Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív a kutya más kutyákka...

Agresszív a kutya más kutyákkal és kölykökkel is. Teendő?

Figyelt kérdés
2 kutyánk volt de pár hónapja az idősebb elpusztult, amióta a másik egyedül maradt elég szomorú ezért szeretnénk mellé egy kölyköt de idegen kutyákkal agresszív, ha bejön egy kutya a kerbe addig ugatja amig hab csorog a szájából és ha a másik menekülőre fogja megcibálja. Kölykökkel is agresszív sajnos egyszer meg is ölt egyet mert bebújt az udvarra, pedig azt olvastam, hogy felnőtt kutya kölykökkel nem agresszív. Egyszerűen ahogy meglátja rohan és megrázza őket leteszi és megharapja a hatát vagy a nyakát. Ha pórázon van nagyon szófogadó kutya, macskákkal tökéletesen kijön, együtt alszanak viszont nem tudom, hogy idegen macskákkal, hogyan viselkedne. Ha pózázon van más kutyákat inkább figyelmen kívül hagy. Szeretnénk mellé egy kiskutyát de félünk, hogy bántaná. Vélemények? (Egyébként vadászkutyáról van szó (vaddisznóra, medvére való))

2018. jún. 14. 18:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Akkor először ivartalanítani kéne, aztan pedig egy normális kiképzőt, sulit keresni.
2018. jún. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Hát ne csodálkozz, hogy egy ivaros kan agresszivam vedi a teruletet. Ivartalanitsd, aztan suli. De en komolyan nem ertem, embereknek miert adnak el kutyát ennyi hozzaertessel. Komolyan ugy gondltad, hogymajd a kan kutyadhoz bedobsz egy kolykot es az dedelgetbi fogja? Orulj, hogy eletben van meg a kicsi!
2018. jún. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nincs még kicsi. Amíg a probléma nincs orvosolva nem is lesz. Furcsának tartottam/ tartom mivel macskákkal tökéletesen elvan más kutyákkal is (nem mindel) barátkozik és játszanak. Emberekkel imádnivaló kis(nagy) öleb, mindenkit szeret. Ivartalanítani nem szeretnénk területvédelem miatt, nem bánt ő senkit csak ugat ha jön valaki és ez a továbbiakban is fontos. Viszont nem tudom az okát, hogy a kölyköket miért utálja.
2018. jún. 20. 17:28
 14/18 anonim ***** válasza:
Mert ivaros kan, azért. Es ha csak nem tenyésztésbe megy, akkor tessék szépen ivartalanitani. Mindenkinek jobb lesz!
2018. jún. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kicsit késve, de vitába szállnék azokkal, akik szerint a probléma biztosan azért van, mert ivaros kan a kutya. A mi öreg kutyánk egy területét védő domináns, ivaros kan, de olyat még nem láttam, hogy kölyökkel agresszív lett volna. Amikor kölyökkutya került mellé, akkor sem bántotta. Szükség esetén helyre tette, de vér csak akkor folyt, amikor a kicsi beleevett a táljába. Az sem volt nagy seb. Erdélyi kopóval sajnos nincs első kézből tapasztalatom, pedig a szívem egyik csücske a fajta :).

Semleges területen, szabadon hogy viselkedik más kutyákkal? Szukákkal is balhés? Ha mondjuk egy kicsit nagyobb (ivartalan) szukát szeretnétek mellé, akkor én semleges területen ismertetném össze őket és többszöri találkozás után próbálnám hazavinni, de kölyöknél ez nehezen megvalósítható. Ráadásul kan kölyökkel idővel rangsorviták lehetnek, a szukánál pedig kölykök, ha nincs valamelyikük ivartalanítva vagy nincs bombabiztos kennelje.

2018. jún. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Igen utolso, mert minden kutya pontosan ugyan olyan. Az ivaros kanok minig ugyanannyira agresszivek minden szituban, es soha nincs elteres a viselkedesmodjukban. Gratulalok!
2018. júl. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16-os: Egy szóval nem mondtam, hogy minden kutya ugyanolyan, de ha minden ilyen jellegű kérdésre az az instant megoldás, hogy ivartalanítani kell és kutyasuli, azzal nem feltétlenül lesz a kérdező előrébb. Fontos az iskola, úgy tűnik a kérdező is tudja, de most véleményt kérdeztek. Az ivartalanítás is hasznos lehet, de nem csodaszer. Főleg, ha felnőtt korban történik. A kölyök kutya normál esetben tabu egy domináns, ivaros kannál is (erre írtam a saját példát), részemről ítélethozatal előtt ezt a részt járnám körbe: milyen helyen, helyzetben, mikor és kivel agresszív. Saját/idegen területen, pórázon/anélkül, gazda jelenlétében/nélkül, domináns/szubordinált másik kutyával, kannal/szukával/kölyökkel/más állattal/kisgyerekkel stb. Ebből szerintem már több okosságot ki lehet hozni, ha jó SZAKembert kérdeznek. De látatlanban lebarmolni a kérdezőt az nem segít. Főleg, mert ennyiből úgy tűnik, hogy nem csak csahos kerti dísznek tartja a kutyát.
2018. júl. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Beszéltem a kiképzővel. Szerinte, ha kölykökkel is agresszív nem az az oka, hogy ivaros mivel a kölyköknek “nincs” szaguk ami miatt a kutya ingerülté váljon. Jelenleg ott tartunk, hogy a kutya nála volt 2hetet. Amikor utána mentünk teljesen jól elvolt a saját kutyáival. (2malinois)

Azt mondja kölykökkel is le lehet küzdeni a problémát neki sikerült és meg is mutatta viszont csak pórázon. Pórázon viszont eddig is jól viselkedett. A kiképző szerint a kölykök támadásáért a vadászösztön a felelős viszont akkor nem értem, hogy a macskákkal miért jön ki jól. Egyébként teljesen jól működik a vezető-követő rendszer. Teljesen alárendeltként viselkedik.

2018. júl. 4. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!