és nemsokára venni szeretnék egy kutyát, viszont nem tudom hogy milyen fajtát. Kis termetűt semmiképp sem szeretnék, de túlzottan nagyot sem. Maximum egy argentin dog méretűt.

Kint lenne mindig, egy elég nagy kertünk van, valamint falu szélén lakunk erdős és dombos részen így nem tartana semmiből sem elmenni vele sétálni, még póráz sem korlátozná. Sokszor jönnek hozzánk gyerekek, unokaöcséim stb, így a gyerekbarát jellem fontos, de egyébként is egy barátságos, szelíd kutyát szeretnék.

Mint fentebb említettem, láttam argentin dogot ami elég szimpatikus, de dalmata is rettentően tetszik, esetleg golden retriever, labrador.

A túlzottan sok mozgást igénylő kutyák, mint például a vizsla lehet nem szeretnék, mert félek hogy nem lenne kielégítve a mozgás igénye, ha esetleg elfoglaltak lennénk. Nem igazán neveltem még kutyát, mert mindig kicsi voltam amikor kutya került a házhoz, viszont most eljött az ideje és szeretném felelősségteljesen csinálni ezt, amihez a tapasztalataitokat szeretném kérni illetve tanácsaitokat, hiszen nem minden lehet igaz amit a neten írnak valamiről.

Szóval egy könnyen nevelhető, állat- és emberbarát kutya kellene aki könnyen beillene a családba és pár tanács a nevelésével kapcsolatban. :)



2018. jún. 14. 17:43
1 2
 11/14 anonim válasza:
5%

Én szívem szerint egy ilyesmi helyre Chow-Chow-t gondolnék. Egyáltalán nem nagy mozgásigény, hosszú szőrű, bármikor kint lehet, ha van olyan hely ahova be tud bújni, vagy fedett terasz ahova el tud húzódni, 3-4 hetente kefélni. Hetente 2-3 séta tökéletes, ha elég nagy a kert, mivel mint mondtam nem nagy a mozgásigénye és nem nagyon bírják a hosszú sétákat. Teljésen gyerekbarát, de betanítani trükkökre meg hasonlóra lehetetlen mert makacs.


És egy jó fajtiszta kutya nem 100.000Ft fölött kwzdődik. Az egy megfizethetetlen kutya amivel túl sokat kell foglalkozni, mert nem mered elvinni sehova és védenéd mint a szemed fényét.

Elég egy kutyáért max 40.000Ft-ot fizetni és azok is ugyan olyan fajtiszta kutyák mint a többi.


Egy fajtiszta Chow 25-40.000Ft között lehet venni.

2018. jún. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Úristen utolsó, ennyi baromságot még akarattal se tudhattál volna összeírni, ne viccelj már, egy leírt szavad nem igaz...
2018. jún. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok, #11.

Igazán inkompetens vagy a témában.

Légyszíves ne biztass már senkit arra, hogy a mocskos állatkínzó szaporítókat támogassa!


Kedves Kérdező!

Ha ennyire nincs konkrét célod a leendő kutyával, akkor én nem javasolok fajtatisztát neked. Tényleg minden fajta 100e fölött kezdődik.

Nézz szét menhelyeken, gyepmesteri telepeken. 1000+ különböző kutya van, biztos megfelelne valamelyik az elvárásaidnak. A lényeg, hogy hosszabb szőre legyen (kint ugyanis csak így tartható télen). Szóval ha megtetszik valamelyik, biztos megengedik hogy megismerkedj vele, barátkozzatok. Úgy már a jellemét is hamar megismered. Esetleg vidd el az unokaöcséidet is magaddal, így tesztelni tudod, hogy a kiválasztott kutyus hogy reagál a gyerekekre.

2018. jún. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsóhoz annyit hozzátennék, hogy érdemes olyan menhelyről választani, ahol a dolgozók ismerik valamennyire a kutyákat, tehát nem csak bedobják a napi kaját a kennelbe. Fajtamentésnél például jellemző, hogy jobban megismerkednek a kutyával, de sok kutya van ideiglenes befogadóknál is. Innen is ugyanúgy érdemes menteni, hiszen ezzel helyet szabadítasz fel egy másik kutyának, aki átmenti gazdinál élhet, ami sokkal jobb, mint egy menhelyi ketrec.


Azért jó ilyen helyről választani, mert ismerik a kutyák jellemét, viselkedését, és tudnak segíteni a választásban. Egy kenneles kutyát hazavinni is szép dolog, de akármilyen aranyosnak tűnik abban a fél órában, otthon meglepetések érhetnek. Jobb, ha van kitől kérdezni a kutyáról.

2018. jún. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!